Tudor: "11'e 11 devam etseydi golü bulacağımıza emindim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor: "11'e 11 devam etseydi golü bulacağımıza emindim"

53aacebdd9a949b49a620a136c2d7a23.jpeg

Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Igor Tudor, 0-0 biten derbi sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Hırvat çalıştırıcının açıklamaları şu şekildeydi:

“Hafta boyunca çalıştığımız sistemle maça başladık. Ama Serdar’ın sakatlığı planları değiştirmemize neden oldu. Planların değişmesi de adaptasyon anlamında sıkıntı yaratabiliyor. İkinci yarı ise bu zamana kadar oynadığımız futboldu sahaya yansıttık. Önde bastık, pozisyonlara girdik. Belhanda’nın kırmızı kartı ise işleri değiştirdi.”

“11’e 11 giderken birçok pozisyona giren bir Galatasaray vardı. 11’e 11 devam etseydi emindim golü bulacağımıza. Ama 1 puan aldık. Fenerbahçe kaliteli bir takım. Puan farkını da aynı şekilde tutmayı başardık. Lig uzun bir periyot. Bu maçı bırakıp önümüzdeki Trabzonspor maçına odaklanmamız lazım.”

galatasaray.org

GSCimbom Portal

Açıkçası oyun bize dönmüştü. Ndiaye filan da öne çıkmaya başlamıştı ve taraftarı canlandırıyordu. Penaltı pozisyonu oldu ve kornerler sıklaşmıştı.

Ama işte o anda Belhanda'yı oyundan alıp topla akıp giden Rodriguez'i oyuna sürmeyi akıl etmen lazımdı hoca.

Taktiğin puan kaybettirdi bize hoca
Niye dizilişi kurguyu bozarsın

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Taktiğin puan kaybettirdi bize hoca
Niye dizilişi kurguyu bozarsın

hangi dizilişten bahsediyorsunuz zaten ilk 20 dk.dan sonra klasik sisteme döndük..herkesin dilinde bir 3lü defans 3lü defans takım 3lü oynarken eziyordu feneri ne zaman serdar çıktı eski sisteme döndük fener debgeyi kurdu..3lü defans sevdalısı değilim iyi-kötü diye bir yorum yapmıyprum asla ama kötü diyenler neye göre kötü diyor bir bilelim..Bu takım kaç dakika 3lü oynamış

hangi dizilişten bahsediyorsunuz zaten ilk 20 dk.dan sonra klasik sisteme döndük..herkesin dilinde bir 3lü defans 3lü defans takım 3lü oynarken eziyordu feneri ne zaman serdar çıktı eski sisteme döndük fener debgeyi kurdu..3lü defans sevdalısı değilim iyi-kötü diye bir yorum yapmıyprum asla ama kötü diyenler neye göre kötü diyor bir bilelim..Bu takım kaç dakika 3lü oynamış

Ezme filan yoktu. İlk 5 dakika baskı ve 1 pozisyon yakaladık sonra Fener oyunu ele aldı silekledi bizi ta ki Serdar çıkana kadar. Zaten Tudor da bu rezaleti gördü ve Ahmet yerine Lato'yu alarak 4'lüye döndü. 4'lüden sonra ilk 10 dakika yine biz aldık younu ta ki ilk yarının son 10 dakikasına kadar. 4'lü oynadığımız dönemde Fener'in etkin olduğu tek dönem de orasıydı. Ama 3'lü oynarken maçın başındaki gazla yaptığımız pres sonucunda yakalanan tek pozisyon dışında doğru düzgün rakip yarı alanı göremedik.

Herkes diyordu bu herif bizi eksik oynatıyor çıkar oyundan diye.

Bi sen göremedin yine. Belhanda yı çıkarıp Garry yi soksaydın daha fazla baskı kurardık hatta.

sent via GSC

Şöyle diyeyim o zaman takımın alıştığı oyun içind e duruma göre 3 lü fernando miacon serdar oluyordu
Hücum yapmayı bilmeyen bir takıma önlem alıyor 3 stoper oynayarak
Buda orta sahada bir eksiklik sistemde yerlesimde kargaşa yaratıyor
Ilk dakikalardaki suni baskı 3 lü ile alakası yok
Ilk yarıyı evinde oynadığın maçlarda boş geçmeyeceksin

ben de öyle düşünüyorum maçı tam koparacaktık ama işte olmadı.

erken gol bulmalıyız hakem faktörü ortaya çıkmadan

Şöyle diyeyim o zaman takımın alıştığı oyun içind e duruma göre 3 lü fernando miacon serdar oluyordu
Hücum yapmayı bilmeyen bir takıma önlem alıyor 3 stoper oynayarak
Buda orta sahada bir eksiklik sistemde yerlesimde kargaşa yaratıyor
Ilk dakikalardaki suni baskı 3 lü ile alakası yok
Ilk yarıyı evinde oynadığın maçlarda boş geçmeyeceksin

Ben 3lü savunmayı savunmuyorum hatta hiç de ısınamadığım bir sistem.. Fakat öyle yorumlar var ki sanki lato girip de 4lüye dönünce maçı sürklase etmişiz..Sadece senin bazında söylemiyorum bunları bazı arkadaşlar ciddi ciddi hayali bir maçtan bahsediyor gibi geldi bana..

Ben 3lü savunmayı savunmuyorum hatta hiç de ısınamadığım bir sistem.. Fakat öyle yorumlar var ki sanki lato girip de 4lüye dönünce maçı sürklase etmişiz..Sadece senin bazında söylemiyorum bunları bazı arkadaşlar ciddi ciddi hayali bir maçtan bahsediyor gibi geldi bana..
Genel olarak kötüydük hücumda savunmada mükemmele yakın
10 kişi kaldık gram tedirgin olmadım hatta birtane sikistirabilirmiyiz diye düşündüm
Hoca bu maçta yanlış diziliste oynattı
Denayer ı solbek oynatsa yine kızmazdim savunma yapar orta actirmaz diye
Ama resmen 3 stoper oynadık serdar çıkana kadar

11’e 11 giderken birçok pozisyona giren bir Galatasaray vardı.

Hangi pozisyon? Maçın başında bulduğumuz net pozisyon dışında bir tane adamakıllı gidemedik adamların kalesine. Antalya maçı dışında takır takır oynayan takım nasıl kendi evinde mala bağlıyor onu anlatması lazım. Önde olan biziz, evinde oynayan biziz, biz niye stres yaşıyoruz?

Belhanda'yi oyundan almasi gerekiyordu

Onun disinda sirf nefret edildigi icin abartanlar var tabi korkak falan hic alakasi yok macin basinda ve 2. Yari belhanda'nin kartina kadar baskili oynayan bir takim vardi

Sevmiyorsunuz diye art niyetli mesajlara gerek yok

Hangi pozisyon? Maçın başında bulduğumuz net pozisyon dışında bir tane adamakıllı gidemedik adamların kalesine. Antalya maçı dışında takır takır oynayan takım nasıl kendi evinde mala bağlıyor onu anlatması lazım. Önde olan biziz, evinde oynayan biziz, biz niye stres yaşıyoruz?

Hakkaten ben de bunu anlamadım,Tudor diğer maçlarda mental açıdan gerçekten iyi hazırlamıştı takımı.Bu maçta özellikle bu açıdan sınıfta kaldı.Bu tarz maçlar bence teknik/taktik analizden ziyade psikolojik,mental açıdan çok önemli maçlar.Fener hep şuurunu korudu,biz ise bunu başaramadık.Yenilmediğimize iyi bile diyebilirim hatta.Bjk bugün kazanamazsa bir şey kazanamadığımız ama bir şey de kaybetmediğimiz bir haftayı geride bırakmış olacağız öyle veya böyle.

Üst Alt