Tim Krul'un Penaltı Sırrı: Su şişesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tim Krul'un Penaltı Sırrı: Su şişesi

Tottenham maçındaki penaltı kurtarışlarıyla damga vuran Tim Krul'un sırrı ortaya çıktı. Hollandalının su şişesinde kimin nereye vuracağı yazıyordu.

2fedf0936bbf72f0830d8911fdcb2a8a.jpg

Norwich City, normal süresi 1-1 biten maçın sonunda Tottenham Hotspur'u penaltılarla 3-2 devirip adını bir üst tura yazdırmayı başardı. Belki de en önemlisi Eric Dier'ın kendisini tribünlere atıp bir Tottenham taraftarını tartaklamasıydı.

Bu olay İngiltere ve dünya futbol kamuoyunu meşgul etse de Norwich City adına turun kahramanı olan Tim Krul, yaptığı penaltı kurtarışlarıyla maçın yıldızı oldu. Penaltı atışlarında hünerleriyle nam salan Hollandalı eldiven, karşılaşma öncesi Tottenham'lı futbolcuların topu hangi köşelere vurduğuna dair istatistiksel bir çalışma yapmış... Bunu da su sişesine yazmaktan geri kalmamış.

5e616a5066a97c18530c0d01.jpg

Eric Dier ve Le Celso'nun vuruşlarında çaresiz kalan 31 yaşındaki eldiven su şişesini kontrol edip Parrott ve Gedson Fernandes'in köşeleri doğru tahmin etti ve iki penaltıda kalesinde geçit vermedi.

Takımını çeyrek finale taşıyan Hollandalı eldiven, "Herkes çizgide iyi olduğumu söylüyor. Ben de penaltılara giderse en az 1-2 tanesini kurtaracağımı biliyordum. Çok mutluyuz. Antrenörlerim ve ben ödevimizi iyi yaptık. Su şişemde Tottenham'lı oyuncuların hangi köşeye vurdukları yazıyordu. Bunların hepsi çalışmanın ürünü" ifadelerini kullandı.

Lig sonuncusu olup Tottenham gibi bir takim karsisinda 120 dakika sonra penaltilara kadar kalacagini hesap edip Tottenhamin penaltilarini inceleyip bunu şişeye yazmak ha.

Taşşak dediğin budur

Üst Alt