TSL 09/10 9.Hafta | Galatasaray 4-3 Trabzonspor | 18 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 09/10 9.Hafta | Galatasaray 4-3 Trabzonspor | 18 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: TSL 09/10 9.Hafta | Galatasaray 4-3 Trabzonspor | 18 Ekim | Maç Sonucu

Trabzon'un 3.golü dışında defans hata yapmadı.Diğer iki gol ve maçta Trabzon tek önemli pozisyonu Serkan'ın karşı karşıyası bireysel hatalardan oluştu.Bu hataları en aza indirdiğimizde daha iyi olacağız.

defans haftaya inş toparlar durumu ama onun dışında ilk yarı maç çok daha farklı da bitebilirdi.kewell ın kaçırdıklarını düşünücek olursak.

defans haftaya inş toparlar durumu ama onun dışında ilk yarı maç çok daha farklı da bitebilirdi.kewell ın kaçırdıklarını düşünücek olursak.

İyide 3 golün yenilmesinde bence defans hattımızın çok az etkisi var.1.gol zaten baraja çarpıp giriyor.2.golde Ayhan gereksiz çalıma giriyor.Ve uzaktan şutla gol geliyor.3.golde belki biraz hataları var.(Bu arada goller dışında kaleye yanılmıyorsam isabetli en azından etkili şut gelmedi.Tek korkutucu atak Serkan'ın pozisyonuydu.Onuda Mustafa'nın hatasından yedik)

Dün kü programlardan saçmalıklar;

Ziya; 2. golden sonra Rijkaard çırpınıyordu, çaresizdi.

A.Çakar: Maçın adamı colman, GS de iyi oynayan yoktu.

Genel kanı: GS rezalet, kötü, Rijkaard giyinmeyi bilmiyor bu da gösteriyor ki özverisiz, milana gidecek, GS ye yatmaya geldi. Zaten şansa kazanıyordu. Angutlar kanısında ise sadece kötü deyip geçtiler.

Ayrıca Hagiye

malex mi Sen mi diye soran herife küfürü basın!!!

Bazı arkadaşlar savunmanın kötü olduğunu düşünüyorsa yanılıyor, özellikle Gökhan'ın pozisyon beceresi çok iyi. Servet yapması gerekeni yapıyor. Sorun ortasahada ve sol kanatta. Ayhan'ın topu alıp herkesi çalımlama hevesi beni deli ediyor arkadaş. Birde Trabzon Serkan'la iki duvar pası yapınca çizgiye iniyor, nasıl oluyor anlamadım.

Tarihi fark olacak maç 4-3 bitti.Resmen son 5 dk rakip atakları ıslıklamakla geçti.Kabus gibiydi,Çok şükür kabustan uyandık.Şu ana kadar hiçbir oyuncumuzu bu forumda eleştirmedim veya kızmadım.Tutamayacağım bugün kendimi.Sevgili Ayhan Akman Abicim sen 5-0 önde misin ki topuk pası vermeye çalışıyorsun?Allah'tan ileri ucumuz çok iyi de 4-2 yaptık hemen.Ayhan Abi bunu hep yapıyor.3 sene önce Appiah 3 metre geriden geldi top kaptı gol yedik.Ayıp ya!

İlk yarı çok iyi oynatık ama farka gidecek maçı zora soktuk. Defansla orta saha arasında bağlantısızlık var. Bireysel hatalar ve konsantrasyon eksiklği var bundan sonra bunları yaşamayız umarım.

Ama yinede iyi bir maç izledikve 3 puanı almamız banada doğum günü hediyesi oldu:)

İzlediğim en tuhaf maçlardan biriydi.Ayrıca geçen seneki Bordeaux ve Hamburg maçlarından esintiler vardı.Takımımız ofansif anlamda kusursuz görünüyor.10-15 dk'lık adamakıllı bir baskıyla gol atamayacağımız bir takım yok.Ama ne yazıkki,skoru korumada ve oyunu rölantiye almada ciddi sorunlarımız var.Skor 2-0 olduktan sonra,bütün dengeleri bozulmuş darmadağın olacak Trabzon karşısında,saçma sapan bir gol yedik ve rakibimizin soyunma odasına ümitli gitmesine yol açtık.Çoğumuz ilk bakışta bu gole şanssızlık dedi,bende dahil.Ama oyuncularımızın anlamsız ofsayt taktiği yüzünden yedik bu golü.Bu tür basit hatalar ne yazıkki pahalıya patlayabiliyor.2,devreye fena başlamadık ama Ayhan'ın kaptırdığı topla bir anda kalemizde 2.golü gördük.O dakikadan sonra maç hem bize hem Trabzona dönebilirdi.Kaldı ki Serkan'ın kaçırdığı pozisyon maçın dönüm noktalarından birisydi.Dua edelimde o pozisyona Serkan girdi,ya Collman girseydi ne olurdu?Düşünmek bile istemiyorum.Maçın başından sonuna kadar muazzam bir şekilde işleyen sağ kanadımız olmasa dün büyük ihtimalle puan kaybedecektik.Skor 4-2 olduğunda bile rahat değildim,2 farkla önde olan bir takımın yemeyeceği bir golle maçın son dakikalarında cehennem azabı çektik.İşin açığı hücum futbolundan ne kadar iyiysek,takım defansında o kadar kötüyüz.Oyunu rölantiye alamıyoruz.Tabiiki bu zamanla olabilecek bir şey.Ligin henüz 9.haftasındayız.Elano ve Linderoth'unda katılımıyla beraber her 2 alandada(defans ve hücum alanı) başarılı olacağımıza inanıyorum.

Savunmaya önlem şart. Kaç hafatadır böyleler, kimse savunmayı önemsemiyor, koşmuyor. Çok kopukluk içerisindeyiz. Rijkaard bunları görmüyor mu? Ya savunma? Hücumun yarısı kadar bile koşmuyor, mücadele etmiyor. Çıldırdım maç 2-2 olunca.

Orta sahada savaşmaları lazım. Bize orta sahada barış gibi savaşan linde gibi teknik adam lazım :D

savunmaya önlem şaarrtttt kaç hafatadır böleler kimse savunmayı önemsemiyo koşmuyo çok kopukluk içersindeyiz rejkard bunları görmüyormu ya savunma hücumun yarısı kadar bile koşmuyor mücadele etmiyor.Çıldırdım maç 2 2 olunca.

En cok kosanlar arasinda hep top 5 icinde olan oyuncular:

Sarp-Topal/Ayhan

stoperlerden en az 1

ve ofans oyunculardan biri, ya Keita yada Baros .

Mac sonu istatitikleri takip ederim, sezon basindan beri bu böyledir.

"savunma hücumun yarisi kadar bile kosmuyor" demek pek dogru olmaz.

Dün en az kosan oyuncu Arda diyorlar, üstelik gercekten az kosmus diyorlar, dogru mu bilemicegim. Biri ogrenebilirse ne kadar kosmus, güzel olur. Merak ettim simdi.

O degil de adamlar bizim sol tarafimizdan 2 de 1 göstere göstere duvar pas yapip ceza sahamiza girebiliyorlardi, cizgiye inebiliyorlardii, deli oldum resmen. Daha iyi pas yapan takimlara karsi ne yapariz bilmiyorum valla.

Trabzon'un 3.golü dışında defans hata yapmadı.Diğer iki gol ve maçta Trabzon tek önemli pozisyonu Serkan'ın karşı karşıyası bireysel hatalardan oluştu.Bu hataları en aza indirdiğimizde daha iyi olacağız.

Çok kolay gol yiyoruz. Yediğimiz gollerin çoğunu toplasan 1 gol etmez. Pozisyon yokken gol yiyoruz. Olucak iş değil.

Disiplin sorunu var geçen sene bu sorun nedeniyle Hamburga kaybettik.. dün az daha elimizdeki maçı veriyorduk . bu böyle olmaz Hoca daha ne yapsın adam sahaya girip Savunma yapamaz ki.. Defans oyuncularının aklını başına alması lazım

valla arkadaşlar

trabzon gibi bir takımdan 3 gol yedik hadi 4 tane atıp maçı kazandık, maç içindeki oyunun gidip gelmelerine hiç girmeden yani detaylandırmadan, olurda fenerden 3 yersek 4 atabilir miyiz???

önede geçsek birtürlü skoru koruyamıyoruz,abuk subuk şekillerde oyundan kopup işleri zora sokuyoruz..gol atabildiğimiz sürece sorun yok tabii ama haftaya daha temkinli olup bir iki golle maçı koparmamız lazım..göreyim sizi Aslanlar:p

Takım savunmasında zaafiyet yaşıyoruz.Sorun bundan kaynaklanıyor.Bizim hücum elemanlarımız top bizdeyken oyundalar, rakipteyken değiller.Orta sahaya yardım etmiyorlar.Ayhan ve Sarp rakip atakları durdurmada yetersiz kalıyorlar doğal olarak.Bu da savunmanın işini zorlaştırıyor.

Üst Alt