The Lord of the Rings: The Rings of Power | Amazon | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

The Lord of the Rings: The Rings of Power | Amazon

1676278439125.png

Amazon, büyük rekabet sonucunda Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) kitabının yayın haklarını aldığını açıkladı.

Hollywood’da en yüksek gişe hasılatına ulaşan film serilerinden biri olan Yüzüklerin Efendisi'nin uyarlanmış olduğu, J.R.R. Tolkien tarafından yazılmış olan kitap şimdi de diziye çevrilecek ve Amazon Prime Video’da yayınlanacak.

Amazon.com tarafından yapılan açıklamada hikayenin küresel televizyon haklarının alındığı ve çalışmalara başlanacağı belirtildi.

Dizinin yakın zamanda görücüye çıkacağı belirtildi. Amazon yetkilileri, dizide Yüzüklerin Efendisi’nin farklı yönlerinin ve hikayelerinin merceğe alınacağını duyurdu.

The Hollywood Reporter’a göre Amazon, The Lord of the Rings’in yayın haklarını almak için 200-250 milyon dolara anlaşmaya vardı. Game of Thrones standartlarında bir dizi yapmak isteyen Amazon, bu yolda 300-400 milyon dolar harcayacak gibi görünüyor.Bu kadar büyük bütçeli bir prodüksiyona kalkışan Amazon'un, The Lord of the Rings hayranlarını ne kadar tatmin edeceği belirsiz. Peter Jackson’ın yönetmenliğini yaptığı seri her ne kadar ses getirirse de kitabın önemli kısımlarının es geçilmesi yüzünden kitap hayranları üçlemeye karşı mesafeli duruyor.

Daha önce Netflix'in de Yüzüklerin Efendisi'ni dizi yapmak için teklifte bulunduğu belirtilmişti.

Elde patlar diye düşünüyorum.

Taminen hobbit ve lotr arası geçen dönemi anlatacaklar .

Gandalf, legolas , Aragorn, Bilbo gibi karakterlere yer vermeden bir öykü kotarmaları zor.

Elrond , Galadriel gibi karakterler illa ki hikayede geçecektir , e bu karakterleri oynayan oyuncular da çok üst düzey.

Açıkçası Gandalf rolünde İan Mckellen dışında birini görmek bana garip gelir , yine de izlerim ama tutacağını hiç sanmıyorum.

Silmarillion varken neden Lotr Amazon? Game of Thrones kadar cinsellik ve entrika yok ama çok daha görkemli savaş ve hikayeler var o kitapta zibilyon tane de karakter çabası. Yanlış seçim olmuş Lotr'un Persie'si çıktı zaten.

Silmarillion varken neden Lotr Amazon? Game of Thrones kadar cinsellik ve entrika yok ama çok daha görkemli savaş ve hikayeler var o kitapta zibilyon tane de karakter çabası. Yanlış seçim olmuş Lotr'un Persie'si çıktı zaten.
Simarillion serisinin film ve telif hakları Tolkien Estate'e ait ve şu aşamada kullanılmasına sıcak bakmıyorlar.

Silmarillion'un yapimi cok zor diye cekimserler. Bende kitaplari var, bazi seyleri henuz cozemedim.

Son düzenleme:
Simarillion serisinin film ve telif hakları Tolkien Estate'e ait ve şu aşamada kullanılmasına sıcak bakmıyorlar.

Yanlış yaparlar. Game of Thrones gibi bir dizi çekildi ve bitmek üzere ondan kalan boşluğu müthiş doldurur. Silmarillion'un altından kalkılamayacak kadar zor bir yapıt olduğunu düşünmüyorum.

O kadar parayı denenmemiş bir işe yatırmaları daha sağlıklı olurdu.

Ne yaparlarsa yapsınlar her zaman eski filmler aranacak.

Gerçek Kaptan NANDO!

Yanlış yaparlar. Game of Thrones gibi bir dizi çekildi ve bitmek üzere ondan kalan boşluğu müthiş doldurur. Silmarillion'un altından kalkılamayacak kadar zor bir yapıt olduğunu düşünmüyorum.
çok fazla CGI lazım ve çok maliyetli olur.

iyi kotaramazlarsa çok sırıtır.

devasa balroglar , orome , maiarlar , manwe falan savaş alanında hepsi dev cüsseleriyle hayal edemiyorum .Çok iyi kotarmaları lazım çünkü eşi benzeri olmayan destansı savaşlar.

Sağlam bir şey geliyor gibi.

-Amazon, sadece 2 sezona 500 milyon dolar bütçe ayırdı.Yüzüklerin Efendisi'nin film üçlemesine ise pazarlama giderleri hariç 281 milyon dolar ödenmişti. Amazon bu maliyeti yaklaşık olarak 2 katına çıkararak dünyanın en pahalı dizisini çekmeye hazırlanıyor.

Şuan çekilen en pahalı televizyon dizisi olan Game of Thrones'un, 6. sezonuna 100 milyon dolar para harcanmıştı. Amazon diziyi Amazon Prime üyelerine özel olarak yayınlayacak

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Beş Sezon ve 1 Milyar Dolar Bütçe İle Gelecek!

amazon-yuzuklerin-efendisi.jpg

Amazon, şimdiye kadarki en yüksek bütçeli dizi projesi olan Yüzüklerin Efendisi'ni 1 milyar dolarlık bütçe ile beş sezon olarak sunacak!

Dijital dağıtım sektörüne sağlam bir giriş yapan Amazon‘un Yüzüklerin Efendisi‘nin haklarını satın aldığını biliyoruz. 250 milyon dolarlık bir anlaşma yaparak Netflix‘i mağlup eden Amazon, J.R.R. Tolkien‘in gelmiş geçmiş en geniş serilerinden biri olan bu serüveni beş sezonluk bir çalışmayla ekrana taşımayı planlıyor. THR sayesinde edindiğimiz yeni bilgiler ışığında üretim, görsel efektler ve diğer harcamaları ile bu yapımın toplamda 1 milyar dolara mal olması bekleniyor.

Tolkien Estate ve Amazon arasındaki anlaşmanın baş mimarı olarak görev yapan Greenberg Glusker‘in vekili Matt Galsor anlaşma hakkında şunları söyledi:

“Bu şimdiye kadar gördüğüm en karmaşık anlaşma, fakat tarafları yakın ilişkilerle bir araya getirerek, nispeten hızlı bir şekilde ele alındı. Zor bir anlaşmaydı, ama sonunda herkes birbirini sevdi ve takım gibi hissettik.”
Öte yandan raporda, Amazon’un seride filmlerden materyal kullanabileceği söyleniyor. Bu durum New Line ortak başkanı Carolyn Blackwood ve Warner Bros. Picture Group başkanı Toby Emmerich‘in yeni bir anlaşma yapma sürecine getirdi.

Yüzüklerin Efendisi filmlerinin yönetmeni Peter Jackson‘ın seriye katılmasıyla ilgili olarak, kendisi diziye yönetici yapımcı olarak gelecek gibi duruyor. Jackson’ın avukatı Peter Nelson, 2017’de vuku bulan serinin haklarının müzakerelerinin bir parçası değildi, ancak kısa bir süre önce Jackson ile Amazon arasında bir diyaloğa başlamasına yardımcı olmuştu. Avukat Nelson, anlaşma ile ilgili olarak şunları söylemişti:

“Bu, zamanların bir yaratığı. Yayıncıların program yapımı fiyatlarını arttırdığı bir çağdayız. Bence Amazon franchise pazarının önemine odaklanıyor. Ayrıca televizyonun aşırı üretimi ile gözlerinizi ekrandan alamamamızı sağlamanın franchise başlıklarıyla başarılabileceğini fark ettiler.”

Amazon gerçekten hak sahiplerine çok fazla para harcıyor. Yüzüklerin Efendisi’nin yanında Conan The Barbarian ve The Three-Body Problem gibi baya yüksek bütçeli diziler geliştiriyorlar. Haliyle bu durum, biz izleyiciler tarafından büyük bir mutluluk ve neşeyle karşılanıyor.

Sonuçta Yüzüklerin Efensidisi’nin sayılarla tahayyül edilemez bir hayran kitlesi var. Bu miktarda para heyecanlandırıcı olsa da, ayrılması gereken bir bütçe olduğunu düşünüyoruz ve kenetlenmiş ortaya nasıl bir şeyin çıkacağını bekliyoruz. Gelecek olan bu seri “şimdiye kadarki en pahalı TV dizisi” olmaya aday. Peki siz Amazon’un Yüzüklerin Efendisi serisi için neler düşünüyorsunuz?

new-lord-of-the-rings-tv-series-confirmed-for-five-seasons-1.gif

Elde patlar diye düşünüyorum.

Taminen hobbit ve lotr arası geçen dönemi anlatacaklar .

Gandalf, legolas , Aragorn, Bilbo gibi karakterlere yer vermeden bir öykü kotarmaları zor.

Elrond , Galadriel gibi karakterler illa ki hikayede geçecektir , e bu karakterleri oynayan oyuncular da çok üst düzey.

Açıkçası Gandalf rolünde İan Mckellen dışında birini görmek bana garip gelir , yine de izlerim ama tutacağını hiç sanmıyorum.
Ekşide yazıyor musun? :)

umarım hobbit faciasından sonra bu cgi bolluğundan vazgeçerler bu sefer. daha ciddi ve gerçek mekanların daha fazla kullanıldığı bi dizi olması dileğiyle.

Üst Alt