Transferde Yerli Orta Saha Kıtlığı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Mevcut orta sahalardan bir havuz olusturmaya calistim, ortaya böyle bir sey cikti. 1 veya 2 yerli orta saha transferi yapmaliyiz. Selcuk Inan'dan kurtuldugumuz icin bir transfer sart. 6 veya 8 oynayabilecek isimler üzerinde durulmustur.

-Kerem Demirbay (En az 15-20 milyon euro isteyeceklerdir, kendisi de gelmez)

-Suat Serdar (En az 15-20 milyon euro isteyeceklerdir, kendisi de gelmez)

-Tolgay Arslan (Kadro disi oldugu icin gündeme gelecektir ama Besiktas'in bunu bize satacagina inanmiyorum)

-Okay Yokuşlu (Celta Vigo'da ilk 11 oyuncusu oldu, epey tuzlu bir bonservisi var)

-Kaan Ayhan (Düsseldorf küme düserse mutlaka alinmali, hem stoper alternatifi hem ön liberoda kullaniriz)

-Tarkan Serbest (Kasimpasa'nin satin alma opsiyonu varmis, Trezeguet de oldugu gibi alacaklardir)

-Aytaç Kara (Bursaspor'da bence fena oynamiyor ama sözlesmesi devam ediyor elbette)

-Deniz Türüç (Kayserispor düsmezse epey tuzlu bir transfer olacaktir)

-Nuri Şahin (Bu sezon 3M Dortmund, 2M Bremen ödüyor. Toplam 5 milyon brüt maasi var. Net olarak 2.6-2.7 civari bir sey ediyor. Bremen'den seneye 2M alacak, bu da 1 milyon euronun biraz üstünde neti olacagi görülüyor. Bonservisi tas catlasa 1 milyon euro oldugundan gündeme gelmesi muhtemel, yorum yok)

-Berkay Özcan (Stuttgart küme düserse ucuza kapatabiliriz, gelisime acik bir oyuncu)

-Hakan Arslan (Sivasspor'un orta sahadaki dinamosu, 30 yasinda ve Galatasaray ona agir gelir)

-Alpaslan Öztürk (Göztepe'de cok kötü oynamiyor, ligde fazla yerli orta saha olmadigi icin yazilmistir)

-İrfan Can Kahveci (Akbilspor'un satacagini düsünmüyorum, ilk 11 oyuncusu oldu maho)

-Soner Aydoğdu (Akbilspor'un yedek orta sahasi)

-Musa Çağıran (Sakatliklarla bogustugu bir sezonda performans konusmak mümkün degil)

-Taylan Antalyalı (Erzurum'da seviyesine göre iyi oynuyor, takip edilebilir)

-Efecan Karaca (Alt yapimizdan cikmasina ragmen kisa boyu ve fiziksel dezavantaji nedeniyle ancak isleyen bir takimda oynayabilir, yetersiz kalacaktir)

-Erhun Oztumer (1.60 boyunda oldugu icin orta sahada yetersiz kalacaktir süphesiz)

-Atakan Akkaynak (Hollanda'ya gitmis, gelisimi takip edilmeli. 100 bin euroya almislar. 99lu)

-Ibrahim Akdag (Erzurum'da kötü oynamadi)

Yerli oyuncu için para vermek tamamen israflıktır. Çıkar alt yapıdan 2 adam , 2 senede o yerliler kadar oynar paramızda cebimizde kalır

Orta sahaya akilli oyuncu alacaksin. Hem akilli olacak hem de pas yapmasini bilecek.

Yerliler de ne akil var ne de pas kabiliyeti. Hos öte yandan da biz gidip akli olmayan ve pas yapamayan yabanci aliyoruz takima..

Yillardir diyorum yerli kotasini altyapidan olusturmamiz lazim. Ozan ile +1 yaptik mesela bu sezon. Atiyorum 2-3 genci daha A takimin genel kadrosuna kalici olarak entegre edebilsek +2 +3 yazabiliriz. Sirf yerli diye oyuncu alinmamali artik. Görüyoruz Ömer'i Emre'yi Mugdat'i.

Ilk hedef altyapi olmali. Hem para savurmuyorsun hem de yeni birseyler denemis oluyorsun. Ben biktim artik cuval cuval para ödeyip Anadolu kulüplerini zengin etmemizden. O paralari altyapiya yatiralim. Gerekirse altyapiya yetenekli gencleri transfer edelim baska kulüplerden.

Yerli orta saha almak zorunda değilsin aynısı yerli forvet için de geçerli olmuyorsa ne zorluyorsun gerek yok.

yerli sag bek sol bek yok (tarik cöp ve gidiyor, ömer bayrami elden cikarmamiz lazim. ilaveten ahmet de sutlanmali stoper olarak)
yerli orta saha yok (selcukgun sözlesmesi bitiyor ve adamdan saymiyorum)
yerli kanat yok (sinani adamdan saymiyorum ve sözlesmesi bitiyor)
yerli forvet yok (mugdat ve erenin sözlesmeleri bitiyor, zaten adamdan saymiyorum

ismail-serdar-ozan-emre ile 4 yerlimiz var sadece.

yerli sag bek sol bek yok (tarik cöp ve gidiyor, ömer bayrami elden cikarmamiz lazim. ilaveten ahmet de sutlanmali stoper olarak)
yerli orta saha yok (selcukgun sözlesmesi bitiyor ve adamdan saymiyorum)
yerli kanat yok (sinani adamdan saymiyorum ve sözlesmesi bitiyor)
yerli forvet yok (mugdat ve erenin sözlesmeleri bitiyor, zaten adamdan saymiyorum

ismail-serdar-ozan-emre ile 4 yerlimiz var sadece.

Yunus, Celil, Atalay falan bunların hepsinden iyi şans verilsin o zaman.

Donk-Selçuk-Ndiaye hepsi gidiyor sene sonunda muhakkak yerli bir takviye lazım. En mantıklı hamle Tolgay Arslan gibi duruyor eğer Tinercilerin kabul edebileceği bir takas ayarlayabilirsek muhakkak transfer edilmesini isterim

Emre Akbaba ile birlikte ligin en kaliteli yerli orta sahası Tolgay Arslan 'dır hem tekniğiyle hem yeteneğiyle iş yaptı çocuk o vitaminsiz Oğuzhan için harcandı yoksa ...

Artık ucuza iyi futbolcu diye birşey kalmadı. Herkez iyi genç futbolcusuna en az 5-10m euro çekiyor. Norveç danimarka çekya slovenya ligleri bile aynı.
Kendin yetiştireceksin yada parayı gömeceksin.

tarkan serbest'i gözüme kestirdim @Keramettin TANRIVERDİ yine kasimpasadan alisveris yapariz.

tolgay 3m bonservise gitsede yillik ücreti 2nin üstünde
stuttgart berkay özcani cok ucuza satti maalesef
okay celta'da ayin oyuncusu secildi vs. cok opsiyonumuz yok

Orta saha tolgay serdar takasi olabilirdi ciddi anlamda yerli sikintimiz var. abdulsamed i dusunmeye baslamamiz lazim. Hoca selcuk ve sinanla dusuk maasa sozlesme uzatmak isteyebilir cunku trde yetismis yerli oyuncu yok piyasada.

Üst Alt