Transfer Stratejisi Nasıl Olmalı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Stratejisi Nasıl Olmalı?

Arkadaşlar bu benim açtığım ilk konu.. Bu konu başlığı altında kulubun mevcut mali, idari, teknik konularını duşunerek "transfer stratejimiz nasıl olmalı?" konusunu tartışmaya açmak istedim.

Medyada ve bu forumda baska baslıklarda Dursun Özbek döneminde rekor zarar olduğu bilgisini okuyoruz. Rekor zarar, mali kriterler varken medyada yazılan çoğu hayali transfer haberleri.. Gomis, Coentrao, Negredo haberleri havada ucusuyor ..

Bizim önceliğimiz kadro temizliği olmalı. Gelecek senenin kadrosunda düşünülmeyen , gereksiz oyuncularla konuşulup onların şimdiden takım bulmaları sağlanmalı..
Bana göre gitmesi gereken çok oyuncu var. Kontratı devam edenlerle de anlasarak yollar ayrılmalı..

Gidenler : Podolski, Chedjue, Joshue(kiralık) ..
Gitmesi gerekenler : Sabri, Semih, Hakan B., Koray, Sneijder, Selçuk, Eray, Cenk, Berk İsmail, Carole, De Jong, Donk, Kerem, Cavanda, Linnes ve Bruma(kontrat uzatılmıyorsa) , Sinan (kiralık veya bonservisi ile)

Gelecek oyuncular :
1-Kadro muhendisliği çok iyi yapılmalı..
2-Menejer tavsiyesi değil, kesinlikle scout transferi olmalı.
3-Şanlı, söhretli, pahalı değil; takım oyunu oynayacak , genç (17-27 yaş aralığında , başarıya aç, sakatlık geçmişi olmayan, fizikli , güçlü , maliyeti düşük oyuncular alınmalı.
4-Alınacak adamın satınalma opsiyonlu kiralık olması tercih edilmeli,
5-Oyuncularla yapılacak sözleşmelerde yüksek garanti ücret yerine performansa dayalı sözleşmeler yapılmalı. Yani "düşük garanti para + galibiyet başına ödenen prim sistemine dayalı sözleşmeler" hazırlanmalı.

Ne dersiniz??

sat-gitsin-sat-sat-sat-sat-capsi.jpeg

Bizi kurtaracak strateji belli. Dursun gidene kadar hic bir transfer yapmasin.

Aldigi her adam fiyasko.

Bence de Dursun gitsin. Baskandan bağımsız transfer politikamız (stratejimiz) bence boyle olmalı. Sadece Dursun zamanında değil, Dursundan once de çok yanlış transferler yaptık. Bugunku borç batağının temelinde bu yanlışlıklar var.

Ondan sonra çok sağlam 3 defans ve 3 orta saha ve 1 forvet alınmalı kesin kere kesin
Hiçbiri öyle 31-32 yaşında filan olmasın artık 1 sezon oynayıp sonradan sönüp giden adam görmek istemiyorum artık takımda
Aldığımız adamlar 17-25 yaş arası olmalı ki ileride satabilelim para geçsin elimize

İlk önceliğimiz çok çok iyi defans yapan sağ-sol bek&uzun boylu stoper olmazsa olmaz
Çift yönlü-fizikli-dinamik-top kapma özelliği olan-dayanıklığı yüksek-topu ileri taşıyabilecek 3 orta saha

Olmazsa olmaz

Dursun Özbek'in gitmesidir enn büyük transfer stratejimiz ...

Herkes aynı seyi yazıyor.

Yav arkadaşlar ben de Dursun gitsin istiyoırum.

Ama gitse de kalsa da yeni bir transfer politikamız olmalı.

Dursundan önce de çok hatalar yapıldı, Dursun zamanında da yapıldı. Nedeni bu yanlış transfer politikamız.

Sizdeki Dursun nefreti bazı gercekleri görmenizi engelliyor galiba..

"Alo Kasımpaşa Belediye'si mi? Bu sezon topladığınız çöplerinizi Kağıthane atık dönüşüm deposu yerine Florya Metin Oktay tesislerine bırakabilirsiniz."

Bakın bir telefonla transferi hallettik bile ..

Herkes aynı seyi yazıyor.

Yav arkadaşlar ben de Dursun gitsin istiyoırum.

Ama gitse de kalsa da yeni bir transfer politikamız olmalı.

Dursundan önce de çok hatalar yapıldı, Dursun zamanında da yapıldı. Nedeni bu yanlış transfer politikamız.

Sizdeki Dursun nefreti bazı gercekleri görmenizi engelliyor galiba..

Aynen öyle reis benim gibi çoğu Galatasaray'lılın derdi %99 Dursun yönetiminden kurtulmak

Çünki biz burda mükemmel bir sistem tasarlasak'da Barça modelini birebir uyarlıyıp kullansak ta Dursun Özbek yönetimde kaldığı sürece hiç bişey olmayacak

Adamların transfer politikasında 3 koşul var bunların en az ikisine uymaz ise almıyorlar
1)sakat olacak
2)Komisyonu bol olacak
3)yetersiz olacak

Dursun gitsin söz buraya herkes kendi transfer stratejisini yazar reis millet aç gerçekten böyle bişeye
Ama Dursun Özbek yönetimi gidene kadar transfer yapılmasına karşıyım ...

Aynen öyle reis benim gibi çoğu Galatasaray'lılın derdi %99 Dursun yönetiminden kurtulmak

Çünki biz burda mükemmel bir sistem tasarlasak'da Barça modelini birebir uyarlıyıp kullansak ta Dursun Özbek yönetimde kaldığı sürece hiç bişey olmayacak

Adamların transfer politikasında 3 koşul var bunların en az ikisine uymaz ise almıyorlar
1)sakat olacak
2)Komisyonu bol olacak
3)yetersiz olacak

Dursun gitsin söz buraya herkes kendi transfer stratejisini yazar reis millet aç gerçekten böyle bişeye
Ama Dursun Özbek yönetimi gidene kadar transfer yapılmasına karşıyım ...

Transfer hataları her baskan ve TD zamanında yapıldı. Fatih Terim bile bize transfer olarak çok hatalı transferler yaptırdı, çok zarara mal oldu.

Yukardaki yazıyı dikkatli okuduysan bonservisli, yuksek ucretli oyuncu istemediğimi anlarsın.

Yapılacaksa kadro boşaltılsın, yerlerine gençler gelsin. Ben razıyım.

Kadroya 8 ya da 9 tane transfer gerekiyor. Sag bek, sol bek, 2 stoper, iki orta saha ve iki forvet, duruma göre 1 kanat. Nedenlerini ve oyuncu profillerini acıklayayım.

Suanki kadro ve oyun sistemine göre kullanabilecegin en mantıklı forvet Podolski. Top alıp verebilen oyuncu tipi ama o da artık akan oyunda kayboluyor. Ki gelecek sezon o da olmayacak. Mevcut oyun anlayısını devam ettireceksen Eto gibi oyuncu almak zorundasın. [ Dipnot: Eto, Antalya - Fb macında nasıl oynamıs görmek isteyenlere: Twitter ]

İsmi gecen forvetlere bakalım; Gomis ve Negredo. Böyle forvetler, kanat organizasyonları ve ortalarla beslenmesi gereken oyuncular. Bizim suanki kadromuz ise buna hic uygun degil. 4 tane kanat oyuncusu var, dördü de kendine oynayan, birebir seven oyuncular.(İste garabet bir kadro mühendisligi örnegi)Böyle bir forvet alacaksan kadronda en az bir tane Lens tipinde forvetleri besleyecek kanat oyuncusu olmalı. Aksi takdirde bu sezon Eren'in yasadıgı sıkıntıların aynısını ceker alacagın forvet. Eldeki dört kanat oyuncusundan Sinan kiraya verilip(fena sayılmayacak bir paraya gönderiledebilir), uygun teklif geldigi takdirde Bruma veya Garry'de satılabilir.

Keza bekler de forvetleri besleyebilmeli; geriden oyun kurabilen, belli bir yaratıcılık seviyesi olan ve hücumda verim verebilen bekler transfer edilmeli. Bizdeki bekler oyun kurmayı beceremeyen, hücum aksiyonları gelistiremeyen sıradan oyuncular. Eboue ve Riera'dan sonra yıllardır bek nedir unuttuk. Clichy, Coentrao, Zabaleta gibi oyunculardan düsen olsa da bek ne demek bi hatırlasak keske. CL'de yarı finale kalmıs takımların beklerine bakarsanız hemen hemen hepsi elit bekler. Linnes, hem sag hem de sol bek oynayabildiginden beklerin alternatifi olmalı. Duruma göre bir bek daha transfer edilebilir. Sabri, Cavanda ve teklif gelirse hic düsünmeden Carole'ye yol verilmeli.

Stoper mevkisi zaten malumun ilanı gibi. Hava toplarına hakim iki stoper alınmalı. Duran toplar kabusumuz oldu. Takımın boy ortalaması gercekten düsük(yine bir kadro mühendisligi kepazeligi) Tercihen biri pro-agresif, digeri de tecrübeli stoper olsa iyi olur. Bu stoperlerin alternatifleri de Serdar ve Ahmet olmalı. Hakan ve Koray'a güle güle demeli, elden cıkarılabiliyorsa Semih'e de elveda demeli.

Orta sahaya bir 6 numara, bir de 8-10 oynayabilen transfer gerekiyor. 6 numaraya agresif, Tolga kadar kalas ve mental problemi olmayan ve temposu yüksek bir oyuncu, 8-10 numaraya da mutlaka top sürebilen, sutu olan, vasat üstü oyun zekasına ve yaratıcılıga sahip bir transfer mühim. Bunların alternatifleri de Tolga ve Selcuk olmalı. De Jong ve Donk sutlanmalı.

Son düzenleme:
Transfer hataları her baskan ve TD zamanında yapıldı. Fatih Terim bile bize transfer olarak çok hatalı transferler yaptırdı, çok zarara mal oldu.

Yukardaki yazıyı dikkatli okuduysan bonservisli, yuksek ucretli oyuncu istemediğimi anlarsın.

Yapılacaksa kadro boşaltılsın, yerlerine gençler gelsin. Ben razıyım.

Bu yönetimin amacı Galatasaray'ı düzlüğe çıkarmak filan değil reis anlamıyor musun bunu yav ?

Valla ben çoktan bıraktım böyle scout gibi oyuncu araştırmayı takım için kendimce oyuncular bulmayı filan inan boşverin emeğinize yazık Dursun varken

Bu adamların amacı iplerini elinde tutanlara itaat etmek kendine verilen görevleri yapmak+ olarak giderken ceplerini doldurmak otellerini sıra sıra dikmek bu adamların derdi

Adamların derdi Galatasaray'ı kurtarmak filan değil maalesef be reis ...

Kadroya 8 ya da 9 tane transfer gerekiyor. Sag bek, sol bek, 2 stoper, iki orta saha ve iki forvet, duruma göre 1 kanat. Nedenlerini ve oyuncu profillerini acıklayayım.

Suanki kadro ve oyun sistemine göre kullanabilecegin en mantıklı forvet Podolski. Top alıp verebilen oyuncu tipi ama o da artık akan oyunda kayboluyor. Ki gelecek sezon o da olmayacak. Suanki oyun anlayısını devam ettireceksen Eto gibi oyuncu almak zorundasın. [ Dipnot: Eto, Antalya - Fb macında nasıl oynamıs görmek isteyenlere: Twitter ]

İsmi gecen forvetlere bakalım; Gomis ve Negredo. Böyle forvetler, kanat organizasyonları ve ortalarla beslenmesi gereken oyuncular. Bizim suanki kadromuz ise buna hic uygun degil. 4 tane kanat oyuncusu var, dördü de kendine oynayan, birebir seven oyuncular.(İste garabet bir kadro mühendisligi örnegi)Böyle bir forvet alacaksan kadronda en az bir tane Lens tipinde forvetleri besleyecek kanat oyuncusu olmalı. Aksi takdirde bu sezon Eren'in yasadıgı sıkıntıların aynısını ceker alacagın forvet. Eldeki dört kanat oyuncusundan Sinan kiraya verilip(fena sayılmayacak bir paraya gönderiledebilir), uygun teklif geldigi takdirde Bruma veya Garry'de satılabilir.

Keza bekler de forvetleri besleyebilmeli; geriden oyun kurabilen, belli bir yaratıcılık seviyesi olan ve hücumda verim verebilen bekler transfer edilmeli. Bizdeki bekler oyun kurmayı beceremeyen, hücum aksiyonları gelistiremeyen sıradan oyuncular. Eboue ve Riera'dan sonra yıllardır bek nedir unuttuk. Clichy, Coentrao, Zabaleta gibi oyunculardan düsen olsa da bek ne demek bi hatırlasak keske. CL'de yarı finale kalmıs takımların beklerine bakarsanız hemen hemen hepsi elit bekler. Linnes, hem sag hem de sol bek oynayabildiginden beklerin alternatifi olmalı. Duruma göre bir bek daha transfer edilebilir. Sabri, Cavanda ve teklif gelirse hic düsünmeden Carole'ye yol verilmeli.

Stoper mevkisi zaten malumun ilanı gibi. Hava toplarına hakim iki stoper alınmalı. Duran toplar kabusumuz oldu. Takımın boy ortalaması gercekten düsük(yine bir kadro mühendisligi kepazeligi) Tercihen biri pro-agresif, digeri de tecrübeli stoper olsa iyi olur. Bu stoperlerin alternatifleri de Serdar ve Ahmet olmalı. Hakan ve Koray'a güle güle demeli, elden cıkarılabiliyorsa Semih'e de elveda demeli.

Orta sahaya bir 6 numara, bir de 8-10 oynayabilen transfer gerekiyor. 6 numaraya agresif, Tolga kadar kalas ve mental problemi olmayan ve temposu yüksek bir oyuncu, 8-10 numaraya da mutlaka top sürebilen, sutu olan, vasat üstü oyun zekasına ve yaratıcılıga sahip bir transfer mühim. Bunların alternatifleri de Tolga ve Selcuk olmalı. De Jong ve Donk sutlanmalı.

Güzel bir analiz. Genelde düşüncelerine katılıyorum. Farklı düşündüğümüz nokta, ben isimli, şanlı, söhretli, yaşlı, yüksek maliyetli transfer istemiyorum.

Bu yönetimin amacı Galatasaray'ı düzlüğe çıkarmak filan değil reis anlamıyor musun bunu yav ?

Valla ben çoktan bıraktım böyle scout gibi oyuncu araştırmayı takım için kendimce oyuncular bulmayı filan inan boşverin emeğinize yazık Dursun varken

Bu adamların amacı iplerini elinde tutanlara itaat etmek kendine verilen görevleri yapmak+ olarak giderken ceplerini doldurmak otellerini sıra sıra dikmek bu adamların derdi

Adamların derdi Galatasaray'ı kurtarmak filan değil maalesef be reis ...

Enes, Dursun ve ekibi konusundaki dusuncelerine katılıyorum.. Dursun un kalmasını sadece rakip takım taraftarları, ve mevcut yonetimden menfaati olanlar ister, diye dusunuyorum..

Dursun insallah bu sene gider. Bu sene gitmezse seneye zaten gidecek.

Dursun bir sene daha kalırsa bazı transferler (gidenler, gelenler) illa ki olacak. Amaç en az hata ile bu donemi kapatmak olmalı..

Enes, Dursun ve ekibi konusundaki dusuncelerine katılıyorum.. Dursun un kalmasını sadece rakip takım taraftarları, ve mevcut yonetimden menfaati olanlar ister, diye dusunuyorum..

Dursun insallah bu sene gider. Bu sene gitmezse seneye zaten gidecek.

Dursun bir sene daha kalırsa bazı transferler (gidenler, gelenler) illa ki olacak. Amaç en az hata ile bu donemi kapatmak olmalı..

Bende istiyorum Sneijder-Selçuk-Hakan-Chedju-Poldi gibi adamların takımdan temizlenmesini ama bu yönetim Sneijder'i gönderip Adem Büyük'ü alır adım kadar eminim bu yüzden ilk önceliği yönetimin gitmesine veriyor herkes ...

Bunu daha önceki yönetimlerden birinde olan bir tanıdığıma da söylemiştim, tabi kabul etmemişti ama buraya da yazayım, Galatasaray'ın ben olsam olması gereken tek transfer stratejisi Porto veya Benfica'nın futbol direktörünü ve chief scout'unu (baş scout) orda kaç para alıyorsa 2 katını verip Galatasaray'da futbolun başına getirmek. Bırak o yönetsin, maaş artı komisyon/prim'le çalışsın.

Mesela şampiyonluk, Avrupa'da alınan puan başına ve satılan oyunculardan komisyon ver.

Son düzenleme:
Üst Alt