Tost Nasıl Yapılır? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tost Nasıl Yapılır?

Tamer Tuna

Adamı hasta etme yoksa Tostunu keserim bak!

maxresdefault.jpg

Çoğu ülkede bu tost olarak sayılıyor sen ne anlatıyon?

Aydınlat bizi o vakit.

tramezzino-prosciutto-pomodoro-e-formaggio1-1024x682.jpg

Sıcak veya soğuk ekmeğin arasına soğuk malzeme koyup servise alırsan SANDVİÇ oluyor.

AMA;

Sıcak veya soğuk ekmeğin arasına malzeme koyup;
çift taraflı sıcak presle ekmek içine koyulan malzemenin ısı etkisiyle birbiriyle bütünleşmiş haliyle servise alırsan da TOST oluyor canısı...

168490301.jpg

tramezzino-prosciutto-pomodoro-e-formaggio1-1024x682.jpg

Sıcak veya soğuk ekmeğin arasına soğuk malzeme koyup servise alırsan SANDVİÇ oluyor.

AMA;

Sıcak veya soğuk ekmeğin arasına malzeme koyup;
çift taraflı sıcak presle ekmek içine koyulan malzemenin ısı etkisiyle birbiriyle bütünleşmiş haliyle servise alırsan da TOST oluyor canısı...

168490301.jpg

Ben Halen bir teknik hata göremiyorum.
Bukadar bütünleşmiş... Tost... bukadar bütünleşmiş Sandviç

Yav he he.gif

Son düzenleme:
Tostun iyisi; 2 soğuk ekmek parçasının birer yüzünü ( HAMUR OLMAMASI İÇİN SOĞUK EKMEĞİ SICAK PRESE ALMADAN )
tavada ısıttıktan veya mümkünse kıtırlaştırdıktan sonra; sıcak yüzeylerin arasına tercihen ısıyla yağ üretecek veya
lezzet kazanacak ve ısıya daha fazla tepki vermesi için ince dilimlenmiş malzemeler (sucuk, sosis, salam yada kavurma vs. ) serpilerek
ve malzemeleri bağlayıcı olarakda ısıyla eriyen bir peynir türü veya tavada pişirilmiş sade yumurta birlikte koyularak;
çift taraflı sıcak pres altında, ısı malzemeleri kıvamına getirene kadar bekletilmelidir.

AMA TABİİ Kİ BEN DÜRÜMCÜYÜM;
geniş bir tavada herçeşit malzemenin çiğden pişirilerek yapıldığı yumurtalı ve kaşarlı bir dürümün yanında, ne tostun nede sandviçin lafı bile OLAMAZ..

500_F_56779551_M4o0yRGAghocb6ZRa9kHMjz0WijGF2uS.jpg

Vay adi google vay.. Oysa fransız tostu diye arattım resmi..

Resmi yükleyen web siteye güven olunmuyor artık => beyaz-peynirli-hafif-tost.jpg/beyaz-peynirli-hafif-tost-833x566.jpg

Birde sandeviç ekmeğini tost gibi gözüksün diye makineyle basmışlar.. İzleri görüyor musun ?

Tamer biz bilemedik af eyle sen bu aciz kardeşini..

S.A. Dostlar !...:triumphant: :triumphant: :triumphant:

.

Estağfurullah emmoğlu olurmu ööle şey..
İnsanlar hatalarıyla daha renkli ve karakterli... Raat ol..

Son düzenleme:
AMA TABİİ Kİ BEN DÜRÜMCÜYÜM;
geniş bir tavada herçeşit malzemenin çiğden pişirilerek yapıldığı yumurtalı ve kaşarlı bir dürümün yanında, ne tostun nede sandviçin lafı bile OLAMAZ..

500_F_56779551_M4o0yRGAghocb6ZRa9kHMjz0WijGF2uS.jpg

S.A. Dostlar !...:triumphant: :triumphant: :triumphant:

Gevretilmiş Lavaşla bol sarımsaklı da bi başka oluyo yaw... Yanında su bardağında double sıcak Çay..:coffee:
Bugünlere şükür... Olmayanlara da versin...

BİRGÜN HERKES DÜRÜMCÜ OLACAK ....

Yahu ye ondan sonra konuş be hocam

SM-J710FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Mesaj değerlendirmeye almak için analiz ediliyor - .........
Mesajın değerlendirmeye alınması onaylandı - .........
Mesajın değerlendirmeye alınması onayının gereği yapılıyor - .........

Tamam kardeşim. Tavsiyeni değerlendirmeye alıcam. Söz..

Ve hatta sadece değerlendirme sonuçlarını da değil, tüm işlem detaylarını da satır satır burada hem de spoiler sız açıklarım.
Sen sıkama canını böyle vırın gırın şeylere...

Son düzenleme:
Kekik, hafif salça, kaşar ve zeytin ile tahıllı bir kepek ekmeğine yapılırsa gayet lezzetli olabilir.

Yanına da ayran.

Bu konuyu gördüğünde aklına Çağla Şikel-Şenol İpek muhabbeti gelenlere de selam olsun.

Üst Alt