TSL 2005-06 34. Hafta | Denizlispor 1-1 Fenerbahçe | Şampiyon Galatasaray! | 14 Mayıs | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2005-06 34. Hafta | Denizlispor 1-1 Fenerbahçe | Şampiyon Galatasaray! | 14 Mayıs

kahvedeydim

kayseri maçı bittikten sonra fener maçına çevirdiler 6 dakika sanıyorduk kronometre 96 olunca bitir ulan falan diyorduk meğer 16 imiş

top hoppiahın ayağına gelince 14 yaşımda kalpten gidecektim neyse ki dışarı attı

Son düzenleme:
Üstteki video dram dalında ödül alır :)

Kadıköy şampiyonluğu falan hikaye bu şampiyonluktan daha büyüğü ancak City'nin 2012'de yaptığı gibi bir şey yaparsak geçilir. O sezonu hatırlayanlar ne kadar büyük bir şey olduğunu bilir.

Efsaneyi anmamak olmaz :)

https://www.youtube.com/watch?v=NPS5C7inbeU

Son düzenleme:
Efsanemiz mustafa keçeli rüştüye boruyu soktuğunda hasan şaşın bizim maç devam ederken maçı bırakıp sahada sevinmesi efsaneydi dünya tarihinde böyle bir olay daha yoktur

Souleymanou Hamidou
Bülent Ertuğrul - Burak Özsaraç - Roman Kratochvil - Mustafa Keçeli
Tomas Abraham - Serhat Gülpınar
Selahattin Kınalı - İbrahim Ege - Yusuf Şimşek
Mehmet Yılmaz

UNUTULMAYAN EFSANE KADRO!

D6eiuPYWwAELBJP.jpg

O gün çok acayipti, fb'liler erkenden sokaklarda tur falan atıyordu.

Sezon bizim için çok zor geçmişti. Ribery'i kaçmıştı sezona onun hayal kırıklığı ile başlamıştık.

Skandal hakem hataları + yine parasızlık ödenmeyen maaşlar vs. Bir ara sezon içinde Hakan Şükür Türk oyuncuların maaşını ödüyordu.

Bir Kayseri Erciyes maçı var ki Ali Sami Yen'de unutulmaz gerçekten. Devran Ayhan şerefsizi hala unutamadım seni... Tipine tükürdüğüm...

Neyse fb'lileri öyle görünce içimden sadece hak etmediniz lan dedim, hak etmediniz.

Dua ettim sadece ne olur ki dedim bir kere de olsa şu işi hak edenler kazansın. Gerçekten o sezon takım bunu hak etmişti.

Son 16 dk gerçekten geçmedi. Radyoda Best FM'de maçlar anlatılırdı o dönem. Tanıdık bir isim var şu an Bein'de maç sunuyor bir zamanlar GS TV'de de maç sundu meşhur Ali Ferahbot. O son 16 dakikayı anlatıyor bizde radyo başında dinliyoruz. Vicdansız öyle bir anlatıyorki daha top ortasaha da sanki cezasahası içindeymiş gibi anlatıyor. İnanılır gibi değil gerçekten çok zor bir 16 dakikaydı. Şimdi yazarken bile elim titriyor.

O 16 dakikanın radyo kaydı vardı. Çok acayip duygular yaşıyorsunuz.

https://soundcloud.com/ozzn%2Fdenizli-fenerbah-e-ma-best-fm

Bir de o sezonda en çok aklımda kalan bazı maçlarda 4 forvet ile sahada oluşumuz. Mesela İliç çıkardı Hasan Kabze girerdi. Aynı anda Hakan Şükür, Ümit Karan, Necati Ateş ve Hasan Kabze sahada olurdu. Tabi Neco 10 numara pozisyonuna geçerdi. Eric Gerets ilginç adamdı.

Ben evimin balkonunda bir yandan bizim maçı seyrediyordum, diğer yandan evin karşısındaki Fenerbahçeliler Derneği'ndeki kutlamaları, eğlenceleri izliyordum. Sokak bangır bangır dönemin şarkılarıyla inliyordu. Hoş bir ortam vardı. Millet eğleniyordu. Maç uzayıp ortam gerginleştiğinde müzik sustu, herkes sustu. Bende de heyecan oluştu Fenerbahçe maçını izlemeye başladım.

Ve maçın bittiği o an... Evde sevinçten derneğin üstüne atlayasım geldi de o cesareti bulamadım. Ama Fenerbahçeliler Derneği'ni tüm Galatasaraylıların görmesi lazımdı. O sportif hazzı onca yıl geçti hala yaşamadım. Koca çam ağacını yaktılar. Bağıranlar, sinir krizi geçirenler, kaldırımda yerde yatanlar, boş boş bir noktaya bakanlar. Sokakta infial vardı. Ben de üzerimdeki Galatasaray formasını kamufle ederek sakince, kimsenin yüzüne bakmadan sokağın başında beni bekleyen kuzenimin yanına gidip kutlama yerine gittim. Gerçekten unutulmayacak bir şampiyonluktu.

Üst Alt