Transfer Nöbeti | 2021 Yaz Dönemi #11 - Sayfa 495 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gedson
Halil gelmedi

Gelmeyen topcudan nasil performans bekliyorsun?

Luyindama ve marcaoyu sayacaksak tudor zamaninda 40 milyon transferler haric guncel kadrodaki topcularida sayalim. (ayrica terimin alt yapidan cikarip oynatip sattigi ozan kabak sayesinde o topculari aldik)

Tudor o sene kadro oturana kadar ostersundsa karsi elendi. Feghouli haric butun transferler hazir vaziyette lige basladi. Lige muthis basladik. 7cimactan itibaren futbol oynamayi unuttuk. Maiconla soyunma odasinda birbirlerine girecek kadar kadroya otoritesini kaybetti. Besiktas bizi rezil etti ve kovuldu.
Karsilastirmadan once arastirmani iyi yap.

Fatih terimin bu donem aldigi futbolculari sayalim.

2017/2018
nagatomo = full verim aldik
Ndiaye ara transferde satildi, fernando nisan ayina kadar sakatlandi.
selcuk donkla SAMPIYON OLDUK. (Donk kadro disiydi tudor doneminde)
2018/2019
Ekli dosyayı görüntüle 135402
Diagne ve mitroglou yonetim kazigi. Son dakikaya biraktilar gittiler parayi gomduler. Kalan topcularin hepsi fiyat performansi ust duzey. Emre akbabayi saymiyorum. 2 defa ayagi kirildi.
Yarim yil boyuncu erenle tek forvet oynadik. SAMPIYON OLDUK!
2019/2020
Ekli dosyayı görüntüle 135404
Basarisiz bir yaz transfer donemi gecirmistik. Buradaki topcularin yarisindan verim alamadik fakat detayli bakarsaniz 80% kiralik topcular.Duzgun bir bonservis harcamadik. Muric istenilmesine ragmen Falcao alindi. Para harcamadan ust duzey futbol bekleyenlere duyurulur
Ara transferde toparladik. Kadrikoy serisini bitirdik. Pandemi olmasaydi sampiyon olacagimiz sezondu.

2020/2021
Ekli dosyayı görüntüle 135405
Yeni bir sezon, yine fairplay yine bonservissiz transferler. Ndiayeye tepki gelince yonetim kazigi etebo. Orta sahasiz kadroya ragmen averajla sampiyonluk kacirdik.

Fatih terim zaman zaman yanlis transferler yapiyor buna itirazim yok. Fakat 3.5 yilda 0 milyon bonservis harcama yaparak bizi 2 sene sampiyon yapti. 1 defa pandemi yuzunden, 1 defada averajla sampiyonluk kacirdik.

Hocaya ilk defa butce verilmis. daha lig basliyali 1 hafta olmus(maci kazandik), transferler daha gelmemis, lisansi olmayanlar topcular varken hocaya agir elestirenlere sesleniyorum. Biraz sabir. Transferler yapilir, sezon oynanir ve hoca basarisiz olursa gonderilir. 1ci haftadan abartili elestiri var.

Hoca kadro kuramiyor diye elestirirsiniz fakat 96/2000 yili arasinda her sezon 2-3 takviyeyle bizi avrupa sampiyonluguna goturdu.
Hoca kadro kuramiyor diye elestiririniz fakat 2011/2012 sezonunda Galatasaray tarihinin en kotu kadrosunu yenileyip 2 yil icerisinde sampiyonlar liginde ceyrek final oynatan zamanlari unuturuz.
Ekli dosyayı görüntüle 135409

Aslinda bosuna kendimi yoruyorum. Nasil osla takim 1 ay sonra takir takir top oyniyacak. O zaman agir elestirenler ozur dilermi?
Dayı ne anlatıyorsun ya. Önce neye karşı çıktığımı bir okuyun.

Altyapıdan çıkan oyuncuyu satmanlane alaka.
Tudor 40 milyon Euro harcadı takım kurdu.
Terim 40 milyon Euro harcasa ligin içinden geçer bu ikisinin karşılaştırılmasını önce algılayın.
Bak tüm transferlere gidip diagne yazmadım 13 milyon Euro ekstra.

Mevcut takımdaki ilk 11 oyuncularını(falcao-babel-fegh-diagne geçtim)
Mevcut takımdaki ve ekleneceklet ile bu takım ligin içinden geçer deniliyor.

Kıyaslanan oyuncular.
1-Gomis
2-Fernando
3-frikik atabilen oyun kuran defans oyuncusu maicon(8 milyon vermek angutluktur)
4-Badou
5-Garry
6-Mariano
7-Belhanda (4 milyondan bir kuruş fazlası zarar)
8-Feghouli

Şu takımın tekniği ve dominatlığı ligde yaptığı sükse ile şimdiki kurulan kurulmak istenen takımın ligin içinden geçmesi tartışılıyor.
Bu oyuncular bu sene harcanan para kafadan belli 20 milyon -5 Mustafa'yı koyarsan alınırsa 25 yapar bu sözleşme şartını yerine getirmen de bunu etkilemez işin özü.

Bu takım yarı para harcandığı halde oyun oynayamamakta. Üzerine 40 milyon daha eklesen de bu mechul.

Çünkü takım
İki net kanat +bir gedson + bir adet forvet bir de alınabilirse birde ekstra orta saha diye bağırmaya.

Sivaslı Felix, Konya maçında, Konyanın teknik direktörü İlhan Palutu takım arkadaşı sanıp pas veryor, izlediniz mi 😂😂😂 İlhan da topu tutup kontrol ediyor bakıyor 😂😂😂

bu arada giresun maçının özetini açın 2. penaltıdan önce verilen ofsaytı izleyin. bu sene çok çekeceğiz hakemlerden çok. çok net kötü niyet göstergesi bu ofsayt bayrağı.

biri geliyor diyor ki gedson'un hücumu vasat, hücumu sağlam adam lazım. aynı adam 2 saat sonra yazıyor; bize adam yiyen 6 numara lazım gedson gereksiz bilmemne... ulan gedson hem hücum yapmıyormuş, hem savunma???

Gedson demek +2 futbolcu demek. Gedson'u bugün git kanatta kullan yemin ediyorum ligin en iyi 2-3 kanadından biri olur, Gedson'u git bu ligde sağ bek oynat ligin en iyi sağ bek oyuncusu olur. Gedson'u git 6 numara da oynat, performans olarak en iyi 2-3 oyuncudan biri olur. Çok net ya çok net. Savunma yapabilmesi için 1,90 boya, hayvansı bir vücuda sahip olması gerekmiyor. Hücumcu olabilmesi için de Ronaldinho olması gerekmiyor. Gedson Fernandes bu lige geldiği an, açık ara merkezde oynayan en iyi oyuncudur ligde ki. Herhangi bir isimle kıyaslanması teklif dahi edilemez.

Gedson gelse 5 mi atacaktık diyen kafalarda var, Gedson olsa en azından bu kadar rezil, keyifsiz bir oyun izlemezdik sahada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt