TT Arena "İÇİNDE" Korsan Ürün Satışları ! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TT Arena "İÇİNDE" Korsan Ürün Satışları !

Cevap: TT Arena "İÇİNDE" Korsan Ürün Satışları !

Korsan ürün satışı tamamen yasaklanmalı evet ama birazda yönetime düşüyor bu iş. Ayrıca lisanslı ürün fiyatları aşırı yüksek bence makul fiyatta olsa satışlar çok daha iyi olur ve korsana rağbet olmaz

Stadın içinde de satılır o forma dışında da.1 forma 100 lira oluyorsa eğer "korsan ürün almayın" demeye kimsenin hakkı yok.herkesin bütçesi yetmiyor forma almaya.stadın içinde satılması tabi abesle iştigal ancak stad çevresindekilere polis dışında birşey yapamaz yönetim şikayet etmek dışında tabi.

Butcen yetmiyor alma kardesim alma iste sana zorla orjinal urun al diyen yok ki?

Bak ben Azerbaycanda yasiyorum biuzim buralara orjinal urun bile gelmezdi ilkonceleri burdan cin urunu aldim 1-2 defa

Amma sonra dusundum ki bu cin urunlerine para verecegime almam

5 yil almam 6 yil almam amma para biriktirib bir tane orjinalini alirim Klube katkim olur diye dusundum

Allah yol acti Benim isler istanbulla alakali oldu ve orjinal forma almak kismet oldu banada

hatta 4-5 tane aldim kaban aldim ve saire

para yetmeuyeler gocunmasin alamadigi icin kismet olursa alir insallah

amma korsana da vermesin parasini

olm alayımız netten izliyoruz filimleri...

ne korsanla mücadelesi...

hem orjinal forma alıyorum başka bişey yapmıyorum yeter...

asgari ücretle çalışan bir ton insan var...

80 lira forma çok be...

çakması 15 lira...

şimdi ne alırsınız siz olsanız...

80 lira forma çok be...

çakması 15 lira...

Eğer paran yetmiyorsa Sahin Abi'nin de dediği gibi yıl almazsın,2 yıl almazsın bu sırada para biriktirirsin 3.yıl alırsın.Hem kulüp kazanır,hem için rahat eder.

80 lira forma çok be...

çakması 15 lira...

Netten film izlemekle aynı şey değil. Diyelim Avatar'ı indirdin, James Cameron dallaması ve yancılarının cebinden gidiyor o para, ona bakarsan o da kul hakkıdır. Burada Galatasaray'ın parası söz konusu. Burda ben böyle Galatasaray'lıyım, şöyle Galatasaray'lıyım dedikten sonra korsan ürün alırsan kulübe zarar verdiğinle kalırsın, paran yoksa alma, formasız stada almıyorlar diye birşey mi var ? Bu mantıkla devam ederseniz stadın içinde de korsan satılır, yakında tribünde de satılır...

Ki buradaki vurgu korsanı bitirmek değil, stadın içinde korsan ürün satılması. Bunu yaptıktan sonra yok korsan almayın, yok bilmemne yapmayın diye kampanyalar yapmak ne kadar gerçekçi kulüp adına ?..

Eğer paran yetmiyorsa Sahin Abi'nin de dediği gibi yıl almazsın,2 yıl almazsın bu sırada para biriktirirsin 3.yıl alırsın.Hem kulüp kazanır,hem için rahat eder.

Dediğin doğru ama herkes olaya böyle bakmıyor. Fanatik olmayan ve nadir maça gidenlerin alması normal. Adamın forması yok bişeyi yok bari stada girerken bir atkı vs. olsun diyor 10 tlye alıyor bu kadar basit klübe ihanet falan bunları düşünmezler gerek de yok zaten..

80 lira forma çok be...

çakması 15 lira...

reiscigim gunde kenara 50 krs koy sene sonunda formani al :ka21:

misal minibuslerde en one oturup bozuklari asirabilirsin

Netten film izlemekle aynı şey değil. Diyelim Avatar'ı indirdin, James Cameron dallaması ve yancılarının cebinden gidiyor o para, ona bakarsan o da kul hakkıdır.

James Cameron yada her kimise, yapım sirketleri studyolar, filmlerini neyle pazarlıyor ?

Cevap : internet/medya/network

internet'in parasını kim oduyor ? : dunya vatandasları

---------------------------------------------------

eskiden [chaplin donemlerinde] cd/dvd diye bir olay yoktu. sadece sinema vardı. film sektoru global degildi. kısaca internet olmasa, Hollywood NAH kazanır o paraları/NAH yapar o filmleri. bizde internet'e para odedigimize gore, bence ortada bir haskızlık yok :ka21:

[guzel filmi zaten gider sinema'da izlerim, o ayrı bir olay]

edit : soyle bir bakıs acımda var ;

internet ne ? bilgi edinme/iletisme mekanizması degil mi ? -> bu sebeple para oduyoruz degil mi ?

e tamam.. bilgi ediniyorum --> james cameron ne yapmıs/nasıl bir film cekmis | izledim [edindim bilgiyi:ka21:]

sonrasında arkadasıma anlatıyorum "james cameron sunu yapmıs, biliyormusung?" [iletisime gectim:ka21:]

what's so confusing ?

Butcen yetmiyor alma kardesim alma iste sana zorla orjinal urun al diyen yok ki?

Bak ben Azerbaycanda yasiyorum biuzim buralara orjinal urun bile gelmezdi ilkonceleri burdan cin urunu aldim 1-2 defa

Amma sonra dusundum ki bu cin urunlerine para verecegime almam

5 yil almam 6 yil almam amma para biriktirib bir tane orjinalini alirim Klube katkim olur diye dusundum

Allah yol acti Benim isler istanbulla alakali oldu ve orjinal forma almak kismet oldu banada

hatta 4-5 tane aldim kaban aldim ve saire

para yetmeuyeler gocunmasin alamadigi icin kismet olursa alir insallah

amma korsana da vermesin parasini

En başta belirttiğim gibi korsan ürtün satışı tamamen yasaklanmalı.

Bütçem yetiyor ama burda bütçenin yetip yetmemesi değil sorun herkesin bütçesini bilemezsiniz. Fiyatların gereğinden fazla pahalı olmasından bahsediyorum ben. Atkıyı 20 yerine 5 liraya satsınlar daha çok kar edecek kulübümüz. 20 liraya 1 kişi alıyorsa eminim 5 liraya 5 kişi alır. Ayrıca ürünlerimiz daha çok kişiye ulaşmış olur. Çevremde o kadar çok insan varki forma almak için can atan ama o kadar para veremeyen. Taraftar forması 80-100 lira olacağına 25 lira olsa daha çok kişi alsa satış cirosunu azaltmaz arttırır diyorum ben. Adam tişört bakıyor fiyatı 40 lira kalsın diyor. 10-15 lira olsa emin ol iki tane alır o adam. Önemli olan fiyatların biraz daha dengeli olması.

Son olarak satış politikamızın bütçen yetmiyorsa alma kardeşim zorla mı anlayışından her bütçeye uygun ürünlerimiz var buyrun orjinal ürün tercih edin anlayışına terfi etmesini temenni ediyorum.

10 liraya korsan urup alip 2 yikamadi heryani dokulecegine.. 70 liraya orjinal urun alirim tas gibi kullanirim.. icimde rahat olur.. ama sunuda unutmamak lazimki.. forma almistim.. logosu sponsor yazisi hepsi cikmisti.. 6 ay sonra.. oda kaliteti degil.. off-topic oldu ama forma kaliteside(orjinalin) iyi olmasi sart bence.. yada bana GS-Store da cakma mali sattilar? Findikzadedeki Storedan almistim..

onun disinda.. bence bu tezgahi kuranlari taraftar olarak.. dovemezsin, heryerde var bunlar.. Italyada Interin stadinin onundede vardi cakma satanlar.. Barcelonada vardi cakma forma satanlar.. ama takimini gercek seven.. urunden anlayan adam zaten orjinalini alir yani.. hani cakma satilmasin edilmesin degil.. ondada bi ekonomi donuyor.. inanin isin ucunda zengin bi is adami bile vardir yani bu urunleri tasarlayan ve satan ve yapan.. (belki degildir ama GS li bi yonetici bile olabilir burdan kazanc sagliyan.. tekstil babinda.. sonucta bi fabrikada yapiliyor bu urunler.).. kimseye kizamazsiniz.. isteyen cakma alir isteyen orjinal alir.. ama biz orjinali bosver cakmayi bile almiyoruzki.. maca bakiyorum bazen.. adamin ustunde.. ShOWTV/Marshall vs vs sponsorlu formlara var millete.. yani bumudur taraftarlik? 70lik raki alacagina bi ay almayi ver 1 tane urun al GS-Storedan cokmu yani?

Bütçem yetiyor ama burda bütçenin yetip yetmemesi değil sorun herkesin bütçesini bilemezsiniz. Fiyatların gereğinden fazla pahalı olmasından bahsediyorum ben. Atkıyı 20 yerine 5 liraya satsınlar daha çok kar edecek kulübümüz. 20 liraya 1 kişi alıyorsa eminim 5 liraya 5 kişi alır. Ayrıca ürünlerimiz daha çok kişiye ulaşmış olur. Çevremde o kadar çok insan varki forma almak için can atan ama o kadar para veremeyen. Taraftar forması 80-100 lira olacağına 25 lira olsa daha çok kişi alsa satış cirosunu azaltmaz arttırır diyorum ben. Adam tişört bakıyor fiyatı 40 lira kalsın diyor. 10-15 lira olsa emin ol iki tane alır o adam. Önemli olan fiyatların biraz daha dengeli olması.

Son olarak satış politikamızın bütçen yetmiyorsa alma kardeşim zorla mı anlayışından her bütçeye uygun ürünlerimiz var buyrun orjinal ürün tercih edin anlayışına terfi etmesini temenni ediyorum.

o kadar kolay degil 25 liraya forma satmak.. bu formalarin maliyeti.. 10 lirami sence?

Çakmanın önüne Türkiye'de geçmek imkansız bence Galatasaray da el altından üretim yapıp bu pazara girmeli =)

Yok bende istemiyorum fiyatlarin yuksek olmasina.Burda konustugumuz sey klube katki.Bak mesala ben maclara gidemiyorum cunki uzaktayim.katkimi forma alarak yapiyorum butcem yetiyor.Tabiki Azerbaycanda diyelim Galatasaraya gonulden bagli diyelim unversite talebesi onu7n hic orjinali almagada gucu yetmiyor.Burda ve ya ordada baski kuramazsin niye aliyorsun korsan diye.Ben sadece oyle alanlra bu tur oneri veriyorum.Klube katki anlamda 15 liradan 3 tabne forma alma 70 liraya birini al ve ya maksat formammi storede fiyati suen o kadar urun vaki..He tabi fiyatlar asagi olsa oyle bir satis politakimiz olsa daha da guzel olur amma o konu ayri bu konu ayri

10 liraya korsan urup alip 2 yikamadi heryani dokulecegine.. 70 liraya orjinal urun alirim tas gibi kullanirim.. icimde rahat olur.. ama sunuda unutmamak lazimki.. forma almistim.. logosu sponsor yazisi hepsi cikmisti.. 6 ay sonra.. oda kaliteti degil.. off-topic oldu ama forma kaliteside(orjinalin) iyi olmasi sart bence.. yada bana GS-Store da cakma mali sattilar? Findikzadedeki Storedan almistim..

onun disinda.. bence bu tezgahi kuranlari taraftar olarak.. dovemezsin, heryerde var bunlar.. Italyada Interin stadinin onundede vardi cakma satanlar.. Barcelonada vardi cakma forma satanlar.. ama takimini gercek seven.. urunden anlayan adam zaten orjinalini alir yani.. hani cakma satilmasin edilmesin degil.. ondada bi ekonomi donuyor.. inanin isin ucunda zengin bi is adami bile vardir yani bu urunleri tasarlayan ve satan ve yapan.. (belki degildir ama GS li bi yonetici bile olabilir burdan kazanc sagliyan.. tekstil babinda.. sonucta bi fabrikada yapiliyor bu urunler.).. kimseye kizamazsiniz.. isteyen cakma alir isteyen orjinal alir.. ama biz orjinali bosver cakmayi bile almiyoruzki.. maca bakiyorum bazen.. adamin ustunde.. ShOWTV/Marshall vs vs sponsorlu formlara var millete.. yani bumudur taraftarlik? 70lik raki alacagina bi ay almayi ver 1 tane urun al GS-Storedan cokmu yani?

Ben cakma forma satanlarada kizmiyorum.Adam ekmek parasi icin satiyor tabiki.Is olsa baska isle ugrasir .yani onlarada kizmiyorum.

Anlatmak istedigim tarafatarlik acisindan Taraftarlik Dusncesidir...

Hiçbir yönetim zamanında bu konuda adım atılmadı. Mecidiyeköy'deki Store çadırının önündekileri geçiyorum, Ali Sami Yen'de tribünün içinde satılıyordu. Bir ara birkaç şikayetin ardından azalmıştı ama sonradan yine türemişti tribün içindeki korsancılar...

Bu arada, ekmek parası, orjinal forma çok pahalı yorumları bence konunun tamamen dışında...

Korsanı ancak ucuz forma satarak engellersin.Gsstore da 29.90 a replika forma satılsaydı şu an kimse 15 TL ye korsan almazlardı.

Ülke olarak korsan tekstil, film,, müzik ürünleri ülke genelindeki yaşam standartlarının eşit ve adil olmadığını göz önüne alırsak asla bitmeyecek bir durum. Bunun kısa ya da orta vadede bir çözümü olduğunu düşünmüyorum.

Artık durum kendi inisiyatifinde kalmış bir hal alıyor. Galatasaray aşkımızın ilk başladığı zamanlarda çocuk olduğumuzu da göz önüne alırsak bu tarz konuları kafa yormuyorduk belki ama şimdi bilinçli bir birey ve taraftar olarak kesinlikle lisanssız ürün almıyorum. Bu benim düşüncem ve kararım. İsteyen korsan alır isteyen almaz.

Üst Alt