TSL 2009/10 Sezonu 5. Hafta | Galatasaray 3-0 Beşiktaş JK | 12 Eylül | Maç Sonucu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 5. Hafta | Galatasaray 3-0 Beşiktaş JK | 12 Eylül | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 5. Hafta | Galatasaray - Beşiktas | 13 Eylül

Maçın tarihi ve saati açıklanmadı diye biliyorum.

Erken gol bulup 5-10 dakka oyunu tutarsak farka gider.(Fener macında da erken gol bulmuştuk ama 5 dakika sonra yiyince oyunun kontrolünü alamamıştık)

erken bir gol bulursak 3-0, 4-0 gibi skorlar bekliyorum lakin golü erken bulamazsak üstad rijkaardın oyuna müdahelesiyle 1-0 da olsa kazanacağımızı düşünüyorum.

Galatasaray´in gercek potansiyelini Besiktas macinda görecegiz..

Sonucta Besiktas ile oynayacagiz..Besiktas´in durumu ne olursa olsun kücümsememk gerekiyor.Ama dört gözle bekliyorum bu maci...

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 5. Hafta | Galatasaray - Beşiktaş JK | 13 Eylül

Ilk sayfadaki yerimi almak istiyorum.

Bugun Ankaraspora karsi zorlandik ya, cok sevindim.

Simdi Besiktasa karsi cok ama cok daha iyi ve dikkatli oynamamiz gerekiyor.

Bununda farkinda herkes. Taa Rijkaardtan basla, taraftara kadar.

Golü erken bulamazsak cok zor bir mac olacak.

60. dakkalara kadar gol bulamazsak mac berabere biter. Hatta Besiktas o gün gününde olursa, yani güzel oynarsa kontra ataklardan gol bile bulabilir. Bugun de gördük; ayaga 2-3 pas yapip, uzun toplarla gol pozisyonlara girdi Ankaraspor 2-3 kez. Bunu Tabata-Nihat ve Holosko ile cok rahat yapabilir Besiktas.

Golü erken bulursak Besiktas panik yapicak ve bize kontrollü oynayip pozisyonlari degerlendirmek kalicak. Ama yinede farkli bir sonuc beklemiyorum. En fazla 3-0 olur.

Kanimca cok sert oynarlar ve belkide kartlar havada ucusur.

Arda-Sabri-Balta-Servet-Gökhan-Sarp-Elano-Baros-Keita-Kewell.

Bu saydigim oyuncular hepsi (Elano-Sarp haric) Milli takimlarda ilk 11 oynayacaklar.

Yani baya yorgun futbolcularla cikacagiz Besiktasa karsi.En cok 2 mi 3 mü gün dinlenme zamanimiz var yanilmiyorsam. Elano-Kewell-Keita cok uzaklara gidecekler. Bu da extra yorucu tabii...

Rijkaardin derbi öncsi sadece 2-3 gün bu oyuncularla calisma imkani olacak. Yorgunluk falan diyoruz da... bu daha kötü birsey.

Yorgunluk ve takimla calisma, takimi derbiye hazirlama konusunda Mustafanin buyuk bir avantaji var tabii. Milli takima 3-4 oyuncu gönderiyorlar sadece. Arti Besiktasin su an sakat olan oyuncularda derbiye hazir hale gelecekler.

Neyse cok uzadi...

Ben herkesin bekledigi gibi bir "football show" yada bir farkli galibiyet beklemiyorum kesinlikle. Bana sorarsaniz beraberlik agir basiyor.

Ama kazanmak okadar önemli ki, InsAllah kazaniriz.

Skor tahminim: 2-0

Ayrica bu hafta Bursa-Fenerbahce maci da var. Fener yenilmezse bile berabere kalir diyorum. Bu yüzden Hedef 10. Haftaya 0 puan kaybi ile girmek olmali ki orda rahatca top oynayalim, belki böylece 10 senedir yenemedigimiz feneri de yeneriz.

Allah allah...Yine 4-0 alacağız gibi bir his var içimde, hadi hayırlısı.

Bu maçı alırsak daha 5. haftadan beşiktaşa ağır bir darbe indirebiliriz. Puan farkı 9 a çıkar. Çok enteresan olur.

O yüzden o kadar kolay geçecegini sanmıyorum maçın. Beşiktaş varını yoğunu ortaya koyacaktır.

Ayrıca bu maçtan galip ayrılırsak, fenerin bursa deplasmanında puan kaybı yasayacagını düşünüyorum, böylelikle fenerede puan farkı atmamız söz konusu olabilir.

Kaç tane atmamızı isterler acaba:D

iyi bir oyunla galip geliceğimizi düşünüyorum.helede erken bir gol bulursak

Osman Tanburacı'nın bir lafı vardı; "bu macta hersey olur ama Fenerbahce kazanamaz" diye, aynısını ben bu mac icin diycem.

Besiktas'ın bize karsı yıllardan beri gelen malum bir ezikligi asikar. Bu mac icin tek enidisem, cok erken bir gol bulup adamları kendine getirmek. Ilk 10 dakika'yı rolantiye alıp topu olabildigince ayagımızda tutarsak en az 3 farklı biter bu mac.

Bir kac not:

-Sarp ve Topal aynı anda oynatılmaz, oynayamazlar. Ayhan ve Linderoth'un maca kadar hazır olmayacagını var sayarsak, derbi maçlarının yıldızı Barıs; Topal veya Sarp ikilisinden birinin önünde tek gecilir. Hele ki ufak tefek sorunlar yasadıgı hocasıyla koca bir haftayı beraber gecirecegini göz önüne alacak olursak, Barıs mentalende maca gayet hazır olacaktır.

-Keita'nın Galatasaray forması altında oynayacagı en rahat macı olur.

-Ekrem oynarsa Arda'ya biraz problem yaratabilir.

-Harbuzi'nin bunları madara ettigini göz önüne alırsak, milli takımından moralli dönecek bir Elano bunları maymuna cevirir ve macın yıldızı olur.

-Gökhan Zan ve Servet macın görünmeyen kahramanları olur.

-Ortada bir düzen söz konusu; Cimbom Kartala, Kartal Fener'e, Fener Cimbom'a, Cimbom Trabzon'a, Trabzon Fener'e. Bu tarife 10. haftaya kadar yine degismez :)

Kadromuda yazayım ve bitireyim.

-----------L. Franco-----------

U. Uçar-G. Zan-S. Çetin-H. Balta

-----------M. Topal------------

---B. Özbek--------E. Blumer---

K. Keita----M. Baros----A. Turan

BU maç için bu kadar kesin karar vermeyin...

Maçı kaybedebiliriz...

Dikkatli olmak lazım. Dün akşam Ankaraspor maçının zorlu geçmesi çok çok iyi oldu derbi öncesi. Rijkaard maçtan sonra sinirli gözüküyordu, sürekli hayal kırıklığı yaratan futboldan bahsetti. Kendilerine getirir bunları :). Umarım rahat bir maç izleriz...

Üst Alt