The Sopranos / HBO - Blu TV | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

The Sopranos / HBO - Blu TV

Dizilerin tanrısı olarak tanımlarsam abartmış sayılmam. Böyle bir dizinin de başlığının olmamasına da ayrıca üzüldüm. Dizi başlığı forumunda geçiştirilecek bir dizi olmadığı için konusunu açma gereğinde bulundum.

1999-2007 yılları arasında yayınlanmış bir HBO dizisi. Bir mafya dizisi olarak tanımlayıp, genellemek büyük bir haksızlık olur. Çünkü bu dizi esasında bildiğimiz tipik bir mafya dizisi değil. Daha çok aile ilişkilerini, o dönem Amerika'sını anlatan, psikolojik bir dizidir. Bana diziyle ilgili mafya çatışmaları, çıkar ilişkileri, olayları ile ilgili neler kaldı aklında diye sorsanız çok az şey söyleyebilirim. Bir önceki satırda yazdığım gibi daha insan ilişkilerini anlatan psikolojik bir dizi.

Hele o son sezon, hele o son bölüm, hele ki o son sahne. . . Toplamda 86 bölüm olduğuna bakmadan sakin sakin açın izleyin. Tavsiye ediyorum.

083c11f1e15f8c99acdfb39f494c8d88.jpg

Boardwalk empire izliyorum şu an bitirince buna başlayacağım

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

en sevdigim diziler arasinda.... hani derler ya dort dortluk olgu.
bana gore dizi dunyasinda en tepe 3 icerisinde her daim var olacak kult bir sahser the sopranos.....
*merhum james ustadin 1999 yapimi 8 mm filmini de araya eklemek isterim. farkli bir tarzda,. ozellikle nicolas cage ozellikle dokturuyor,- birde caylak tarz cyber punk vari joaquin pheonix keza...
yil olarak sinema tarihinin en iyi yillarindan biridir bence 1999 cikisli filmlerin cogunlugu...
8mm oyunculuklar,hikaye,cekim,muzikler(asiri geren ,mistik,sentezli havasi olan) dort dortluk bir filmdir.

diziye donersek tekrardan,

james gandolfini italyan asilli new jersey dogumlu olmasi ve dizinin de new jersey cikisli hikaye olmasi ayri bir ozel james hayranlari adina...
dizi de her turlu role burundu resmen yasadi diyebiliriz hikayeyi.... buyuk oyuncu idi benim adima,.
<sadece bu dizi degil ile degil filmleri ile de her zaman hatirlanacaktir kanimca.

bu dizideki ozellikle tum erkek oyunculari al koy her hangi bir yer alti dunyasi filmine siritmaz,is yapar etki eder ,o derece saglam bir casting olusturulmus dizinin yapiminda....

dizinin resmi soundtrack albumleri yanilmiyorsam iki cdli bir albumdu..
basta giris sekans muzigi >woke up this morning ile gune baslanir ve otobandan sehir merkezine inilir tur cekimi ile daha ilk saniyeden icine cekiyor izleyicisini......

birde su var;

sinema dizi bolumunde basli basina konusu olmali bir dizi the sopranos. dolayisiyla guzel dusunulmus basliginin olmasi.....

Geçenlerde izlemeye başladım. Gayet iyi gidiyor şu ana kadar.

Bu arada Dr.Melfi diyor ve susuyorum. Abla şu an 67 yaşındaymış. Tabi ben 1999 yılındaki halini izlediğim için, o dönemler gençmiş ve hakikaten bombaymış.

ay yapim , yerli versiyonu icin hbo dan lisansi almis...

yanilmiyorsam bir donem basarisiz bir denemesi yapilmisti .
<=> safak sezer'in basrol oldugu *altindagli dizisini
*surec film yapim sirketi araciligiyla show tv kanalinda kisa bir macerasi olmustu bu dizinin......

*ay yapima ait bu yeni versiyonun yazari * hakan bonomo .
show tv de yayinlanacakmis.

Üst Alt