Transfer Önerileri - Sayfa 144 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Önerileri

Bir de forvet için kesinlikle Max Kruse isminin gündeme gelmesi gerekiyor bence sene sonunda sözleşmesi bitiyor yaşı çok sıkıntı değil ve kesinlikle tecrübeli çok iş yapabilecek bir forvet . Geçen sene takım sadece Gomis 'in ayağına bakıyordu gol için ama artık Onyekuru-Badou-Emre-Garry hepsi gol atabilecek isimler hatta Fernando bile Fatih Terim geldikten sonra goller bulmaya başladı. Alacağımız forvetin kendi gol attığı kadar etrafındaki oyunculara da attırması gerekiyor

Max Kruse attığı gol kadar yaptığı asist var adamın gerçekten yok yok denilecek bir komple forvet son vuruşları çok iyi , pas oyununda çok etkili , oyun görüşü pozisyon bilgisi var , gol + asist olarak çok iyi skor üretebiliyor , top kontrolü topla ilişkisi çok iyi Eren gibi topa bomba muamelesi yapan bir adam değil 10 numara oynar santrafor oynar gizli forvet oynar ama bence en iyi olduğu yer 9.5 numara gibi oynadığı zaman ama kesinlikle takımın en ilerideki oyuncusu olması gerekiyor tutup bir forvetin arkasına koyup 2. forvet gibi oynatmamalıyız

Bence Poldi 'yi kullanmaya çalıştığımız o en ilerdeki oyuncumuz ama net bir santrafordan ziyade gizli forvet gibi hem oynayan hem etrafındaki oynatan bir oyuncu olarak kullanabilirsek çok işimize yarar Max Kruse ...

Sene sonunda Donk-Selçuk-Ndiaye 'nin sözleşmeleri bitiyor elimizde orta saha için sadece Belhanda-Emre ve Fernando kalıyor ki Belhanda 'yı daha ne kadar tutacağız belli değil devre arası gönderilirse hiç şaşırmam yani sene sonunda elimizde sadece Fernando ve Emre kalabilir orta saha için

Yani Celil-Birhan-Atalay-Abdussamed gibi alt yapı oyuncularımızdan en az 1-2 tanesini A takıma dahil edip en az 2 tane de kaliteli orta saha transferi yapmamız şart olacak seneye ...

151515.jpg

Bu takıma gerçekten mükemmel bir golcüden ziyade çok ekstra özellikleri olan bir komple forvet tanımına uyan birisini bulmamız gerekiyor

Hani bu takımın forveti benim diyebilecek hücuma liderlik edecek bir adam olması gerekiyor
Sürekli oyun içinde aktif olması gerekiyor hücum ederken de takım olarak defans yaparken de adamın varlığını hissettirmesi gerekiyor
Çok iyi hücum press yapması gerekiyor takımın defansını taa en ileri uçta başlatıp arkadaki arkadaşlarını rahatlatması gerekiyor
Çalışkan olması dayanıklığının fiziğinin iyi olması gerekiyor motor gibi çalışacak bir adam
Tepkilerinin reaksiyonlarının çok iyi olması ele avuca sığmayacak rakip defansın baskısıyla sinmeyecek bir adam olması gerekiyor

Her sene 30 gol atsın takımın gol yükünü tek başına çeksin gibi bir beklentim yok. Hani dünya üzerinde Gomis 'in gol sayılarına ulaşabilecek forvet yok mu var Modeste-Bas Dost-Bacca-Gignac bu adamlar da 29-30 gol atarlar bu ligde hatta geçerler bile ama işte benim için sadece golcü olmaları bir anlam ifade etmiyor

Fatih Terim için de bu durumun böyle olduğunu düşünüyorum iyi bir golcü mü iyi bir forvet mi desek iyi bir forveti seçer Hoca da eminim ki. Hani bu yüzden Mandžukić veya Slimani transferlerini çok fazla istedim sadece golcülük veya boylu poslu havadan iyi forvetler olarak bakılmasın takım oyunumuzu yukarı çekebileceklerine inandığım için bu adamların gelmesini çok istedim

Bence aynı şey stoper transferi için de geçerli Maicon kötü bir stoper mi ? değil başka bir oyun planında kesinlikle ligin Pepe 'den sonra en sağlam stoperleri olacağına inanıyorum ama Fatih Terim 'in oyun planında değil işte. Liderlik yapabilecek geriden o oyunu kurabilecek takım defans yaparken etrafındaki oyuncuları yönetebilecek yeri geldiğinde baskı kurduğumuz anlarda orta saha çizgisine kadar çıkıp orda oyunun içine katılacak bir oyuncu değil. Kompany gibi hayvan gibi defans yapabilen bir stoper yerine bu sisteme uyduğuna inandığım Víctor Ruiz 'in gelmesini tercih ederim ben

Hatta şu kadar diyeyim gelip gol kralı olacağına inandığım Modeste yerine takım oyununu yukarı çekeceğine inandığım Olivier Giroud 'u daha fazla isterim tabi forvet deyince ilk olarak golcülüğü nasıl kaç gol atmış bu adam onlara bakarız ama bence artık büyük takım olma yolunda bu adam iyiymiş bunu kesin alalım düşüncesinden ziyade tüm takımı düşünmekte buna göre transfer yapmakta fayda var. Hani Sneijder örneğini düşünelim Sneijder 2012 yılında dünya üzerinde bulabileceğiniz en iyi 10 orta saha arasındaydı hatta dünyanın en iyi 10 numaralarını sıralasak Sneijder zirveye oynardı öyle bir topçuydu ama biz Sneijder iyi futbolcu kesin alalım mantığıyla transfer yapınca işleyen oturmuş bir Fatih Terim sistemini bozduk yine aynısının olmasını istemem yavaş yavaş hoca istediği tipte oyuncuları buldu hala tam anlamıyla oturmadı sistemi çeşitli sebeplerden dolayı ama oturacaktır bu yıl tamamen

Bence bu kadar uğraşmışken iyi bir golcü gelsin 20-30 gol atsın veya çok aşırı iyi defans yapabilen bir stoper alalım o tek başına takım defansını toplar mantığıyla transfer yaparak bu sistemi yıkmayalım. Fatih Terim 'e güveniyorum o sisteme uygun oyuncuyu bulacaktır inşallah yönetimimiz de Hocanın istediği adamları almayı başarır ...

boluspordaki melih okutanı hiç izlediniz mi?fenerbahce altyapısında iyiydi.2 sezondur istatistikleri de iyi.sözleşmesini 1 yıl daha uzatmış boluspor.ümit milli takıma da yükselmiş

Üst Alt