Tudor Taktikleri: Gegenpressing - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor Taktikleri: Gegenpressing

O sorunu bu işin piiri olan klop un takımı bile yaşıyor, yediği gollere dikkat etmek lazım. Bundan doğal birşey göremiyorum. Bu sistemi oynuyorsan açıkları da olucak.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
bu işin doğrusu ve etkili olanı Melihin yazdığı, topa sahip olana pres artı topun olduğu alanı daraltma ve mümkünse bunu rakip sahada yapmak. Kloppun takımları bu yüzden gol yiyordu, bunu rakip sahada yaptıkları için, kıran takım kontraya çıkıp işi bitiyordu. Hiç bir sistem yüzde yüz değildir ama şu anda bizimkisi çok riskli.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Son düzenleme:
bu işin doğrusu ve etkili olanı Melihin yazdığı, topa sahip olana pres artı topun olduğu alanı daraltma ve mümkünse bunu rakip sahada yapmak. Kloppun takımları bu yüzden gol yiyordu, bunu rakip sahada yaptıkları için, kıran takım kontraya çıkıp işi bitiyordu. Hiç bir sistem yüzde yüz değildir ama şu anda bizimkisi çok riskli.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Her oyunun bir açığı ve riski var şuanlık böyle oynuyoruz, yapacak birşey yok. Ayrıca daha yan top dışında gol yemedik 4 haftada 1 net pozisyon verdik oda Serdar ın bireyseli. 3gol duran top 1 gol yan top.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Deplasmanlar da ne taktik oynatıyor Tudor ?
1430776726340

Ben bu konuya hakim değilim atıp tutmayayım ama oyuncu değiştiremeyen adam komplike taktik vs nasıl belirleyip uygulayacak aklım almıyor açıkçası teknik olarak mümkün ise de komik. Bir gazla gidiyoruz gibi daha çok.

Ben bu konuya hakim değilim atıp tutmayayım ama oyuncu değiştiremeyen adam komplike taktik vs nasıl belirleyip uygulayacak aklım almıyor açıkçası teknik olarak mümkün ise de komik. Bir gazla gidiyoruz gibi daha çok.

Kusura bakma da bu yorum olmamis

Oyunu okuma konusunda sorunlari var Kabul fakat taktik bilgi konusunda yanlisin var

Adam karabuk'un basindayken son 2 sezonun sampiyonu,gecen sezon 3 Mac kaybeden besiktas'i Maglup etti.

Bunu sansa yapmadi,oynattigi taktik ve sistemle basardi.

Turkiye liginde cogu hoca'nin uygulamaktan Cekinecegi bir sistemle basardi Bunu (3-4-3)

Ligimizdeki hocalar 4-3-3 ve 4-2-3-1 sisteminin disina cikamiyorlar ama Tudor sistem konusunda inanilmaz esnek bir hoca,o yuzden taktik bilgisi yok demek sacmalik

Oyuna Okumaya katiliyorum kötü tercihler yapiyor

Takımda taktik yok hücum planı yok.Sadece 3-4 oyuncunun mücadele gücü ile ayakta duruyoruz.İlerde gomis'e topu atıp indirmesini bekliyoruz.Bu şekilde 3-5 maç daha gideriz sonrasında patlarız.

Kusura bakma da bu yorum olmamis

Oyunu okuma konusunda sorunlari var Kabul fakat taktik bilgi konusunda yanlisin var

Adam karabuk'un basindayken son 2 sezonun sampiyonu,gecen sezon 3 Mac kaybeden besiktas'i Maglup etti.

Bunu sansa yapmadi,oynattigi taktik ve sistemle basardi.

Turkiye liginde cogu hoca'nin uygulamaktan Cekinecegi bir sistemle basardi Bunu (3-4-3)

Ligimizdeki hocalar 4-3-3 ve 4-2-3-1 sisteminin disina cikamiyorlar ama Tudor sistem konusunda inanilmaz esnek bir hoca,o yuzden taktik bilgisi yok demek sacmalik

Oyuna Okumaya katiliyorum kötü tercihler yapiyor
Dediğin kadar taktiksel çalışmalarda bulunabilen bir hoca oyuncu değiştirememesi sana kabul edilebilir geliyorsa bence sorun yok, bana gelmiyor sadece. Sonuçta o oyun planını neye göre yapıyorsun, çeşitli olasılıkları göz önüne alarak ve rakibin performansını, zaaflarını, artılarını aşağı yukarı hesaplayarak gibi daha çeşit çeşit parametreleri hesaba katıp hayalinde oynadığın bir maçı hayata döküyorsun bunu beceren adam gözünün önünde bağıran takımın zaaflarını tespit edemiyor, rakibin ona nereden rahatsızlık verdiğini tespit edemiyor, hangi oyuncuyu hangi oyuncu ile durdurabileceğini veya bizim hangi oyuncumuzun kötü sürecin en etkilisi kabul edip onu elindeki o bölge için en iyi alternatif ile değiştiremiyor ama taktik olarak takımı hazırlıyor çok ilginç bir denklem geliyor bana doğrusu. 2. olasılık daha kolay olan gözüküyor bu tabloda bu konuda vasat olmayı geçtim baya kötü Riekerink ile eşdeğer yaptığı her değişiklikten sonra takım geriye gitti. Hiç oyuncu değiştirmese daha iyi olacak takım.

Dediğin kadar taktiksel çalışmalarda bulunabilen bir hoca oyuncu değiştirememesi sana kabul edilebilir geliyorsa bence sorun yok, bana gelmiyor sadece. Sonuçta o oyun planını neye göre yapıyorsun, çeşitli olasılıkları göz önüne alarak ve rakibin performansını, zaaflarını, artılarını aşağı yukarı hesaplayarak gibi daha çeşit çeşit parametreleri hesaba katıp hayalinde oynadığın bir maçı hayata döküyorsun bunu beceren adam gözünün önünde bağıran takımın zaaflarını tespit edemiyor, rakibin ona nereden rahatsızlık verdiğini tespit edemiyor, hangi oyuncuyu hangi oyuncu ile durdurabileceğini veya bizim hangi oyuncumuzun kötü sürecin en etkilisi kabul edip onu elindeki o bölge için en iyi alternatif ile değiştiremiyor ama taktik olarak takımı hazırlıyor çok ilginç bir denklem geliyor bana doğrusu. 2. olasılık daha kolay olan gözüküyor bu tabloda bu konuda vasat olmayı geçtim baya kötü Riekerink ile eşdeğer yaptığı her değişiklikten sonra takım geriye gitti. Hiç oyuncu değiştirmese daha iyi olacak takım.

Mac önü analiz ve takimi hazirlama ile oyun okuma ayri konular bana göre

Hazirladigin bir taktik ve sistemin olur ve sahada rakibe bu sistemi Kabul etirirsin ki ilk 3 Mac Bunu basardik son antalya macinda öne gecmemize ragmen basaramadik,belki de basardik antalya macinda oyun plani farkli hazirlanmis olabilir

Bir b plani da Mac önü yapilir ama sahada hersey degisebilir,mesela senol gunes baski yedigi sirada oyuna medel'i Aldi topu takimda tutmak icin ve bu ise yaradi.

Aynisini tudor denedi antalya macinda,oyuna bir orta saha Aldi ama oyuncunun kötü performansindan dolayi tutmadi

Nasil ki senol günes'in medel degisikligi bir plani'dir selcuk'un alinmasi da bir plani'dir aslinda ama senol gunes'un farki 2. Bir plani daha devreye sokmasi oldu yani negredo degisikligi

Biz ise Serdar'in sakatlanmasindan sonra kullandik degisikligi yani bir plan ugruna degil

Üst Alt