# Tomas Rosicky | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Tomas Rosicky

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sarı-kırmızılı takım, Wenger kadroda düşünmediği için serbest kalan 29 yaşındaki oyuncu ile pürüzleri gidermeye çalışıyor. Aslan, Simuniç için de devreye girdi

Galatasaray, kurtulmanın yollarını aradığı Lincoln’e alternatif peşinde... Aslan’ın oyun kurucu olarak düşündüğü isim Arsenal ile yollarını ayıran Çek Tomas Rosicky. 29 yaşındaki starın bonservisi elinde. Milan Baros vatandaşı için yönetime ‘Mutlaka alınmalı’ dedi.

DEĞERİ 15 MİLYON EURO

Alman haber portalı spox.de’-nin haberinde, Arsenal’in hocası Wenger’in kadrosunda düşünmediği Rosicky’nin serbest kaldığı ve Galatasaray ile anlaşmak üzere olduğu ifade edildi. 15 milyon euro piyasa değeri olan Rosicky ile 3 milyon euro’ya anlaşıldığı belirtildi.

SİMUNİÇ DE ÖNERİLDİ

Yönetici Haldun Üstünel’in oyuncunun menajeri Pavel Puska ile bir araya geldiği ve el sıkışıldığı belirtildi. Bu arada Hertha Berlin’in stoperi Josip Simuniç de kulübe önerildi. Almanlar bu oyuncu için 7 milyon euro isterken Galatasaray 4 milyondan yukarı çıkmadı.

Cevap: # Rosicky

Bu adam çok ağır sakatlandı,öyle eski Rosicky olmaktan çok uzak.İlk defa bu kadar uzun bir sakatlık geçirdi,şimdi alırsak rehabilite döneminde bizde oynamış olacak.

Çok çok riskli bir tercih,ayrıca çoğu Arsenalli onun eski günlerinden uzak olduğunu söylüyorlar.

Rosicky,Avrupanın en iyi orta saha oyuncularından biri...gelmesi yüzde 99 bize çok büyük fayda sağlar ama imkansızdan öteye geçemez bu transfer palavrası..!

Sonuçta Galatasaray'ın transfer politikası artık bu. Ya bedavaya getiriliyor, ya da ağır bir sakatlık geçirmiş ve piyasa değeri düşmüş eski yıldızlar alınıyor. İlginç. Rosicky eski formuna kavuşursa gerçekten çok iyi bir oyunkurucu ortasaha oyuncusu ama sakatlığı oldukça ağırdı. Bir futbolcu için en kabus sakatlık diz sakatlığı. En zor iyileşen, en kuvvetsiz ve en kırılgan yer. Uğur'un da koskaca 1.5 sezon oynayamadığını ve hala tam olarak iyileşmediğini düşünürsek, ki Rosicky de bir seneden uzun zamandır oynayamıyor, alınmadan önce gerçekten 10 kere düşünülmesi gerekiyor.

Simunic'in transfermarkt değeri 9 milyon €.Bi de Rosicky serbest değil ki.Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Kulüp fes mi etti anlamadım ki sersbest değil di ya galiba fes ettiler bize bırakmazlar ki böyle bile olsa hemen alırlar kaliteli bir futbolcu çünkü.

Arsene Wenger bırakmaz Rosicky'i. geçen sezonun sonuna doğru reserv ligde oynamaya başlamıştı. kamp döneminde de sağlam olduğu gözlenirse, sözleşme yenilenir.

Ben Mayıs sonuna doğru takımlara çalışmalara başladığını ama sakatlığı tam atlamadığı ve oynamaktan çekindiği için reservlerde oynamadı diye biliyorum.

rosicky'ye çok sıcak bakamıyorum çünkü gerçekten çok ağır bir sakatlık geçirdi. sakatlıktan sonra ne durumda olur kimse bilemez.

simunic ise güzel bir tercih olur. geriden oyun kurabilecek bir oyuncu.

Rosicky rezerv ligde oynamadı diye biliyorum,oynadıysa da maç sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Daha rehabilitasyon aşamasında,hala güçlenemedi çünkü.Arsene Wenger için de önemli değil artık Rosicky,kadronun çok gereken bir oyuncusu değil artık.

Rosicky rezerv ligde oynamadı diye biliyorum,oynadıysa da maç sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Daha rehabilitasyon aşamasında,hala güçlenemedi çünkü.Arsene Wenger için de önemli değil artık Rosicky,kadronun çok gereken bir oyuncusu değil artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt