Trezeguet'den Kasımpaşa'ya Galatasaray Resti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Trezeguet'den Kasımpaşa'ya Galatasaray Resti

tre.jpg

Galatasaray'ın resmi teklifte bulunduğu Mısırlı futbolcu Trezeguet, Avrupa'dan 5 milyon euro ödense bile gitmeyeceğini Kasımpaşa Yönetimi'ne iletti

23 yaşındaki golcü futbolcunun mukavelesinde, "5 milyon euroya serbest kalır" maddesi bulunuyor. Mısırlı yıldız, "Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyorum. Transfer sonuç olarak bana bağlı. Para yatırılsa bile ben ayrılmazsam bu iş olmaz" diyerek yönetime rest çekti.

G.Saray Başkanı Mustafa Cengiz ise, "Trezeguet istediğimiz bir futbolcu. 5 milyon euroluk serbest kalma bedeli çok fazla. Kiralama teklifi yaptık ve beklemeye geçtik. Ndiaye ise Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyorsa fedakarlık yapacak" dedi.

23 yaşındaki futbolcu, sarı-kırmızılılara haber göndererek, "Size söz verdim. Başka bir takımdan teklif gelse bile değerlendirmeyeceğim. Benimle ilgili kafanızda en ufak bir endişeniz olmasın. Çünkü size verdiğim sözün arkasında duracağım. Galatasaray her yönüyle bir futbolcunun oynamak isteyeceği bir kulüp. Bu takımın bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Akşam

Tam Amrabat kafası var la bunda
Daha 23 yaşındasın yap piyasanı git Premier Lige
Bizim kulüp çok çekici aga
Fatih Hoca var, taraftar,CL, şampiyonluklar..
Ama para yok vizyon yok

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adam demekki potansiyelinin Türkiye Ligi'nden ibaret olduğunu anlamış.
2.Amrabat vakası.
Hiç para yok be ustam..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben inanıyorum yalnız nu haberlerin doğru olduğuna.

23 yaşında, CL oynayacak, 50.000 kişilik seyirci faktörü, Fatih Terim farkı, alacağı maaş (vergi ödenmiyor).

Bakalım inşallah.

. .
193e338b8b2fb080540962dbd9a1d02f.gif

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gazetelere guvenilmez ama

"Size söz verdim. Başka bir takımdan teklif gelse bile değerlendirmeyeceğim. Benimle ilgili kafanızda en ufak bir endişeniz olmasın. Çünkü size verdiğim sözün arkasında duracağım."

dediyse ve bu sozunun arkasinda durursa helal olsun demek lazim. Boyle karakterli oyunculari kacirmamak lazim.

(Herşeye rağmen) KASIMPAŞA ve TREZ in ANLAMASI GEREKEN, BU OLAYIN BİZİM İÇİN SADECE BİR TRANSFERDEN İBARET OLMADIĞIDIR.

Bizim '' sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş '' atasözüne benzer bir durum var ortada..

FT birkaç sene evvel yaşanan amrabat sürprizinden ders çıkarmış, tekrarı bilinmezliğinden kaçınma manevraları arıyor. FFp meselesi nedeniye çok dikkatli adımlar gerekmesi ve tüm transfer sorumluluğunun altında sonuçlarının sadece para kaybetmenin çok çok ötesinde olacağını bilerek, mesafeli durmak ile kalitesine güvendiği bir ismi elden kaçırmak ikilemi arsında kalmış gibi görünüyor. Bu transfer döneminde yapılacak hata(lar) günah keçisi ilan edilip sadece kendisine zarar vermekle de kalmayıp, Başkana, Albayrağa yönetim kuruluna ve hatta neredeyse kendisi için seçimde şartsız destek koyan yada vadeden herkesin kredisini törpüleyip eskisi kadar önemsenmemesine de zemin hazırlayacak, katma değerinde eskisi kadar dikkate alınmama artniyetine dayalı çabalara da haklılık payı kazandıracaktır. Ve hatta bu durum pusuda bekleyen Cengiz muhalefetine daha devre arası bile dolmadan erkem seçim yada güvensizlik dedikodularına bile uzanabilir.
Kısaca yapılacak transferler sadece GS a futbolcu kazandırma operasyonlarından çok çok daha fazla anlamlar ifade ediyor şu şartlar altında....
Alınan riskler hesapların çok ötesinde kayıplara zemin hazırlayabileceğinden, şahsen bence de yönetim gibi (eğer trez problem çıkarmazsa, yada ikna edilirse ) GS ÖNCELİKLİ satınalma opsiyonlu kiralama olayının riskler gerçekleşse bile en az kayıpla bu meselenin atlatılmasi fikri daha mantıklı gibi.

Olayın birde Kasımpaşa cephesi var. '' Kardeşim benim 5 liralık peşin potansiyeli olan bi malım var, e bunu veren talipler de var, oyuncumun aklını çelerek yeni transfer kaynağı için düşündüğüm 5 liralık peşin kazançtan sizin kendi problemleriniz için neden feragat ederek kendi işlerimi çıkmaza yada zora sokayım, Adalet bunun neresinde '' gibi savunmanın GEÇERLİLİĞİNİ de hiç kimse inkar edemez.

Sonuçta herkes kendi şartları ile ileriye bakmaya çalışıyor. Trez in bu beyanı doğru ise bu kritik dengeler karmaşasında ne anlama geldiğini bilerek söylediyse; gerçekten tarafını belli etmeye yönelik cesur bir açıklama. Ama maalesef kayıp/kazanç/risk hesaplarının arasında kaybolup, dengeleri çok da etkileyebileceğine fazla ihtimal veremiyorum.

Son düzenleme:
Üst Alt