Transfer Nöbeti (ARŞİV 22) - Sayfa 408 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Nöbeti (ARŞİV 22)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu futbolcular hep böyle kor olmak zorunda mı..
bir tanesi mi iyi giyinmeyi bilmez..

Herhalde bi Beckham çıktı modadan anlayan..

Melo kaldı arkadaslar senaryo üretmeye gerek yok adam son 3 kupa fotosundada yer aldı.Bu evren goz nasıl bir maldır wes i on lıbero oynatacak dıyebılıyor.

Bu sene Quaresma:
quaresma-n%C4%B1n-giydi%C4%9Fi-zebra-desenli-tayt_702902.jpg

CMN24JMUcAAhwiD.jpg:large

Gelecek sene Quaresma:
Valentim-Quaresma_ss15_fy1.jpg

Güzel kardesim yazilanlar tam olarak okunursa hic bir sikinti olmaz. Ali Sami Yen Türk milliyetcisidir tanimindan sonra bir arkadas "türk müydü kendisi" diye bir soru sordu. Bende ozamanlardan günümüze kadar gelen Milliyetcilik anlayisini tanimlamaya calistim. Cünkü Türkiye´nin kurulmasinda Osmanli´dan sonra farkli bir durum ortaya cikiyor. Bundan daha sadece 100 sene önce, bir cok farkli kökene, ve dile sahip insanlar ile dolu Ülke. O dönemlerde zihinsel bir TÜRK´lük tanimi gerceklestirildi ki, herkesi kapsiyabilsin diye.

Misal iste Ali Sami Yen, kökü arnavuttur, hemde öyle böyle degil. Babasi Semsettin Bey arnavut tarihinin en önemli edebiyatcisidir, bir nevi Arnavut milliyetciligini var eden adamdir. Oglu ise kendini Türk ve Türk milliyetcisi olarak tanimlardi. Benimde köklerim arnavutlara dayanir, bende kendimi Türk olarak tanimlarim.

Usta benim sülalem Türk bu ulus tanımlamasından sonra kendilerine Türk dememişler belgeleri bile vardı

Hangi boya mensup oldukları vs

Bu tanımlama yapıldıktan sonra neden Çerkesler,Kürtler,Araplar uymadı çünkü onlar Türk değildi ve köklerini reddetmediler.

Eskiden başka kökenden olanlar kendine Türk demişse bu topluluklarda öyle olmalıydı ama olmadı

Demek ki şuan kendini Türk olarak tanımlayanların ataları Türk

Bilmem kaç senelik dünyada safkan topluluk olmaması çok doğal normal bir şey yani.

Ama nedense bu sadece Türkler üzerinden konuşuluyor hep.

Ama senin demek istediğini anladım haklısın

Ulus devlet modeli oluşturulurken senin bahsettiğin yol izlenmiş orası doğru

Çok uzatılacak bir konu değil senin bunu derken kötü bir niyetin olmadığı çok açık zaten

Bence burak denesin on liberoda hem uzun boylu da. Allahim zeka lutfen sneijder dedi ya.

3aydir diyorum bilal-sneijder oynuyor orta saha onlerinde selcuk oynatiyor. Boyle devam eder diye sorun adam ya

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt