TSL 2008/09 | 30.Hafta | Beşiktaş 1 - 2 Fenerbahçe | Maç Sonu - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2008/09 | 30.Hafta | Beşiktaş 1 - 2 Fenerbahçe | Maç Sonu

Cevap: TSL 2008/09 | 30.Hafta | Beşiktaş 1 - 2 Fenerbahçe | Maç sonucu

3219_72682240767_551245767_1631444_2277304_n.jpg

Maçtan bir kare :D

Bende mactan bir kare koyiyim...Efendi adam semih sentürkün gol sonrasi orta parmak ve kart isareti.

Fenerbahce'ye onurlu durusu icin tebrikler, guzel bir takim oyunu oynadilar. Sivasspor adina cok sevindim. Ayni durusu Besiktas macinda Galatasaray'dan bekliyorum sahsen ki kazanmak zorunda Galatasaray tum maclarini artik.

fb yatmadı dün yatmaz elbette kardeş takımı sivasspor şampiyonluk yolundaydı çünkü.Eğer GS'la çekişiyor olsaydı nah yenerdi dün akşam bjk'ı.Bakınız bjk'ın 100. yılı.Aynı durum orda da vardı ve o maçı bjk zorlanmadan 2-0 kazandı ve şampiyon oldu.fb beraberlik için bile yeltenmedi o maçta.Çünkü kazansa GS'a kıyak yapmış olacaktı

Onlar hatırlamazlar işte. Bahsettiğin maçın bitiş düdüğünden hemen sonra Rüştü gidip Beşiktaşlılara sarılmıştı hiç unutmam. O maçta kılını kıpırdatmayan fenerbahçeydi ama çabuk unutmuşlar. Sergen niye geri döndün, Sergen niye ayakkabının bağını bağlamadın, Sergen niye yere tükürdün...vs soranlar Rüştü'ye de neden bu kadar sevindin diye sormuşlar mıydı acaba 2003 yılında ?

Sizi yenmek için bir yerlerini yırtmışlardı öyle mi !!

Ceza sahasının önünden topla birlikte kale yerıne gerıye dönen Segen, Cordoba'nın üstüne neden yürüdü acaba? Süper kurtarışlar yapıyosun diye öyle mi :)

Tabiki kartala iyi bir ders oldu.

Hele Galatasaray da İnönüde çaksın, iyice bir akılları başlarına gelsin.

Merak etme Kocum Biz Besiktasa Cakariz gider ertesi Hafta Sivasada Koyariz Kartali Sampiyon Yapariz Tipki bundan bi Kac Yil Önce Cim Bom Trabzona yatar Fener Sampiyon olmasin diye dediginiz gibi...Gitti Cim Bom 4 atti sampiyon oldunuz..!!!

Size Karsi Kupayi alin diye Sivas da yatmis olmasin..?? birden Trabzona karsi costularda ayni Hafta Top oynayamayan takim..???

Ayrica birazda su Cihan Oskay dan bahsetsekk?? Adam nasil suclu ilan edildi okadar Ses Kayitlarina ragmen..??? Bizim su Adnan Sezgin Mahkeme Karariyla Sike yapti deniliyor kiminle yapti bi aciklarmisin..?? Yoksa tertemiz bir Kulüp olan Fenerbahce nin baskani Aziz Yildirim la mi..??

Besiktas Sampiyon olsun bu Sezon baska istegim yoktur ayrica insallah Trabzon 2. Sivas gerekirse 3. Lige düssün...

Fenerbahce'ye onurlu durusu icin tebrikler, guzel bir takim oyunu oynadilar. Sivasspor adina cok sevindim. Ayni durusu Besiktas macinda Galatasaray'dan bekliyorum sahsen ki kazanmak zorunda Galatasaray tum maclarini artik.

Ne onuru ya,olmayan seyin durusu mu olurmus,baslama rica ederim.

Fenerimin kaderi :D

Cevap: TSL 2008/09 | 30.Hafta | Beşiktaş 1 - 2 Fenerbahçe | Maç Sonu

Eğlenceli bir başlık olmuş bu. :)

Açıkçası maçtan önce Beşiktaş'ın bize fark atacağını düşünüyordum ama yine de formamı giyip geçtim televizyonun karşısına. Maç başlayıp da dakikalar ilerledikçe maçı isteyen, daha iyi oynayan tarafın biz olduğunu gördüm ve ümidim arttı. Neticede aldık maçı ve hafta içindeki komplo teorisyenlerine de kapağı takmış olduk böylece. ;)

Maçı kazandık kazanmasına ama ilk golde Semih'in bana göre nizami, Beşiktaşlılar'a göre faul olan şarjı, ikinci golün hemen öncesinde Ali Bilgin'in ofsayt pozisyonu ve Selçuk'un Ernst'e yaptığı penaltıyı da unutmamak gerekir. Keşke tartışılacak kararlar olmasaydı da varsın bu mücadele sonrası yenilseydik. Yine de bu pozisyonlara rağmen maçın hakkı bizimdi.

Ancak anlamadığım bir şey var. Hem bizler, hem de Galatasaraylılar hemen başladık hemen "şampiyonluk yarınlara kaldı" diye şarkılar söylemeye. Yahu ben yanlış mı biliyorum? Ligin bitmesine 4 hafta kala 1 puan öndeki takım şampiyon mu oluyor artık? Her ne kadar Sivasspor şampiyonluğu Beşiktaş'a göre daha çok istese de (hak etmekten bahsetmiyorum, dikkat edin) Sivasspor'un üzerindeki baskı Beşiktaş'tan daha büyük ve Beşiktaş bu tür baskıları daha iyi karşılayabilen bir camia. Sivasspor'un Konyaspor ve son Gaziantepspor maçları da bunu gösteriyor göstermesine de, Beşiktaş futbol takımının camiasına ayak uyduramaması Beşiktaş'ı bir türlü liderliğe taşıyamıyor. Bundan sonra ne olur, bilemem ama gönlüm Sivasspor'un şampiyon olmasından yana. Bunun sebebi ise tamamen artık 3 Büyükler'in hegemonyasının kırılmasını istememdendir, başka bir şey değil.

Muhabbeti dönen bir kaç konuyla da ilgili görüşümü yazmak isterim.

6S - F5 - 8JK konusu

Bunu meşhur 6-0'lık Galatasaray maçı sonrası Fenerbahçe taraftarı çıkardı ve o zaman için espriliydi. Ama sonra işin boku çıktı. :D Galatasaray kupada bizi 5-1 yenince, kendileri için 6S yazılmasını hazmedemeyen bazı Galatasaraylılar başladılar hemen F5 yazmaya. Halbuki "G" ile "6" benzerliği, "B" ile "5" benzerliğinden fazlaydı ve işin tüm esprisi de buradaydı. Bu zorlamadan sonra da işin tadı iyice kaçtı zaten. Şahsen tüm takımlarımızın ismini olduğu gibi ve Türkçe'ye uygun şekilde yazmaya çalışıyorum. Rakipleri sevmeyebilirsiniz ama mazileri 100 küsur yılı devirmiş büyük camiaların en azından saygıyı hak ettiklerini düşünüyorum.

Beşiktaş'ın Galatasaray'a yattığı maç

O maçta Sergen'in hareketi şaibelidir, evet ama -ister öyle olsun, ister olmasın- bir oyuncunun gönlünden geçeni tüm takıma mal etmek de yanlış olur. Ne yani, Hasan Kabze son dakikada o topa vuramasa ne olacaktı peki? Geçiniz.

Ama bu demek değildir ki, 3 Büyükler futbolun çirkin sularında yüzmüyor. Rizesporlular'ın Beşiktaş'a öfkelerinin sebebinin doğruluğunu ilk ağızdan bilenlerdenim mesela. ;)

Semih'in gol sonrası hareketi

O harekette art niyet arayanlara sadece "yuh" diyebiliyorum! Yahu, böyle bir tepkiniz olsa bile bunu gidip kameranın önünde mi yaparsınız? Ceza alacağınızı bile bile? Kupa finali varken hem de? Hadi aptalsınız, yaptınız diyelim, yüzünüzde gülücükler mi olur yoksa "oh, bu da size kapak olsun" şeklinde bir hırs ifadesi mi? Semih'in eşine, bebeğine gönderme yaptığını cümle alem biliyor. Bunu başka yönlere çekmek, nefretten gözü dönmüşlükten başka bir şey değildir.

Galatasaraylılar'ın Emre'ye gösterdiği tepki

Emre'nin Inter'e giderken Galatasaray'a 5 kuruş kazandırmadan gitmesine, sürekli "Galatasaraylı'yım" diyip ezeli rakibinize transfer olmasına tepki duymanızı doğal karşılıyorum. Kendisi için "Fenerbahçe'nin 5 numaralı oyuncusu" diyerek ismini bile zikretmek istemeyenler var burada, bunu dahi doğal karşılarım.

Ama Emre'nin agresif tavırlarına tepki duyulmasını anlamıyorum ben arkadaş! Bu adam Galatasaray'dayken de aynıydı bu konuda! (Hagi sağolsun!) Galatasaray'da oynayken bu tavırları "hırs, ruh" olarak adlandırıp aynı tavırları Fenerbahçe'de gösterince eleştirmek ikiyüzlülüktür. Lafım bu şekilde davrananlara.

Şahsen Emre'nin oynadığı futbolu Galatasaray'dayken beğenir, bu tavırlarını beğenmezdim. Aynısı bizim için de geçerli. Beşiktaş maçının en iyilerinden ama o "kabadayı" tavırları yok mu... Emre'nin gelişinin içime sinmemesinin tek nedeni de bu tavırlarıydı. Ah kendisi, bu tavırlarının yarattığı antipatinin, futboluna duyulan hayranlığı gölgede bıraktığını bir anlayabilse!

Hüdaverdi Mediyonoğlu

Bir Galatasaray forumunun "veteran" Fenerbahçeli üyesinden, "çiçeği burnunda" Beşiktaşlı üyesine kocaman bir hoş geldin. Tribünlerimizde de bu birlikteliği, bu medeniyeti, bu saygıyı gösterebilsek keşke!

Uzun oldu, biliyorum. Son olarak, yukardaki fotoğraflara da değineyim.

Bence hakem, Ernst'in bu "edepsiz" :D hareketini gördüğü için penaltıyı çalmadı! :2aloh1: Ve Güiza! Hocam, ne ara gittin oturdun oraya sen? Ne yapıyorsun be adam? :2aloh1:

Sevgiler...

Çok güzel yorumlarda bulunmuşsun Volkan Abi ellerine sağlık.Söylediklerine bende katılıyorum:)

Maç sonu maç hakkında yorum yapmamışdım.Ne yalan söyliyeyim BJK'den fark bekliyordum.1 gün önceki Barça maçının ardından Bjk içinde aynısını yapar diyordum ama tarih tekerrür etti ve maç Fener'in haketmesiyle birlikde 1-2 bitti.

Tebrik ederim...

Sizlere yeni analiz programımızdan bir kesit takdim edeyim;

Bu maç için anektod şu şekilde;

*Fenerbahçe, Süper Lig’de Beşiktaş ile Oynadığı Son 5 Karşılaşmayı da Kazandı

*Beşiktaş İnönü Stadı’nda 4 Sezondur Fenerbahçe’den Puan Alamıyor.

*Beşiktaş Süper Lig’in İlk 6 Sırasında Bulunan Takımlarla Oynadığı Maçları Kazanamadı

*Beşiktaş 2009 Yılında Süper Lig’de İlk Kez Yenildi

*Fenerbahçe’nin Bu Sezon Süper Lig’de Hem İç Saha Hem de Dış Sahada Yendiği Tek Takım Beşiktaş Oldu.

*Daniel Guiza Bu Sezon Beşiktaş ile Oynanan 2 Maçta da Gol Attı

*Fenerbahçe Bu Sezon Süper Lig’de Derbi Maçı Kaybetmedi.

Üst Alt