THY EL 11/12 E Grubu H:1 | A.Efes 68-62 Galatasaray MP | Maç Sonucu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

THY EL 11/12 E Grubu H:1 | A.Efes 68-62 Galatasaray MP | Maç Sonucu

c8950euroleague3_WNRB0.jpg

eb6d2EfesPilsenSKnewLogo.png
v.png
f4d16galatasaray-logo.png

bb10bsinanerdem.jpg

Ntvspor-3.png

Turkish Airlines Euroleague 11/12 Sezonu E Grubu 1.Hafta

Anadolu Efes Spor Kulübü - Galatasaray Medical Park

Sinan Erdem Spor Salonu, İstanbul

19 Ocak

20.30

NTV Spor

Cevap: THY EL 11/12 E Grubu H:1 | A.Efes - Galatasaray MP | 19 Ocak | 20.30 | NTV Spo

Transfer yetişirse şansımız var özellikle sert 5 numara.

Bu kadroyla çıkarsa Baracı kahraman yapar kayberiz.Neyse ilerleyen günlerde daha net düşüncelerimide yazarım.

Başarılar aslanlar.

Cevap: THY EL 11/12 E Grubu H:1 | A.Efes - Galatasaray MP | 19 Ocak | 20.30 | NTV Spo

Bilet satışı hala başlamamış.Yüksek ihtimal biletler el altından dağıtılıyordur.Galatasaray seyircisi almadan ne kadar Efes sempatizanına ulaşırsak kardır mantığı var sanırım.

Ulan Efes, Türk basketine hizmetlerin büyük, ama garabet bir yönetime sahipsin, git gide antipatikleşmeye başlıyorsun. Tuncay bey takımına güvenmiyorsan, ne diye bu kadar para harcıyorsunki? Ortalıkta hala bilet yok, kendi biletleri de davetiye tarzı dağıtılıyor söylentisi var. 1 aydır bilet bekleyen insanlar var yahu.

valla bu efes hic korkulcak takım degil nezaman ne yapacakları belli olmuyor. ama ben bizim takımın bir anda oyundan kopmalarından korkuyorum. o saatten sonrada efes vermez macı. bir 5 numara alsak iyi olacak.

valla bu efes hic korkulcak takım degil nezaman ne yapacakları belli olmuyor. ama ben bizim takımın bir anda oyundan kopmalarından korkuyorum. o saatten sonrada efes vermez macı. bir 5 numara alsak iyi olacak.

Katılmıyorum. Gayetde korkulacak takım. Kinsey döndükten sonra rakiplerini ezmeye de başladılar. Çok formdalar bu aralar. Pota altında bizden çok üstünler. Hem 4'te hem 5'te. Pota altına ek olarak endişelinilmesi gereken bir başka durum da Kinsey. Vujacic'e yoğunlaşıp o adamı atlamayalım da.

Pota altında üstün olan takım çoğunlukla kazanır. Heleki birininki berbat birininki iyiyse o zaman berbat olan ezilir. yani biz.

pota altında zayıfsan dış şut tehdidin olacak. Ki o da bizde yok. Allah yardım etsin. kaybedeceğimizi düşünsemde hiç bişey bitmiş değil.

Pivot şart oğlu şart hemde kömüş gibi bi 5 numara

bence lakovic ve andric müthis bir mac oynıyacak lakin endere de cok güveniyorum bence bu macı alıcaz gordonla vujacic i durdurduğumuz an ipler bize gecer

Bizim Ender , Tutku filan neredeler ? Sakat mı onlar ? Sürekli Göksenin ile başlıyoruz son maçlarda, Tutku'nun Ender'in oynama ihtimali var mı Efes macında ?

İşimiz cok cok zor, hazır bir 5 numara gerekiyor 1 gün icinde ki biraz daha dengeli bir kadro ile cıkalım Efes'in karsısına. Bu mactan cok umudum yok, cıkartılacak galibiyet sürpriz olur benim acımdan.

Pota altında üstün olan takım çoğunlukla kazanır. Heleki birininki berbat birininki iyiyse o zaman berbat olan ezilir. yani biz.

pota altında zayıfsan dış şut tehdidin olacak. Ki o da bizde yok. Allah yardım etsin. kaybedeceğimizi düşünsemde hiç bişey bitmiş değil.

Pivot şart oğlu şart hemde kömüş gibi bi 5 numara

Kömüş gibi. :asd:

Natan Jawai? Yeterince kömüş mü hocam? :D Sofoklis Schortsanitis'de fena kömüş değildir: :D

bence lakovic ve andric müthis bir mac oynıyacak lakin endere de cok güveniyorum bence bu macı alıcaz gordonla vujacic i durdurduğumuz an ipler bize gecer

Bu maçı alırsak Top 8'deyiz. Tabii Efes Oly deplasmanından veya içerideki CSKA maçından (ne de olsa son maç) mucizevi bir galibiyet çıkarmaz ise. :D

Bu arada hatırlatmakta fayda var. Efes Phoenix Suns'lı Zabian Dowdell'i sezon sonuna kadar kadrosuna kattı. Pota altına Zaza etkisi yapacak birini almayacak isek ufak ufak Top 8 hayallerimizi de hafifletmekte fayda var. Oly'de Acie Law'ı transfer etti zaten.

Dowdell - Kerem - İlievski

Vujacic - Sinan

Kinsey - Cenk

Savanovic - Osman Şirin

Barac - Batista - Ermal

Bizde Tutku büyük ihtimal oynamak isteycektir ama verim ne kadar verir orası muamma, Ender yok

Lakoviç - Gordon - Tutku(Kesin değil)

Goksenin -Evren

Shipp - Shumpert - Haluk

Songaila - Cevher - Savovic

Andric - Furkan

Seyirci dışında parkede avantajımızın olduğu bir yer olduğunu düşünmüyorum belki koçta avantajımız var yılın eşleşmesi Savovic ve Savanovic'i karsılıklı izleycez nerdeyse aynı kariyerdeler zaten :)

Bu maçta extra 3 oyuncu oynamadığı sürece fark yeriz Shumpert, Lakoviç, Andric(Frukan) bu isimler gününde extrada olucaklarki anlayım işi Gordon ve Shipp zaten belli bir çizgideler.

Gelelim Efes'in sorunlu bölgesine yani 4 numara savunması tesadüfe bakın ki bizde de o bölegenin en iyi oyuncularımız oynuyor :) Cevher - Savovic ikiside aynı özelikte oyuncular hiçbir farklılıkları yok, Savovic Ribaunt kralıymıs ya Furkan o takımda Savovic gibi 34 dakika ortalamayla oynasın ligin ribaunt rekorunu kırar, neyse konuyu dağıtmayalım Songaila dışında bizim 4 numaradan sırtı donuk bırebır oynaycak bir oyuncumuz yok zaten takımda Gordon ve Songaila dısında yok sırtı donuk oynayabılen, Songaila her pozisyonda Savanovıc'i halt edicek bir oyuncu yeterki ısrar edilsin(Küfür etmeyin tek caremiz bu), Songaila'yı beğenmiyoruz doğru bende söylüyorum ama bu maç bize lazım ve bence Songaila bu maç yenilsek bile 15+ atar, Savanovic erken foullerse işte o zaman Efes sistemi sarsıntı yaşar mecburen 2 uzuna dönerler bu olduğunda da pick and roll oynamak kolaylasır, inşallah kazanarız son topa kadar ama Savovic transferi gosteriyor ki biz daha da büyümek ilerlemek istemiyoruz.

Benim pek umudum yok.

Kerem'i yıpratma üzerine bir oyun oynayabilirdik ama o noktaya bir hamle yapmışlar. Süreyi daha iyi paylaşacaklardır.

Ligdeki maçta Kinsey yoktu. Onun da dış savunmadaki etkisini işin içine katmak gerek.

Ama şöyle bir durum var. Kinsey olsa da çok atlet bir takım değil Efes. Delici oyuncumuz olsaydı ciddi iş yapabilirdi ancak Gordon ve belki Shipp dışında bunu üstlenecek adam yok gibi. Ki onlar da bu işin adamı değil aslında. Gordon ve Shipp bol bol potaya gidip sonuç alabilirlerse, Vujacic'in verimsiz oynamasını sağlarsak ve pota altında dramatik bir fark olmazsa kazanabiliriz.

içimde güzel bi umut var kazanacağımıza dair :) tam finallerin bittiği gün bi aksilik olmazsa maçada gideceğim birde kazanırsaaakkk tatil süper geçer :)

Üst Alt