TKBL H:12 | Ceyhan Bld 98-95 Galatasaray MP | 4 Ocak | Maç Sonucu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TKBL H:12 | Ceyhan Bld 98-95 Galatasaray MP | 4 Ocak | Maç Sonucu

Galatasaray Medical Park, TKBL 12. haftasında Botaş ile karşı karşıya gelecek. Ceyhan Spor Salonu'ndaki mücadele 4 Ocak Çarşamba günü saat 16.00'da başlayacak ve GSTV'den canlı yayınlanacak.

Maç: Ceyhan Belediyespor - Galatasaray Medical Park

Salon: Ceyhan Spor Salonu

Tarih: 04.01.2012 Saat: 16.00

Yayın: Galatasaray Televizyonu (Canlı)

İnternet: Galatasaray (Canlı Yayın)

Galatasaray Medical Park TKBL'deki son maçında Botaş'ı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 86-63'lük skorla yenilgiye uğrattı. Amerikan Milli Takımı oyuncuları Taurasi, Charles ve Fowles'ın ilk beş başladığı karşılaşmanın ilk çeyreğini takımımız Taurasi'nin 11 sayısıyla 26-22 önde kapadı. İkinci çeyrekte Torrens'in üst üste bulduğu sayılar ve Harlem'i andıran bir şov basketboluyla skor bir anda 55-35'e geldi. Ceyhun Yıldızoğlu'nun oyuncuları çok top kaybı yapsa da % 72'lik (21/29) şut yüzdesiyle oynadı. Üçüncü çeyreğe 72-48 ile girildi ve maç da 23 sayılık farkla sona erdi. Galatasaray Medical Park'ta süre alan 11 oyuncudan 10'u sayı kaydetti.Alba Torrens 20 sayı, 4 ribaund, 3 asist üretti. İspanyol oyuncu gibi yaklaşık 24 dakika süre alan Diana Taurasi de 22 sayı, 4 asist kaydederken Sylvia Fowles da 14 sayı, 10 ribaund ile double-double yaptı. Takımımız 20 asist üretirken Botaş'a yalnızca 4 asist izni verdi. 20 top kaybeden Ceyhun Yıldızoğlu'nun oyuncuları, rakibine 18 hücum ribaundu verdi.

Takımımız ilk 11 maç sonunda rakip potalara maç başına 84,4 sayı atarken potasında 69,4 sayı gördü. İki sayılık atışlarda % 52,8 ve üç sayı çizgisinin gerisinden % 37,9 ile şut atan Galatasaray Medical Park, serbest atış çizgisinden de % 75,1'lik bir isabet oranı yakaladı. Maç başına 36,7 ribaund, 18,4 asist ve 13,0 top kaybıyla oynayan Ceyhun Yıldızoğlu'nun oyuncularından Diana Taurasi 22,7 sayı, 3,7 asist, Tina Charles 10,1 ribaund ile bu kategorilerde takıma liderlik etti.

Sylvia Fowles ligde oynadığı beş maç sonunda 25:28 süre alırken 15,6 sayı, 7,8 ribaund üretti. Galatasaray Medical Park 10 galibiyet, 1 yenilgi ile 19 puan topladı ve TKBL'de ilk yarıyı ikinci sırada tamamladı.

Abdi İpekçi'de İlk TKBL Maçı

Sezonun ilk yarısında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda iki takım arasında oynanan karşılaşmayı takımımız 100-75'lik skorla kazanmıştı. Maçın başlangıcısından üçüncü çeyrek ortalarına kadar rakibine üstünlük kuramayan Ceyhun Yıldızoğlu'nun takımı 49-50 geriye düştüken sonra çeyrek sonunda 12-0'lık bir seri yakalayıp (66-53) maçı koparmayı başardı. Şaziye'nin 8 sayısının büyük pay sahibi olduğu 15-2'lik bir seriyle dördüncü çeyreğe başlayan takımımız skoru 81-58'e getirip tamamen rahatladı ve farkı maç sonuna kadar korudu. Taraftarın isteğini kırmayan oyuncular 100 sayı barajını da geçmeyi başarmıştı.

Beş oyuncumuzun çift haneleri sayılara ulaştığı maçın en skorer ismi 23 sayı, 14 ribaund ve 3 blok ile oynayan Amerikalı pivot Tina Charles oldu. Diana Taurasi 22 sayı, Alba Torrens 14 sayı, 5 asist ve Epiphanny Prince de 12 sayı üretti. Yerli oyuncularımızdan ilk yarıda hafif bir diz sorunu yaşayan Işıl Alben Euroleague maçı düşünüldüğünden riske edilmeyip az süre aldı. Bahar Çağlar ise 10 sayı, 7 ribaund, 4 asist içeren muazzam bir performans sergiledi.

Ceyhan Belediyesi

Geçtiğimiz sezon TKBL'yi 10. sırada bitiren Ceyhan payofflara kalmaya hak kazananamıştı.

TKBL'de 18 puanla 4. sırada yer alan ve antrenörlüğünü Atilla Keskin'in yaptığı Adana temsilcisi ilk üç hafta sonunda iki yenilgi alırken (Galatasaray Medical Park 100-75, Kayseri KASKİ 88-91) sonraki yedi haftada yalnızca Fenerbahçe'ye (80-85) kaybetti. Ceyhan Bld. son hafta sürpriz bir şekilde evinde Mersin BŞB'ye 65-75'lik skorla yenilmekten kurtulamadı.

Adana ekibi ilk 11 hafta sonunda maç başına 83,2 sayı üretip 39,5 ribaund, 16,7 asist, 14,8 top kaybı istatistikleri yakaladı. İki sayılık atışlarda % 53,8 ve üç sayılık atışlarda % 31,0 ile şut atan Çukurova ekibinde WNBA'de Los Angeles Sparks forması giyen guard Natasha Lacy 20,7 sayı, 7,3 asist ve Tulsa Shock forması giyen Tiffany Jackson 11,0 ribaund ile bu kategorilerde takımına liderlik etti. Üç maç cezası biten Jackson 15,7 sayı ve 3 asist üretti aynı zamanda. Ayrıca guard Lacy de 7,6 ribaund, 3,3 top çalma ile oynadı.

Rakibimizde 30 dakika ve üzeri süre alan diğer iki isim San Antonio Silver Stars forması giyen uzun forvet/pivot Ashley Walker 20,1 sayı 8,9 ribaund, Atlanta Dream forması giyen forvet Ashley Paris 9,6 sayı, 8,4 ribaund üretirken rotasyonun diğer parçaları, 18 dakika ve üzeri süre alan eski oyuncumuz pivot Ceyda Kozluca, forvet Seda Erdoğan ve Hülya Özkan oldu.

Geçtiğimiz sezon oynanan iki maçı da takımımız kazanmıştı;

Galatasaray Medical Park 74-63 Ceyhan Belediye

Ceyhan Belediye 63-95 Galatasaray Medical Park

Cevap: TKBL H:12 | Ceyhan Bld - Galatasaray MP | 4 Ocak | 16:00 | GS TV

Heyecan bile duymuyorum. Muhtemelen +20 bitecek bir maç.

2.yarı Ayşe ve Yasemen hiç çıkmadan oynar inşallah.

arkadaslar ben ceyhanda oturuyorum ve bu yil ceyhanin ic saha maclarinin hepsini izledim salonda.oncelikle sunu soyleyeyim arkadaslar,mac kesinlikli yok cok basit olucak,yok yedeklere sure veririz,yok 20 fark en az gibi seyleri aklinizdan cikarin.bikere gercekten cok iyi bir yabanci dortlusu var ceyhanin.ozellikle oyun kurucu lacy yi iyi seyretmenizi istiyorum,neden bizde boyle bi oyun kurucu yok diyeceginiz bir playmaker(prince den iyi emin olun) birseli fener macinda ezmisti resmen.tiffany jackson ile walker pota altinda cok uyumlular gercekten.yabancilara yerlilerin azbucuk uyum saglamasi halinde ve kesinlikle kucuk ve basik salondaki muthis ve bogucu seyirci baskisinida katarsak emin olun bizi cok zor bi mac bekliyor, siz bakmayin bu haftaki mersin macina,oyuncular kafaca noeldeydi macta.kaldi ki burdaki fener macinda dakikalar 39 u gosterdiginde mac 78-78 idi desem olayin zorlugunu anlarsiniz sanirim,umarim surpriz olmaz ve gs yener..

arkadaslar ben ceyhanda oturuyorum ve bu yil ceyhanin ic saha maclarinin hepsini izledim salonda.oncelikle sunu soyleyeyim arkadaslar,mac kesinlikli yok cok basit olucak,yok yedeklere sure veririz,yok 20 fark en az gibi seyleri aklinizdan cikarin.bikere gercekten cok iyi bir yabanci dortlusu var ceyhanin.ozellikle oyun kurucu lacy yi iyi seyretmenizi istiyorum,neden bizde boyle bi oyun kurucu yok diyeceginiz bir playmaker(prince den iyi emin olun) birseli fener macinda ezmisti resmen.tiffany jackson ile walker pota altinda cok uyumlular gercekten.yabancilara yerlilerin azbucuk uyum saglamasi halinde ve kesinlikle kucuk ve basik salondaki muthis ve bogucu seyirci baskisinida katarsak emin olun bizi cok zor bi mac bekliyor, siz bakmayin bu haftaki mersin macina,oyuncular kafaca noeldeydi macta.kaldi ki burdaki fener macinda dakikalar 39 u gosterdiginde mac 78-78 idi desem olayin zorlugunu anlarsiniz sanirim,umarim surpriz olmaz ve gs yener..

prince zaten normalde oyun kurucu degilki. ceyhan bencede güclü bir takım. biz macı ciddiye aldıgımız an 20 sayı farkta olur.

yok zaten prince oyun kurucu demedim kardeş.sadece lacy adlı oyuncunun prince den iyi oldugunu söyledim.dikkat edersen birseli ezdi diyorum.tabii şahsi görüşüm bu.eger gs tv verirse görüceksiniz zaten.dediğim gibi 20 fark olayı cok zor ne kadar ciddiye alsakda mac deplasmanda oldugu için.zaten mac yarınmış gitme ihtimalim cok düştü işlerimden dolayı,kahrımdan ölücem anasını satayım..!

Bizim adımıza sezonun en önemli maçı;liderlik,saha avantajı,şampiyonluk hepsi buradan geçiyor açıkçası çok önemsiyorum umarım kazasız atlatırız.

Tina/Sylvia/Diana/Gülşah/Işıl

Başarılar kızlar.

kızlar biraz ciddiye alıp asılmaları lazım.

Hakemlerin skandal yönetimleri hala devam ediyor....

Belliydi Sylvia'nın üçleyeceği zamanında çıkarmadık.Bir de 13-19'dan sonra verdiğimiz 10-0'lık seri var.

27-24 savunmada biraz istek lazım...

Ceyhan Belediye - Galatasaray Medical Park

29-28

Karşılaşmada ikinci çeyreğin bitimine 07:41 var.

1. ÇEYREK: 27-24

Ceyhan Belediye - Galatasaray Medical Park

29-30

Karşılaşmada ikinci çeyreğin bitimine 06:07 var.

1. ÇEYREK: 27-24

Üst Alt