TT Arena'da Tribün Işıklandırması !? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TT Arena'da Tribün Işıklandırması !?

Bircogunuz okudugum kadari ile benim gibi TT Arenadaki Tribünlerin Karanlik kalmasindan sikayetcisiniz. Bilmem Dogru olurmu ama ben bu Meseleyi gözden kacirmamak icin bu Konuyu acmak istedim..

Cok Güzel bir Stadimiz var ama maalesef TV de izlerken karanliktan dolayi o Stadin güzelligini fark etmek cok zor. Özellikle Renkli, Atesli Tavirlari ile Dünyaya Nam Salmis Galatasaray Tribünleri bence ön Planda olmalidir..

Keske bir e-mail aksiyonu baslatsakta Kulübümüze bu sikayetimizi iza etsek..?? Galatasaray Taraftari bence Ön Planda Renkliligi görülecek sekilde olmalidir..

Asagiya birkac Örnek verdim..

Bu Bizim Karanlik Güzel Arenamiz..

dsc00823.jpg

97jmeb.jpg

dsc00864.jpg

Nekadar sevmesemde isiklandirmasini begendigim Sükrü Saracoglu..

stad.jpg

Bernabeu Stadinin isiklandirmasida süper..

Santiago+Bernabeu+-+Match+16.JPG

Buda LiGTV ye gönderme olsun benden. Kamera acisina bak..Emirates Arsenal

bscap0087.jpg

Cevap: TT Arenada Tribün Isiklandirmasi !?

Örnek verdiğin statlarda ek olarak bir aydınlatma olduğunu sanmıyorum. Stadın mimarisinden dolayı karanlık yada aydınlık kalıyor tribünler.

Transfer için kulübü mail yağmuruna tutan bizler neden acaba böyle önemli bir olay karşısında birşeyler yapmıyoruz ?

Manu'nun sahasında da aynı problem var. Göz alabiliyormş Tribüne yansıtılan ışıklar.

Bu eksikliklerin zamanla düzeleceğini düşünüyorum sıkmayın canınızı

Not: Yanlız Emirates Arsenal kamera açısı muhteşem :tiphat:

Manu'nun sahasında da aynı problem var. Göz alabiliyormş Tribüne yansıtılan ışıklar.

Aynen. Seyircinin izleme kalitesi düşer. Basit bir örnek verirsek. Evinizde ayaklarınızı uzatmış TV izlerken, odanın ışıkları açıkken mi daha seyir zevki yüksek olur, ışıklar kapalıyken mi?

Cevap: TT Arena'da Tribün Işıklandırması !?

Acil ışıklandırma gerekiyor stada.Çok karanlık gerçekten.Stadın çatısı için kullanılan malzemeler ışığı emiyor.O yüzden ya ek ışıklandırma yapılmalı ya da çatıda kullanılan malzemenin altına ışığı ememyen bir madde koyulmalı...

Mimaridan kaynaklanabilir, bir çözümüde olabilir ne bileyim ben araştırsınlar. :eek:

Koyulan resimlerdeki stadların çatısı bizimkisinden daha ufak. Bu yüzden saha ışıkları tribüne daha fazla yansımış. Özellikle tribün için yapılan birşey değil yani. Bizimki tribün büyük olmasına rağmen tamamını kapsıyor ve direk sahayı aydınlatıyor.

Buna rağmen hem açılışta, hemde en son Liverpool maçında böyle bir problem sezmedim. Heryer gayet aydınlıktı. Belki tv'den size öyle geliyordur.

Hem stadın ilk açıldığı gün ordaydım hemde kombinem olduğu için her maça gidiyorum.. çok net tribünler karanlık.. en başından beri söylüyorum tv de izlerken bile stadın ihtişamı gözükmüyor çok karanlık.. bu konu iyi olmuş..klübe mail atabiliriz..

Cok aydinlik tribunler ozellikle kalecilerin gozunu aldigi icin tercih edilmiyor.Zaten UEFA stadi elit kategoriye aldigina gore boyle cok elzem birsey degil.Ayni zamanda kurulum disinda isletme maliyeti de getiren birsey bu,isin bu tarafini da dusunmek lazim.

Koyulan resimlerdeki stadların çatısı bizimkisinden daha ufak. Bu yüzden saha ışıkları tribüne daha fazla yansımış. Özellikle tribün için yapılan birşey değil yani. Bizimki tribün büyük olmasına rağmen tamamını kapsıyor ve direk sahayı aydınlatıyor.

Buna rağmen hem açılışta, hemde en son Liverpool maçında böyle bir problem sezmedim. Heryer gayet aydınlıktı. Belki tv'den size öyle geliyordur.

Hiç televizyondan maç izlemesek inanıcam da,çok maç izledik be.Az çok anlayabiliyoruz.Işıklandırma sorunu var bariz.:)

Cok aydinlik tribunler ozellikle kalecilerin gozunu aldigi icin tercih edilmiyor.Zaten UEFA stadi elit kategoriye aldigina gore boyle cok elzem birsey degil.Ayni zamanda kurulum disinda isletme maliyeti de getiren birsey bu,isin bu tarafini da dusunmek lazim.

Sorun ciddi,atmosferiyle övündüğümüz stat iğrenç görünüyor tv'den.Bundan önemlisi var mı ?

Yeni yönetimin gelmesiyle stadın inşaat eksikleri çıkarıldı. Ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Zamanla her şey yeniden elden geçirilecek.

Işıklandırma konusuna katılıyorum. Yetersiz.

gölgede maç izliyormuşuz gibi oluyor.

Ama izlemeye hiç bir engel yok.

daha büyük sorunlar var... stat giriş çıkışlarındaki rezaletin acilen düzeltilmesi lazım... millet tellerden atlayarak geliyo stada... otopark hala kullanımda değil... acil çözüm bulmazlarsa bu sene ortalama 30 bine oynarız maksimum

Üst Alt