tinnitus - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bende de var bu illet rahatsizlik.. Surekli cinliyor. En az 20 senedir cekiyorum. KBB doktorlari care yok diyorlar.. Insallah caresi bulunur.

Bende de var, 2015 den beri. İlkbaslarda noluyo lan demistim, ama alisiyor insan. Sessiz ortamlarda duyuyorum, ve merhaba yine mi sen diye geçiyorum. Allah daha kötüsünden korusun, sonuçta günlük hayatı etkilemiyor, ama çok sinir edici birşey.

Vay arkadaş, ilk kez duydum. Çok can sıkıcı görünüyor, geçme durumu pek mümkün değil anladığım kadarıyla, umarım kolay alışırsınız.

Gececek diye bosuna beklemeyin gecmiyor ve hic bir caresi de yok simdilik.

Bir bucuk senedir cekiyorum.

Gececek diye bosuna beklemeyin gecmiyor ve hic bir caresi de yok simdilik.

Bir bucuk senedir cekiyorum.

Çok kafaya takmazsan ciddi sorun yaşatmıyor.

Bende de asagi yukari 1 sene var ama insan alistiktan sonra normal hayatina devam edebiliyor. Kütüphane gibi sessiz ortamlarda bile sorun yasatmiyor. Ne zaman sese dikkat edersen iste o zaman bela oluyor

Çok kafaya takmazsan ciddi sorun yaşatmıyor.

Bende de asagi yukari 1 sene var ama insan alistiktan sonra normal hayatina devam edebiliyor. Kütüphane gibi sessiz ortamlarda bile sorun yasatmiyor. Ne zaman sese dikkat edersen iste o zaman bela oluyor
Aynen, ilk basta neredeyse kafayi siyiriyordum ama sonradan alisiyor insan.
Sadece yatarken ve günlük hayatta cok sessiz bir ortamda bulunursam ozaman duyuyorum sesleri.

@Mustafa Yavuz @Ahmet Künkçü @Melih Peker @Ali Kol

Maalesef korktugum basima geldi, dun aksam saat 10 dogru sol kulagimda bir cizilti var butun gece uyumadim ama, tinitusun 3 farkli seviyesi varmis.

Hafif
Orta
Agir

Bende, disarda veya isyerinde hic birsey olmuyor ama gece yatigim zaman cizilitiyor.
Hemen korkma. 2 hafta boyunca gecmezse doktora git derler ama sen bir hafta gecmezse doktora git bazı kan sulandırıcı haplarla geçebilir kroniklige dönüşmeden.

Dediğim gibi korkmaya gerek yok. Bende de kronik tinnitus olmadan önce 2-3 kere 4-5 günlüğüne cinlamalar olmuştu sonra geçmişti.

Birçok sebebi olabilir tinnitus'un. Tedavi için kan akışını kollaylaştıracak ilaçlar denenebilir ancak unutulmaması gereken nokta toplumun bir kesiminde (kalp damar sorunu yaşayanlarda) kullandıkları asetilsalisilik asit nedeniyle tinnitus oluşmaktadır. Kısacası KBB uzman hekimi görüşü en doğru tercihtir ancak kullandığınız ilaç(ilaçlar) veya bazı bitkisel maddeleri söylemeyi unutmayın. Hergün 5 yumurta yiyen arkadaşımın, kolesterol yüksekliği nedeniyle yaşadığı tinnitus ve basınç hissi size örnek olabilir.

Geçmiş olsun....

Hemen korkma. 2 hafta boyunca gecmezse doktora git derler ama sen bir hafta gecmezse doktora git bazı kan sulandırıcı haplarla geçebilir kroniklige dönüşmeden.

Dediğim gibi korkmaya gerek yok. Bende de kronik tinnitus olmadan önce 2-3 kere 4-5 günlüğüne cinlamalar olmuştu sonra geçmişti.

Hemen ertesi gun doktora gittim, kulakta doktor tinnutus yok dedi ama kulak kanalin icinde irrite oldugu icin kulak cinlama yapiyormus.

Üst Alt