Transferler Gelmeli Tudor Devam Etmeli | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transferler Gelmeli Tudor Devam Etmeli

İsterseniz aforoz edin , ister olası başarısızlıkta uplayip dalga konusu; şu bir gerçek ki Galatasaray'in bu sene kuruluş amacı olan yabancı takımları yenme felsefesini yerine getirme şansı artık yok.Elendik ve suçlusu Tudor ile birlikte yönetimdir. Karşı ekibin kalibresini düşününce primer suçlu Tudor 'dur.

Ancak gelin elimizdeki opsiyonları masanın üzerine koyup eğri oturup doğru konuşalım.

1.Yönetim gitmez

İlk kez rezillikler yaşanmıyor bu yönetimin döneminde. Ben size söyleyeyim ostersunds maçından daha rezil hadiseler yaşandı son 2 sezonda.Istifayi düşünmediler bile , hatta genel kurul üyeleri de baskı oluşturmadi genc muhalifler disinda.

2.Yönetimin değişmesi mantıklı değil

Lig'in başlamasına 20 gün kalmışken yönetimin değişmesi zaten akla yatkın değil. Kongre süreci teknik ekip ve takımın değişmesi , gelen yönetimin muhtemelen mali tabloyu beğenmeyip mevcut bütçeyi kismasi , eldeki rezil kadro ile kümeye oynayan bir Galatasaray izlememize neden olabilir.

3.Teknik direktör degisikligi

Kurtarıcı Terim yerinde rahat , genişletilmiş yetkiler hatta yönetim kurulunda başkan altında bir mevki almadan gelmez.Mevcut yönetime güveneceğini de hiç sanmıyorum .Kaldı ki Galatasaray düşmanı bir iktidar ve TFF varken ayrılması da mümkün değil.

Lucescu Galatasaray'ı hep oyalamistir.Acikcasi Aysal döneminde yaptigini unutmadık. Ardından gelen İtalyan kabusu da bunun yüzünden.

Şu an tek başına gelip takıma geçmesi bize son Denizli dönemine benzer bir sezon yaşatabilir. Denizli'nin ne transferde sözü dinlenildi ne de iyi bir antrenör ekibi vardı.

Lucescu için iyi bir planlama lazım , Shatkar daki ekibini toplayıp getirmek lazım ki bu ciddi para harcanması demek.Lucescu yeni bir ekol yaratması için zaman gerekir ve bizim zamanımız yok.Tek başına gelip şapkadan tavşan çıkarmasını beklemek hayalperestlik olur.Hele ki bir an önce defedilmesi gereken oyuncuların tekrar kampa alınıp denenmesi saçmalığından hiç bahsetmek istemiyorum.

Abdullah Avcı takımını bırakıp gelmez.Tuchel cok riskli bir macera olur çünkü disiplinli bir hoca ve takım içinde sabotajcilar yüzünden başarısız olduğunu biliyoruz.

4.Temel sıkıntı nedir ?

Herşey açıkça ortada , kadro kalitesizligi ve aidiyet duygusu kalmamış oyuncular.
Yanlış transfer politikası yüzünden takım kabuk değiştirirken güçlenmedi aksine zayıfladı.

Bruma'nin sözleşmesi çok önce uzatılmaliydi , takımın hücum şablonu tamamen üzerine kurulu olduğu için simardikca şımardı ve tavırlarına da yansiyinca adam yönetimi kötü olan Tudor ile araları açıldı.

Sneijder olayı yanılmıyorsam kasımpasa maci sonrasi soyunma odasında bitmişti hani su dursunun soyunma odasina indigi mac, hatta dejong'un da tavrı yüzünden çizildi. Hem başkan hem tudor tarafından. Ayrıca sneijder ayrılmayı mayısta kabul etmişti ancak kulüp bulamadı ( Sneijder'in ayrılma sürecinde ağlayan birisi olarak söylüyorum bunu )

Orta saha ve bek transferleri oncelikli yapılmış olsaydı şu an turu geçmiştik , bunu net olarak görüyoruz .ostersunds 'u elemek için kadromuz halihazırda yetersiz değil elbette ama oyun sablonumuz ve takım oyunu yok ortada.bu takım şu haliyle kompakt oynayan her takıma yenilebilir.

5.Tudor'u kim getirdi?

Romantik taraftarımız getirdi.Hic sağına soluna bakma , sen ben hepimizin parmağı var bunda.Malesef cok çabuk gaza gelen bir taraftar grubumuz var.Sosyal medyada da güçlüyüz.

Başımızda istifa etmemek için her yolu mubah gören bir baskan da olunca bu süreç kaçınılmaz oldu.

Tudor şu haliyle belirsiz bir isim.Konustuklari anlattıkları oyun stili taraftara heyecan veriyordu, ruhsuz takımı yok edip yeni bir ekip kuracağına inaniliyordu .Ancak kimse bunu yaparken en az ihtiyacımız olan ileri ucluden başlayacağını bilmiyordu. Transfer sürecinde paranın forvete ve 10 numaraya yatırılması ve orta saha bek transferlerinin gecikmesi takımın kurulmasını engelledi.

6.Ne yapmak gerek ?

Dişlileri ve çarkları birbirine ulaşmayan eksik bir takım haline geldik.Su an çok iyi çarkları olan ama arada hem dişlileri çürümüş paslanmış çarklar hem de artık işlemeyen pistonlari olan bir makine gibiyiz. Eksik ve tamir edilmesi mümkün olmayan parçalardan kurtulup makinenin tamamlanması gerek.

Acil olarak takımda zaten herkesin hemfikir olduğu isimleri ya gönderip yada ilk 11 den uzaklaştırıp yeni bir iskelet kurmalıyız.

En büyük sorun Selçuk. Sadece futbol olarak değil takım ici huzursuzluğun da yegane sebebi.Sneijderi yolcu eden Sabri'yi görünce şimdi çok iyi anlıyorum takımda huzursuzluğu yaratan şahsın selcuk olduğunu.malesef kimse yıllık maaşını ödemez. Zaten gitmek bir yana yedek kulübesinde cürüdugunu ve oyuna her alındığında yuhalandigini görmek istiyorum.Kaptanlığı sökülüp musleraya verilmeli.

Carole , Linnes , çalık , tolga diğer sutlanmasi gereken oyuncular.sinan şu ruhsuz haliyle direk satılmali artık onu daha fazla savunmuyorum.Yasin yedekte tutulabilir ancak ilerdeki bencil oyun anlayışı Galatasaray'a zarar verdiğinden asla ilk 11 oyuncusu olamaz.

Garry takımdaki en hızlı oyuncu , bruma'nin kaybettiğimize göre sol kanatta iyi bir yedek olacak, takımda tutulmalı.

Acilen feghouli, fernando, imbula veya ayarlarında oyuncular getirilmeli. Hemen bu hafta içi kampa katılmalı. NOKTA!

Sol bek transferi artık şart.

Sol kanat ve stoper için de şartlar zorlanmali. Denayer maliyeti az olacağından bence mantıklı bir hamle olur.

Yedek kaleci mert gelecek zaten.

Yedek hızlı poacher tarzı genç bir forvet şart hatta çok önemli diyebilirim.Eren ikinci forvet olarak oyunda bir fark yaratamiyor. Yedek 2. forvet için genç bir oyuncu kiralanabilir.

7.Tudor'u bir de makine tamamlanınca görelim.

Açıkçası daha mantıklı bir seçim göremiyorum ,zamanımız çok kısıtlı .diğer opsiyonlarin sezona yetişmesi mümkün görünmüyor.

Transferleri yetiştirmek yönetimin görevi. Bu hafta kritik, bu kadronun toparlanıp bir takım hüviyetine burunmesi için karaktersiz ve kabiliyetsiz oyunculardan kurtulup yerine Galatasaray'a yakışan diri oyuncuların bir an önce monte edilmesi gerekiyor.

Kadro tamamlanınca artık kimsenin mazereti kalmayacak.Tudor'un kariyeri için dönüm noktası ya bir oyun şablonu oturtur ve saldıran ısıran gol atan bir takım izleriz ya da henüz başlamış olan kariyeri burda biter.Tum fedakarlıklara rağmen başarı yine de gelmezse zaten mayısta seçim var.6 ay daha sabrederiz , taraftar olarak bu da bizim kefaletimiz olsun.

Son düzenleme:
Igor tudor ve bu yönetimle devam edilen her dakika , her saniye Galatasaray'a ihanettir. Taraftar artık ümidini kesmiş ,takımı kendi haline bırakmış durumda.Tribün gurubu deseniz susturulmuş, bu ihaneti savunur halde.

Geldiği günden bu zamana kadar hiç bir şekilde Riekerink'in yarattığı allaha emanet hücum , ablukaya alma gibi basit hücum varyasyonlarını bile yaratamamış , takıma bir allahın günü bir ama sadece bakın bir maç bile umut veren futbol oynatamayan benim kesinlikle t.direktör olabileceğine inanmadığım bu adam ile devam etmek,ayağa kurşun sıkmak değil , cayır cayır kendi ayağını doğramaktır.

Siz farkında mısınız , biz köy mahalle takımına östersunds'a elendik beyler ? Rezil kepaze olduk ya. Yok ligleri başlamışmış ,yok suni çimmiş. Ulan madem bu bahanelere sığınacaksın,ne diye oturdun o koltuğa ? Madem bunları biliyordun neden devam ettin ?

Maçtan önce 4-0 olsa bile eminiz yeriz yutarız , maçtan sonra süt dökmüş kedi.

Benim hem yönetim , hem bu teknik direktör anlamında bu boğazlarına kadar boka batmış karaktersiz insanlara bir saniye bile tahammülüm kalmadı.

Çoban Ferhat dün noktayı koydu kendisi hasta Galatasaray'lıdır kurbanlık bakmaya gittik mekanına . Tudor'a koyun emanet etmem. NOKTA

Igor tudor ve bu yönetimle devam edilen her dakika , her saniye Galatasaray'a ihanettir. Taraftar artık ümidini kesmiş ,takımı kendi haline bırakmış durumda.Tribün gurubu deseniz susturulmuş, bu ihaneti savunur halde.

Geldiği günden bu zamana kadar hiç bir şekilde Riekerink'in yarattığı allaha emanet hücum , ablukaya alma gibi basit hücum varyasyonlarını bile yaratamamış , takıma bir allahın günü bir ama sadece bakın bir maç bile umut veren futbol oynatamayan benim kesinlikle t.direktör olabileceğine inanmadığım bu adam ile devam etmek,ayağa kurşun sıkmak değil , cayır cayır kendi ayağını doğramaktır.

Siz farkında mısınız , biz köy mahalle takımına östersunds'a elendik beyler ? Rezil kepaze olduk ya. Yok ligleri başlamışmış ,yok suni çimmiş. Ulan madem bu bahanelere sığınacaksın,ne diye oturdun o koltuğa ? Madem bunları biliyordun neden devam ettin ?

Benim hem yönetim , hem bu teknik direktör anlamında bu boğazlarına kadar boka batmış karaktersiz insanlara bir saniye bile tahammülüm kalmadı.
dort senede 218 post atmissiniz hepi topu son zamanlarda buralarda olmanizi neye borcluyuz,hayir hosgeldiniz de neden bu kadar az insanin merakini cezbetmiyor degil

Goruslere elbette saygim sonsuz ama yukaridaki yazida dogru olmayan tek cumle gormedim sahsen

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Haklısın ama yukarıda uzun uzun yazdım 20 günden az vakit kaldı elimizdeki opsiyonlardan en iyisi görünüyor.

He transferler yapılmaz ve bu les takım + tudor ile devam edersek küme düşeriz orası ayrı.

2 orta saha alıp Leşçuku keserler mi üstad sence? Fikrini merak ettim.
Tudor'un istediği bu selcukun bileti kesildi bence.en kötü tolga oynar ama tolganın oyun kurmamasi lazım. Sadece hamallık yapması gerekiyor .Selçuk sorumluluk almadığı için bütün yük tolgaya biniyor o da umut bulut misali potansiyelinin üzerinde işler yapmaya çalışıp sacmaliyor

Bence de mantıklı olan bu.
Yoksa bir şekilde bu transfer sürecinin kesilmesinden korkuyorum ben.

Bekler ve orta sahanın yetersiz olması nedeniyle ileriye top taşıyamama en büyük sorunumuz

Mariano geldi Villarreal'den J.Costa'da gelecek galiba bekler tamam şimdi 2 tane de orta saha + Feghouli gelirse, kağıt üzerinde çok iyi kadro olacak

Ondan sonrası Tudor'da yapamıyorsa bu sefer erkenden yolcu olur

Ama ben vasat bir yerli hocanın gelmesinden ve Selçuk'un tekrar göze girmesinden vs korkuyorum yalakalık falan yapar malum

Şuan ne güzel hem yönetim hem Tudor'un kafasına dank etti 2 orta saha gerektiği konusu

Tabii bu arada çöplerin gidiş süreci de devam etmeli

Ben şuanki transfer süreci bozulmasın istiyorum biraz daha sabretmek gerek bence

dort senede 218 post atmissiniz hepi topu son zamanlarda buralarda olmanizi neye borcluyuz,hayir hosgeldiniz de neden bu kadar az insanin merakini cezbetmiyor degil

Goruslere elbette saygim sonsuz ama yukaridaki yazida dogru olmayan tek cumle gormedim sahsen

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Merhaba, takıldığınız noktayı anlamadım ? Tam olarak merak ettiğiniz kısmı , net ve açık bir şekilde ifade ederseniz sevinirim.

Herhangi bir konu hakkında görüş bildirmem için , belirli bir post sayısı veya üye olduğum tarihten bu yana aralıksız yazmam gerekli değil diye biliyorum.

Konuyu açan arkadaş, gayet güzel kendi bakış açısından yorumunu yapmış , ben de karşı görüşümü sunmuş bulunmaktayım.

Teşekkür ederim.

Yönetim olağan seçime kadar kalacaktır. Tudor'la da devam edecekler gibi duruyor. Tudor kendinden emin konuştu transfer konusunda, Cenk Ergün ve Dursun Özbek de öyle. İlk 11'in Muslera dışında tamamının değişmesi gerekiyor. Muslera, Mariano, Maicon, Belhanda, Gomis banko. 6 transfer daha şart gözüküyor ve bunların ikisinin merkez orta saha olması gerekiyor. İlk 11'den kesilecek oyuncular gönderilemezse yedeğe çekilmeli. Tudor istediği takımı kurduğundaki takım performansını da bir görmek gerekiyor. Şu ana kadar alınan adamların hepsi tatmin edici gerçek performanslarını henüz göremesekte. Takım büyük bir değişim yaşamalı. Ama bu aynı zamanda büyük bir risk taşıyor. Değişen takımın uyum süreci minimum seviyede olmalı ki ligin başında seri galibiyetler alalım. Bunu da teknik heyet sağlayacak, sağlayamazsa 10. haftayı göremez. Sabredeceğimiz sadece birkaç hafta olur.

Sorunun büyük oranda oyuncularda olduğu doğru ama bizim bundan bağımsız olarak bir oyun planımız veya felsefemizin olmaması asıl tehlike. Kimse top ayağıma gelince napacağını bilmiyor, top rakipteyken de yer tutmayı, alan daraltmayı bilmiyor. Futbolun alfabesini yapmıyor takım. Demek ki çalışılmıyor. Demek ki kötü hoca.
Kötü hocaya iyi oyuncu versen nolcak? Hepten zarar.

Melih yazında katıldığım yerler olması ile birlikte şunu belirtmek isterim; Tudor'un istediği kadro kurulsa dahi adamın teknik direktörlük meziyeti sınırlı ve başarılı olması zor

Bunun için kurulması hedeflenen kadroya daha iyi bir hoca gelmesi durumunda şampiyonluk şansımız yüksek olacaktır.

Zamanımız kalmadı argümanına açıkçası inanmıyorum çünkü önümüzde yaşanmış bir sürü örnek var mesela Hamza V.b.

Üst Alt