TSL 09/10 | 17. Hafta | Galatasaray 1-0 Gençlerbirliği | 19 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 45 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 09/10 | 17. Hafta | Galatasaray 1-0 Gençlerbirliği | 19 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: TSL 09/10 | 17. Hafta | Galatasaray 1-0 Gençlerbirliği | 19 Aralık | Maç Sonuc

Caner'i çok beğendim bu maçta.İnşallah performansı artarak devam eder de sözleşme yenilenir.

Cevap: TSL 09/10 | 17. Hafta | Galatasaray 1-0 Gençlerbirliği | 19 Aralık | Maç Sonuc

Mustafa Doğan:

"Galatasaray'ı melekler korudu. Sonra da Keita'nın bireysel çabası ile getirdiği bir topta Kewell ile golü buldu ve maçı kazandı."

Üzerine de Elano tartışıyorlar. Maç boyunca birşey yapmamış, böyle oyuncular anca Türkiye'de iş yaparmış, arada sırada bir pas verirmiş bilmemne...

Ayıptır! İyi oyunumuzu ve Elano'yu yok saymak için bu kadar çaba olamaz. Ne diyim ben şimdi?

Mustafa Doğan:

"Galatasaray'ı melekler korudu. Sonra da Keita'nın bireysel çabası ile getirdiği bir topta Kewell ile golü buldu ve maçı kazandı."

Üzerine de Elano tartışıyorlar. Maç boyunca birşey yapmamış, böyle oyuncular anca Türkiye'de iş yaparmış, arada sırada bir pas verirmiş bilmemne...

Ayıptır! İyi oyunumuzu ve Elano'yu yok saymak için bu kadar çaba olamaz. Ne diyim ben şimdi?

feneride yere göğe sığdıramıyorlar nedense...

Hıncal 4-3-3 sistemini anlayıp çözemiyor. O sebeple sallıyor, oraya Kewell koymaya kalkıyor mesela ama o zaman tam bir 4-3-3 asla olmaz. Onu geçtim takımı da mı yeteri kadar takip etmiyor anlamadım. Kewell aylarca yedek oturmuş. Sezon başında 4-5 maçtan sonra Kewell kaç kere yedek oturdu afedersiniz? Onu geçtim Kewell-Keita-Elano gibi bir üçlü ilk kez beraber oynamış. Yahu sene başında bu takımı Kewell-Arda-Baros-Keita'nın 4'ü birden oynayınca savunma olmuyor falan diye eleştiriyordu bu medya. Kewell'ın oynamadığı maçlarda da Aydın oynadı zaten genelde. Kewell'ı sene başında ağır ağır oynatmasının da semeresini aldık. Çok büyük ihtimalle sene başından beri ilk 11 oynasa son maçlara doğru o da takımdaki bazı oyuncular gibi düşüş gösterirdi, misal Arda (ki genç ve sağlıklı olmasına rağmen). Şimdi ise Kewell son maçlardaki en etkili adamımız, hele Baros'un yokluğunda ve Nonda'nın bu durumunda resmen ilacımız oldu forvete.

Bir de sürekli konuşuyorlar, Antalya maçındaki pozisyonlarla Gençlerbirliği maçındaki pozisyonlar aynı şey diye, halbuki değil. Bunu medyada anlayan bir tek kişi yok. Serbest vuruş kullanılırken daha ilk topta çıkarak ofsayt taktiği yapmak çok ayrı birşey. Kornerde ilk topu karşıladıktan sonra savunmayı hızla ileri çıkarmak çok ayrı birşey. (bu artık ofsayt taktiği olarak anılmaz, yine amaç ofsayt olsa da, ve dünyadaki nerdeyse her takım yapar bunu) Serbest vuruşta çıkarsanız adı üstünde serbest şekilde kullanan ve kaçan adamlar siz daha çıkmadan uyanabilir ve o ofsayttan kaçma ayarını iyi yapabilir. Ancak kornerde ilk karşıladıktan sonra hızla çıkar ve hemen de dönen topa basarsanız çıkmaya vaktiniz daha çok olur, ayrıca o dönen top rakibe gelirse pası verecek kişi zorlanır, ayarlayamaz. Direk serbest vuruşta bunu yapmak çoğu zaman intihardır, ya da artık çok özel durumlarda falan yapılır. Ancak kornerde yapmak hiç de öyle değildir ve sık sık yapılır. Hatta ben medyada takımlar çıkmadığı zaman "çıkılması lazım" diye eleştiri yapıldığına bile çok şahit oldum. Bu ikisinin farkını anlamaktan aciz adamlar yorum yapıyorlar televizyona çıkıp.

Ha, biz ikisinde de hata yaptık o ayrı ama bu iki hata görüntü olarak birbirine benzese bile temelde farklı hatalardı. Birinde serbest vuruşta bunu denemeye gerek yoktu çünkü çok aşırı riskli bir hareketti. Diğerinde ise yapılması gayet normaldi ama uygulamada bireysel hata oldu.

Üst Alt