TRT Çizgi Filminde Atatürk İmzalı Subliminal Mesaj | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TRT Çizgi Filminde Atatürk İmzalı Subliminal Mesaj

TRT'de yayınlanan İstanbul Muhafızları isimli çizgi filmde kötü roldeki karakterlerin eline iliştirilen Atatürk imzalı liste çocuklara Atatürk aleyhinde subliminal mesaj verdiği iddiasıyla eleştirildi.

TRT-cizgi-filminde-Ataturk-imzali-subliminal-mesaj-7541.jpg

DEVLET TELEVİZYONU TRT'de çocuklar için yayınlanan programlar tartışmalara konu olmaya devam ediyor. İstanbul Muhafızları adlı çizgi filmde, kötü roldeki karakterlerin elindeki bir nota dikkat eden izleyiciler, 'kötü talimatların' yer aldığı kağıt parçasında Atatürk'ün imzasını fark etti.

trt(10).jpg

Olayın sosyal medyada tepki görmesinin ardından dizinin YouTube'daki bölümünden tartışma yaratan kısım çıkarıldı.

Çizgi filmdeki diyalog:

-bak bu mehmeti iyi bağla grubun lideri her yerde karşımıza çıkıyor ne yapacağı hiç belli olmaz!
-ne yapıyorsun sen?
-not alıyorum patron kimi nasıl bağlayacağımı unutmamak için.
-aferin disiplinli çalışanları severim! yaz o zaman elifi de sıkı bağla bakma böyle göründüğüne çok tehlikeli!
-zeynep'i de sıkı bağla ki tabletini kullanamasın!
-peki bunu ne yapayım patron?? (gazi mustafa kemal imzalı kağıdı gösterir)
-onu sıkı bağlamana gerek yok nasılsa bir şey yapamaz...

O sahne videosu

Hem yapım şirketini aradım hem Rtük'e şikayette bulundum, ofisten 4 arkadaş da aynı şikayette bulundu, buraya yazmaya ek olarak siz de şikayette bulunun. 444 1 178 numarası üzerinden. Bu subliminal filan değil bu şirket daha Türkiye coğrafyasında iş yapamamalı. Halktan aldıkları vergilerler ödenen maaşlarının karşılığında halkın çocuklarına ülkenin kurucusu hakkında yaratmak istedikleri imaja bak rezil köpeklerin.

Pepee ve Niloya izliyorlar benim çocuklar. Kız 6 yaşında tutturdu köyde yaşıyacak. Burası almanya burada öyle bir köy yok desemde inandıramadım.
Dedesi niye balonla onu gezdirmiyormuş. Niye bizim horozlarımız yokmuş. Sorular sorular. Trt çocuk kanalını sildim. Şimdide benim Fire Stick üzerinden youtube'a giriyor.
Artık Stick'i alıp işe gidiyorum. Televizyon yasak.

Gscimbom Mobile

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.

Bizim vergimiz ile yayın yapan bir devlet kanalı.. Bu devlet kanalı, kimlerin eline düştü böyle ?

Ulan aklım almıyor ya bu ülkeyi kuran adama nasıl laf ettirilebilir ? Biz mi tepki vermiyoruz bunlar böyle cesaret buluyor ?

Amerika kurucusu olan lideri, George Washington linç ederler mi ? Etmezler çünkü o adam ölmüş gitmiş ve ülke için onur duyulacak bir değere dönüşmüş..

Bizim ülke kör kütük cahil.. Bizi batılılaştırmasaydı şuan ortadoğudaki ülkeler gibi birbirimizi yiyor olurduk..

"ülkesini, yüksek istiklâlini korumasını bilen türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.
gazi m. kemal"

Teşekkürler Aydıncıım.

Ve bu sözün yazdığı kağıt gösterilirken, "onu sıkı bağlamana gerek yok nasılsa bir şey yapamaz." deniyor.
Kimler ulan bunu yapanlar?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler Aydıncıım.

Ve bu sözün yazdığı kağıt gösterilirken, "onu sıkı bağlamana gerek yok nasılsa bir şey yapamaz." deniyor.
Kimler ulan bunu yapanlar?

Ammar Gunduz (@ammargunduz) | Twitter tarafından yanıtlanan Tweetler

yapimci sirketin adi (bkz: neher produksiyon)'dur.

web sites: Neher Produksiyon – Produksiyon, Animasyon, Modelleme

iletisim bilgileri: selamiali mh, cumhuriyet cd, boğaziçi plaza, kat: 2 üsküdar – istanbul

0216 505 05 61
info@neher.com.tr

Ekşide deşifre etmişler

Ammar Gunduz (@ammargunduz) | Twitter tarafından yanıtlanan Tweetler

yapimci sirketin adi (bkz: neher produksiyon)'dur.

web sites: Neher Produksiyon – Produksiyon, Animasyon, Modelleme

iletisim bilgileri: selamiali mh, cumhuriyet cd, boğaziçi plaza, kat: 2 üsküdar – istanbul

0216 505 05 61
info@neher.com.tr

Ekşide deşifre etmişler
şehven hata , yabancı artist bilmeden koymuş diye açıklama yapıp özür dilemişler.

inanalım mı?

bence sözleşmesi iptal edilmeli.

zaten çizgi film de afedersin bok gibi.

Pepee ve Niloya izliyorlar benim çocuklar. Kız 6 yaşında tutturdu köyde yaşıyacak. Burası almanya burada öyle bir köy yok desemde inandıramadım.
Dedesi niye balonla onu gezdirmiyormuş. Niye bizim horozlarımız yokmuş. Sorular sorular. Trt çocuk kanalını sildim. Şimdide benim Fire Stick üzerinden youtube'a giriyor.
Artık Stick'i alıp işe gidiyorum. Televizyon yasak.

Gscimbom Mobile
o kadar buyudu mu reyis

kizin icin isim onerileri konusunu ve hayri kardesimin ismini sirbistan koy onerisini unutamam isin gercegi

Üst Alt