The Hobbit: Part 1 (Çekim Aşamasında)


hobbit.jpg
Bilbo Baggins sakin hayatını rutin bir şekilde sürdürürken kapısı çalınır ve içeriye Gandalf girer. Bilbo Baggins ve beraberinde 13 cüce, Ejderha Smaug’un zamanında cücelerden çaldığı hazineyi kurtarmak üzere uzun bir macera için ilk adımlarını atacaklardır.Film ile ilgili bütün haberleri bu aşlık altında paylaşalım :)

hobbit(1).jpg

Lord of the Rings' üçlemesinin ardından 'The Hobbit: There and Back Again' ve 'The Hobbit: An Unexpected Journey'nin çekimlerine başlayan Peter Jackson, Facebook sayfasında seriye katılan iki yeni ismi duyurdu.

'Lord of the Rings'te olduğu gibi yine bir Tolkien uyarlaması olan 'The Hobbit'in de yönetmenliğini ve yapımcılığını yapan Jackson, 'Lost' dizisinde Kate karakterini canlandıran Evangeline Lilly ile 'Finding Nemo'da Bruce karakterini seslendiren Barry Humphries'in filmin kadrosuna katıldığını açıkladı.35939_kate-hobbit-kadrosunda_1.jpg

illy, 'The Hobbit'te adı 'Kuytuorman'ın kızı' anlamına gelen orman elfi Taurel'i; Humphries de Goblin Kral'ı canlandıracak. Aktör 'Lord of the Rings'teki Gollum'a benzer bir teknikle filmlerde animasyon bir karakter olarak yer alacak.Seride Luke Evans'ın Bard’ı canlandıracağı ve Benedict Cumberbatch'in de Smaug'u seslendireceği daha önceden belli olmuştu.

Lilly'nin karakteri ileOrlanda Bloom'un oynadığı Legolas arasında bir aşk ilişkisi olmayacağı şimdiden belli..hobbit-poster.jpg
166919_10150519478079123_203786699122_8852378_8509701_n.jpg
 
Cevap: Evangeline Lilly 'Hobbit' kadrosundaHobbit'in birinci filmi - 14 Aralık 2012Hobbit'in ikinci filmi - 13 Aralık 2013Diye yazıyor nette.Ama kesin mi bilmiyorum

 
Cevap: Evangeline Lilly 'Hobbit' kadrosundaFilm niye 2 bölüm yapılacak ki, Hobbit 2'ye bölünecek kadar detay içeren bir kitap değil bence.

Gene kafalarına göre ekleme çıkarma yapacaklar en gıcık olduğum şey. İkiye böleceklerse bolca ekleme geliyor demektir.
 
Cevap: Evangeline Lilly 'Hobbit' kadrosundaFilm niye 2 bölüm yapılacak ki, Hobbit 2'ye bölünecek kadar detay içeren bir kitap değil bence.

Gene kafalarına göre ekleme çıkarma yapacaklar en gıcık olduğum şey. İkiye böleceklerse bolca ekleme geliyor demektir.Birinci bölüm, 13 cücenin ve Bagins'in macerasını azog'un öldürülmesine kadar işleyecek,İkinci bölüm, 5 ordular savaşı üzerine kurulu olacak.Aslına bakarsanız P.Jackson hiçbir uyarlamasında kafasına göre hareket etmedi, Kronolojik olarak incelediğimizde Lotr serilerinde yer almayan fakat o esnada orta dünyada eş zamanlı yaşayan ve yaşamış karakterler, Baba Tolkien in cilt haline getirilmemiş "ek" metin ve yazılarında mevcut, oğul Cristoppher Tolkien bunları cilt haline getirdi fakat gelişmeler kronolojik sıraya sokulmadı. " Örneğin arven aragorn aşkı" yada tam tersi " Radagast ve tom bombadil"..Bunları bana göre yer yüzünde en güzel harmanlıyacak kişi kesinlikle bu iş için yaratılmış olan Peter Jackson dur..
 
Cevap: Evangeline Lilly 'Hobbit' kadrosundaBirinci bölüm, 13 cücenin ve Bagins'in macerasını azog'un öldürülmesine kadar işleyecek,İkinci bölüm, 5 ordular savaşı üzerine kurulu olacak.Aslına bakarsanız P.Jackson hiçbir uyarlamasında kafasına göre hareket etmedi, Kronolojik olarak incelediğimizde Lotr serilerinde yer almayan fakat o esnada orta dünyada eş zamanlı yaşayan ve yaşamış karakterler, Baba Tolkien in cilt haline getirilmemiş "ek" metin ve yazılarında mevcut, oğul Cristoppher Tolkien bunları cilt haline getirdi fakat gelişmeler kronolojik sıraya sokulmadı. " Örneğin arven aragorn aşkı" yada tam tersi " Radagast ve tom bombadil"..Bunları bana göre yer yüzünde en güzel harmanlıyacak kişi kesinlikle bu iş için yaratılmış olan Peter Jackson dur..Yine de 5 ordular savaşının koca bir film haline getirilecek kadar detay içerdiğini sanmıyorum. Neyse izleyip göreceğiz.

Peter Jackson iyidir ama Boromir'i kötü biri gibi göstermesi ve yüzüğün yok edilişinden sonra konuyu bitirmesi tuhaftı.

Hadi diğer ekleme çıkartmalar neyse de, Saruman'ı komple es geçmesi ilginçti.
 
Cevap: Evangeline Lilly 'Hobbit' kadrosundaLotr serisi gibi başarılı bir yapım olursa ( ki sanırım olacak ) hasılat rekoru gelme olasılığı yüksek. Ayrıca Lily mükemmel tercih olmuş hastasıyım
 
Cevap: Evangeline Lilly 'Hobbit' kadrosundaBen açıkçası bu filme hiç sıcak bakmıyorum. Yüzüklerin Efendisi çok ağır ve ciddi bir eserdi bundan elli tane film bile çıkartırsın. Ama Hobbit'in yazılış amacı, içeriği çok farklı. Umarım hayal kırıklığı olmaz.
 
Cevap: Evangeline Lilly 'Hobbit' kadrosundaYine de 5 ordular savaşının koca bir film haline getirilecek kadar detay içerdiğini sanmıyorum. Neyse izleyip göreceğiz.

Peter Jackson iyidir ama Boromir'i kötü biri gibi göstermesi ve yüzüğün yok edilişinden sonra konuyu bitirmesi tuhaftı.

Hadi diğer ekleme çıkartmalar neyse de, Saruman'ı komple es geçmesi ilginçti.Özgür zaten bu bir film, yani Tamamı kelimesi kelimesine kitaba bağlı olması beklenemez, Mesela Vekilharç Denethor delirmiş yada aciz biri olarak gösterilmez son derece kudretli bir liderdir fakat filmde Delirmiş çıldırmış olarak çıkar karşımıza.. Yani malzeme ortada yönetmenin bundan birşeyler çıkarması gerek ortaya.Hikayeye bakacak olursak, Hobbitton Tolkien tarafından çocuklar için yazılmış eğlendirmelik bir hikaye olarak tasatrlandı. Dünya savaşları sırasında insanlar bu kitabı okadar çok sevdiki yetişkinler arasında resmen bir fenomen haline geldi. Bu durumda Tolkien 'i Middle Earth yaratma arzusuna itti daha sonraki yazılan her kitap dahada detaylı dahada "yetişkinlere göre" kıvamına geldi."Kitaba göre değişmesin" endişesindeysen eğer o sorunu en çok bu uyarlamada yaşıyacaksın diyebilirim çünkü lotr yüzük hikayesi yetişkinler için yazıldığı halde, P.Jackson bunu mümkün olduğunca olağan mümkün olduğunca realiteye yakın tasarlamaya çalıştı, orta ve üst yaş grubunun ilgisini çekecek öğeleri çoğaltıp kitaptan çok sapmadan fantastik öğeleri kısmaya çalıştı. Hobbit ise bu sebeplerden dolayı daha fazla kesintiye uğrayıp daha fazla jenerasyona uğraması muhtemel. O açıdan hazırlıklı ol derim. Zaten Sponsorlar ve yapımcı şirketin çıkarlarıda Jackson un düşüncesi ile ötrüşüyor Min 500m€ luk bir bütçesi olacak yeni uyarlamanın.
 
Gandalf göründü!Peter Jackson'ın merakla beklenen filmi 'The Hobbit'ten, Bilbo Baggins ve Gandalf'ın görüntüleri ilk kez yayınlandı.

110624ian-mckellen-the-hobbit.hlarge.jpg


'Lord of the Rings' üçlemesinin ardından 'The Hobbit: There and Back Again' ve 'The Hobbit: An Unexpected Journey'nin çekimlerine başlayan Peter Jackson, filmden ilk kareleri yayınladı.Filmde Martin Freeman'ın canlandırdığı Bilbo Baggins ve Ian McKellen'ın canlandırdığı Gandalf'tan görüntüler ilk kez yayınlandı.Jackson, birkaç gün önce Facebook sayfasından 'Lost' dizisinde Kate karakterini canlandıran Evangeline Lilly ile 'Finding Nemo'da Bruce karakterini seslendiren Barry Humphries'in filmin kadrosuna katıldığını açıklamıştı.

'Hobbit’te Orlando Bloom, Andy Serkis, Elijah Wood, Hugo Weaving, Cate Blanchett, Richard Armitage, Jed Brophy, Adam Brown gibi isimler de rol alacak.

110624MARTIN-FREEMANHobbit.jpg


Filmin ilk bölümü 'The Hobbit: An Unexpected Journey' 14 Kasım 2012’de, 'The Hobbit: There and Back Again' (Oradaydık ve Şimdi Buradayız) ise 13 Kasım 2013’te gösterime girecek.

110624bilbobagins.bmp
 
Üst Alt