Tolga'dan Sol Kanat Olmaz


Tolga’ya lafım yok bu sezon gerçekten iyi başladı ama asıl mevkisinde oynasın yada yedek bırakılsın... Sol taraftan hiç bir varlık gösteremiyoruz bütün yük sağ tarafta oynayan mariano ve feghoulide...


Şu 11’i çıkarmak çok mu zor...

Muslera
Mariano Maicon Denayer Linnes
Fernando Ndiaye/Tolga
Feghouli Belhanda/Ndiaye Garry
Gomis​
 
Tolga sol kanat olur mu bilmem ama bildiğim birşey varsa o da Tolga'nın ya sezona başladığı gibi sola yakın oynaması ya da hiç oynamaması gerektiğidir. Ortada oynarken oyunu çok olumsuz etkiliyor.
 
Hocamız Ferguson'ın taktiğini yapmaya çalışıyor ama elde oyuncu yok

Bir ara Fatih hoca da katılmıştı bu furya ya.Bir kanat hücum geri dönmeyen,bir kanat defansif ağırlıklı

Hücum zenginliği olması için sağlam bi 10 no lazım.Maalesef Belhanda formda değil
 
Hakan, zaten Problem o ya, sol kanat oynamıyor, sol kanat hiç işlemiyor. Rakipler ortayı kalabalık tutuyor, son maçlar da Feghouli'de merkez de olduğu için bu sefer sağ kanat bile işlemiyor. Kanatsız rakibi ekarte etmek zor, merkez her zaman rakibin en kolay savunduğu alandır, kalabalıktır. İki kanat işlemesi lazım, rakibi yelpaze gibi açmamız lazım. Bu sefer hem kanatlardan atak yapa biliriz, hemde ortada boşluklar oluşur.
 
Tolga tam sol acik oynamiyor sola yakin merkez orta saha oynuyor. Bence orada da oynayamaz. Tolganin ozelliklerine gore oynayabilecegi bir bolge var o da Ndiayenin pozisyonu. Ancak orada da verimli degil.
 
Tolga sol aciklik hicbirsey yapmadi bu sene. Ceza sahasi civarinda supriz golcu. Ama kalitesi cok sinirli oldugu icin buyuk maclarda pek is yapmaz.

Adam sol açık oynamıyor zaten, sol iç orta saha. Ya da senin dediğin gibi sola yakın merkez orta saha.

Ayrıca büyük maçlarda etkili olur mu olmaz mı önce o pozisyonda bir görmek lazım. Fener maçında sol koridoru verdiler adama.
 
Elano'nun Turk versiyonu.. Ne oynadigi belli degil. avanak gibi kosuyo sahada.
cok kosmasida o yuzden. ne bok yedigini bilmedigi icin oraya buraya deli gibi kosuyo.
 
yapılacak 2 şey var,

ya tudor uyarılacak yada yollanacak.

burası Galatasaray, tudorun deneme tahtası olacak takım değiliz biz.

elimizde 3 lü savunmaya uygun oyuncu yok. bunu anlamak için ultra zeki olmaya gerekte yok.

bir takım sahaya hem sol beksiz hem sol açıksız çıkmaz.

Galatasaray hangi takıma karşı olursa olsun sahada tek hücumcu ile bırakılmaz.

Galatasaray sahaya 3 stoper 3 orta saha ile çıkmaz.

tudor hem fikstür avantajının hem yeni istekli kadronu ekmeğini yedi. ama bu kafayla devam ederse puan kayıpları üst üste gelecek.
 
Karabük maçında Garry o kanattaydı. 4 kere adam geçmek dışında Tolga'dan üstün olduğu başka bir alan yoktu. Tolga gol attığı kadar o bölgede dolaşıp Gomis'e de çok alan açtı. Tek pencereden bakarsak evet Tolga'dan kanat olmaz. Bu oyun kurgusunda Tolga'ya Garry'den daha çok ihtiyacımız var.
 
Üst Alt