Tudor, Cavanda'yı Otobüsten Kovdu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor, Cavanda'yı Otobüsten Kovdu!

tudor-cavanda-yi-otobusten-kovdu--8725569.Jpeg

İdmanlardaki kötü performansı nedeniyle kadroya almadığı Belçikalı Cavanda'nın takım otobüsüne bindiğini gören Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, "Bu otobüste yerin yok" diyerek futbolcusunu kapıya koydu.

Galatasaray'da takıma kısa sürede hem kondisyon hem de disiplin olarak çok şey kadan Igor Tudor'un mantalitesini gösteren çok ilginç bir olay yaşandı. Gençlerbirliği maçı öncesi Tudor takımda önemli eksikler olmasına rağmen Luis Cavanda'yı son anda kadroya almadı. Bunun nedeni ise Cavanda'nın hafta boyunca idmanlarda sergilediği kötü performansı ve takım içindeki olumsuz tavırlarıydı.

Ancak Belçikalı, öyle ilgisiz davrandı ki yine de TT Arena'ya giderek takım otobüsüne bindi. Tudor ise bu durumu affetmedi. Cavanda'yı takım otobüsünde görünce şaşıran Hırvat teknik adam, yıldız oyuncunun yanına giderek otobüsten inmesini istedi. Tudor, "İsmin kadroda yer almıyor. Galatasaray için en iyisini veremeyecek, takımına sahip çıkamayacak oyuncunun aramızda yeri yok. Formayı hak edenlerle devam edeceğiz" sözleriyle Cavanda'yı adeta otobüsten dışarı attı.

Hırvat teknik adamın yeni sezonda devam etmek istemediği Belçikalı oyuncu ya kiralanacak ya da satılacak. Sezon başında Trabzonspor'dan 1.8 milyon euroya transfer edilen Luis Cavanda, sadece beş Süper Lig maçında oynayabildi. 183 dakika süre aldı. Cavanda, Türkiye Kupası'nda ise 6 maçta 350 dakika oynayabildi. Belçikalı oyuncu, skor katkısı yapamadı.

Sözcü

Tudor gercekten muazzam 1 td. Suphelerim vardi kendisi hakkinda ancak artik eminim. Sn. Ünal Aysal ile gsmizi avrupanin elit kulupleri arasina sokacak potansiyele sahip.

Adam koşamıyor ki. Dursun ve yönetiminin yapacağı transfer bu kadar olur. Hem dandik oyuncu alırlar hemde parayı saçarlar. Tipik Adnan Polat gibi.

Keita'yı satıp yerine Pino'yu almıştı. :D

Sn. Ünal Aysal beyefendi hayatimda tanidigim en buyuk sahsiyet. Kendisiyle tanismisligim vardir ancak kesinlikle herhangi bir maddi cikarim yok. Gsmize ve Sn. Ünal Aysal hazretlerinin actigi kutlu yola gonulden bagliyim.

Troll veya ironi değilse çok abartıyorsun bence,neticede Galatasaray'ı kuran Ünal Aysal değil.2011 enkazından çıkmamızda Terim-Albayrak-Dürüst ve diğer yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çalışıp katkı sağladı ama hala ah vah edilecek bir isim olduğunu düşünmüyorum.

Geri dönmesine karşı değilim ancak 2011 gibi bir ekiple gelmesi lazım,tek başına bu işleri yürütemediğini Haziran 2013-Ekim 2014 arasında çok iyi tecrübe ettik.

Troll veya ironi değilse çok abartıyorsun bence,neticede Galatasaray'ı kuran Ünal Aysal değil.2011 enkazından çıkmamızda Terim-Albayrak-Dürüst ve diğer yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çalışıp katkı sağladı ama hala ah vah edilecek bir isim olduğunu düşünmüyorum.

Geri dönmesine karşı değilim ancak 2011 gibi bir ekiple gelmesi lazım,tek başına bu işleri yürütemediğini Haziran 2013-Ekim 2014 arasında çok iyi tecrübe ettik.

Galatasaray'i kurmadi belki ancak getirdigi vizyon ile adeta kulupte devrim yapti, kulup kullerinden yeniden dogdu, kurulus amacaini hatirladi. Avrupanin elit kulupleri arasinda yerini aldi.

Ancak daha sonra gsmize kurulan kumpaslarla beyefendi tasfiye edildi ve o gittikten sonra iste hep beraber goruyoruz. Gs ne halde..

Galatasaray'i kurmadi belki ancak getirdigi vizyon ile adeta kulupte devrim yapti, kulup kullerinden yeniden dogdu, kurulus amacaini hatirladi. Avrupanin elit kulupleri arasinda yerini aldi.

Ancak daha sonra gsmize kurulan kumpaslarla beyefendi tasfiye edildi ve o gittikten sonra iste hep beraber goruyoruz. Gs ne halde..

Şaha kalkışımızı tek başına o sağlamadı işte,yönetim kurulunu hocayı falan gözardı edemeyiz.Ki o yönetim kurulunu Aysal tek başına hazırlamamıştı,camia ortak akılla bir oldu hazırladı birleştirici başkan olarak da Aysal getirildi.O misyonunu bozmamış olsaydı halen başkandı şu anda.Yönetim kurulunu dağıttı,işler karıştı ve gitti.

Dursun'dan herkes iyi olur.Adamın spor kulübü ile alakası yok çünkü,aklı fikri borç kapamakta Riva'da falan.Ancak Riva parası kulübe geldiğinde bize o parayı çok iyi kullanacak,geleceğe aydınlık bir şekilde bakacağımız bir başkan lazım.O isim Aysal mı,benim görüşüm hayır.Parayı basıp ismi olan futbolcuları getirmek vizyon demek değil.Atletico'nun Simeone'yi getirmesi bir vizyondur bence.Neredeyse hiç büyük kulüp çalıştırmamış,orta sıra takımlarda takılmış birine takımı onun fikirlerini dinleyip emanet etmek hedeflerinin büyük olduğunu gösterir.Fatih Terim'in 1996'da getirilmesi veya Derwall'in getirilip arkasında durulması da benzer örnekler denebilir birebir aynı olmasa da.Parayı basıp ismi olan topçuyu herkes getirir.Önemli olan kendi futbolcunu,teknik direktörünü yaratabilmektir bence.Vizyon budur,başarı da genelde böyle gelir çok yüksek bir maddi gücün yoksa.

Bir zararda cavandadan ettik.Çöp geldi çöp gidiyor.Artık donk gibi ya 1-2 sene sürünür yada öldü fiyatına yollanır.Şaka gibi transfer politikamız var gerçekten.

Üst Alt