Tudor, Üçlü Savunmadan Vazgeçmiyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor, Üçlü Savunmadan Vazgeçmiyor!

Arkadaş bu taktiği Juventus Conte-Tudor-Mirkovic-Montero-Zidane-Davids-Zambrotta ile yapıyordu.

Sen Cavanda-Carole-Semih vs... gibi çöplerle deniyorsun tutmayacak, tutmaz.

Yalnız Juventus'un o kadrosu 4'lü oynuyordu.

Buffon-Thuram-Montero-Ferrera(Cannavaro)-Zambrotta-Davids-Conte-Tacchinardi(Camorenessi)-Nedved-Delpiero-Trezaguet

Tudor da bazen stoperlere bazen ön liberolara alternatif oluyordu.

Son düzenleme:
4'lü oynasın diyenleri anlıyorum ama bu takım 4'lü oynadığında da berbat oynuyordu o yüzden bence 3'lü de ısrar etmeli böylelikle seneye kullabileceği oyuncuları iyi tesbit eder ve takımın tamamını gönderemeyeceğimize göre oyuncularda bu sisteme alışmış olur seneye de bu sisteme uygun oyuncuların transferiyle sistemin işleyişini üst düzeye çıkartır.

Son düzenleme:
elestirilerin bi kismi dogru bi kismi yanlis
su ana kadar 3lu takimin dogru yaptigi ender seyleri yapmasini daha zor kilmakta. ama herife de illa boyle oynat diyemezsin. iyi ki simdi gelmis takimi taniyip aklindaki fikirleri dogrulama firsati olacak. bence dizilis de kolay degistirebilecegi birsey, sonucta ilk mac 4lu defansla ciktik. son mac da sonlarda 4luye dondu. zaten sayilar onemsiz diyen ve karabukte de 4lu defans cokca oynatmis biri bunu takmaz fazla.
oyun konusunda katiliyorum birsey oynadigimizi sanirim kimse iddia etmez. mesela ilk trabzon macinda guya atak oynayip korkmamistik. sonra butun mac al gulum ver gulum yapip defansi bombos birakarak gulunc 1 gol yemistik. ben de tabi ki bam bam bam oynamamizi istiyorum geride sabirla bekleyen takimi kim ister ki. ama herif yeni gelmis, takim defans fln yapmiyor, fizik yerlerde, su ana yaptiklari takima mesajdir. gelir gelmez ayni takilmaya devam edin sadece biraz daha idman yapacaz dese, topcular iplemezdi adami. zaten dunyanin en rahat tdsiyle rahat bir donem gecirdiler. bir degisiklik olmasi gerekiyordu. sampiyonluk safsatasina da inanmiyorum zira jorla yakin zamanda karabuk ve kayseriye yenildik, takimin bu haliyle 5 macta alacagi max puan 8-9 olabilir zaten reis de 7 aldi

Hikaye derken 4'lü oynasakta bir şey değişmezdi onu diyorum.
Valla iyi ki şimdi gelmiş diyemem ben bu taraftar Tudor'u yiyecek çünkü Dursun dangalağı da bu şekilde zaman kazanırım diye düşünüp gönderebilir
Yoksa biraz daha iyi sonuçlar alıp gelecek sezonda kalacaksa erkenden gelmesi hayırlı olmuş olur.

Kendi transferleriyle oynatacağı futbolu izlemek isterim. İstediği oyuncular alınırsa ben başarılı olacağını düşünüyorum.

Ama şunu da söylemem gerek kornerlerde şu kadar oyuncuyla geliyorlardı, bu sefer daha fazla geldiler golü yedik açıklaması talihsiz olmuş.
Normalde açıklamalarını güzel seçiyordu ama o söylediği biraz saçma olmuş.

Analizini yapayim ben korkup ileri cikamadik.

Maci kazanmamizin anahtarini yine gecrn hafta soyledim. En zayif halka ugur ona press yapip uzerine oynadigin an goruldugu uzere takimi eksik birakti. Yapacagimiz sey once durdur yerine once hucumdu. Su ulkede hucum yapan takimlari durdurabilecek bir defans hatti yok o yuzden yesen bile daha fazlasini atarsin. Ay defans yapayim dersen patlarsin 3 kere patladigin gibi.

4-3-3 kardesim oynayacagin taktik. Bruma ve rodriguez var elinde lan yetmezse yasin takozda olsa o var.
Mallik yapmayin

istersen 8-1-1 oynat, istersen 1-5-4 oynat. yeterki her pazartesi lan bu hafta 3 puan alsaydık 1 puan aldaydık fark şu kadar olacaktı diye iç çekmeyelim artık yeter

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Türkiye'de üçlü ile şampiyon olunamaz. İsteyenle iddiaya da girerim. Değil seneye kendi takımını kurması, 5 sene üst üste kendi takımını kursa değişmez. 3'lü her takımla oynanmaz. Çok özel takımlarla oynanır. Bu sebeple 3'lü ile seneye başrılı olunur filan diyen hayal görüyor. Mancini de böyle idi. Yazı zor gördü.

Üclü savunma oynayabilmek icin futbolcularin savunma anlayisi belirli bir seviyede olmali, eh bizde de bu olmadigina göre fazla israr etmeye gerek yok.

Macta dikkatinizi cekmistir cok defa ofsayt taktigi uyguladik, Trabzon biraz daha akilli olsa sirf böyle 2 gol daha bulurdu. Sanirim birinde hakem ofsayt olmayan pozisyona ofsayt calmisti hatta Cavanda mi uyumustu yoksa Semih mi tam hatirlamyiorum.

Elimizdeki mallar ile olmaz bu is.

Aslında kolay bir sistem değil zamanla oturur ve maç tecrübesi arttıkça sistem verimliliği de üst düzeye doğru çıkar tabi eldeki oyuncu kalitesine göre taktiğin performansı ya max seviyeye çıkar ya da min seviyeye inip zarar verir sanırım sene başında fener monaco'ya karşı bu sistemle çıkmıştı ve kısmen etkili olmuştu diyebiliriz hatta eleyecek pozisyonları da yakaladılar onların elindeki futbolcular bize göre çok daha uygun Kjaer ve Skrtel arasına Topal giriyordu yani hem DOS hem stoper oynuyordu bence başarılı oldular mı tartışılır pereira da o potansiyel olduğunu düşünmüyorum

Bizdeyse eldeki stoperler belli Serdar aziz sakat Koray yeni döndü Semih, Ahmet ve Chedjou son trabzon maçında sadece Semih kaya vardı yani 5 stoper oyuncumuzdan 1 tanesini oynatabildik aslında iyi ve uzun boylu sağlam bir DOS oyuncumuz olsa Chedjou ve Ahmet arasına çekerek sahte stoper oynatabiliriz mesela karabükspor da beşiktaş maçında Dany + Barış stoper ama DOS oyuncusu Gamos ortalarına girerek hem oyun kuruyor hem de sahte stoper görevi görüyordu

Eklemek istediğim bir kaç düşünce var
1) Poldi oynamayacak, Eren varsa bu sistem bir şekilde işler ama Eren yoksa kesinlikle 3 lü defans taraftarı değilim çünkü podolski sırtı dönük oyun oynayamıyor mesela biz de Eto olsaydı şu an şu sistem de ne az +10 puan üzerimize koyardık çünkü en önemli noktalardan biri bu sistem de 5 linin sağ ve sol oyuncuları ileri çıkarken topu çok iyi saklayan 2-3 kişi bassa bile zekasıyla aralara salabilecek biri lazım o da şu an için biz de yok
2) Carole bu sisteme hiç uygun değil eğer illa oynayacaksa artık Carole kesik atıp Garry, Yasin, Linnes 3 lüsünü dönüşümlü oynatmalı çünkü 3 lü defansta 5 li orta sahanın sağında ve solundaki adamın kondisyonu çok üst düzey olmalı şimdiye kadar gördüğümüz bu sistem de Garry > Yasin > Linnes > Carole etkisidir
3) Koray'ın geri dönüşü için umutluyum takımdakilere göre topu kullanması çok daha iyi ve iyileştiği zaman Koray - Chedjou - xxxxx yaparsak daha verim alacağımızı düşünüyorum tabi 7-8 ay topa değmemiş adamı şu anda sahaya sürmekte zarardan başka bir şey olmayacaktır
4) De jong'u sahte stoper olarak kullanabiliriz ama çok hantal mesela Tolga'yı koysak ikisini de o bölgeye sahte olarak koymak daha fazla zarar verecektir

Tudor için şu an ki maçlarda eleştirilecek tek tarafı var kadro seçimleri ve eldeki sakatlıklara rağmen sistemdeki ısrarıdır ama onu da bu konuda suçlamam adamın elindeki oyuncular belli değişiklikler yaratma çabasında ama ne yazık ki bu takım da onun için vakit yok ama seneye çok sağlam taş gibi 7-8 oyuncu alırsak bu lig de canını yakmayacağımız takım yok transfer de önceliklerin de 1) Pivot 2) Santrafor 3) Stoper 4) Defansif orta saha 5) Ofansif orta saha 6) Sağ bek 7) Sol bek olmalı diye düşünüyorum

Son düzenleme:
stoperde cavanda'nın falan oynaması hikaye. ts maçında sıkıntı cavanda'nın oynamasında değildi. onun yerine ramos olsa gene ts bizi yenerdi. takım tamamen kopuk bir şekilde çıkmıştı sahaya. öndeki 3'lü zaten hiçbir şekilde geriye gelmiyor. stoperler kendi arasında paslaşıyor ama ileriye aktarmaya çalışsalar topu en yakın adam 20 metre ileride. kimse yardıma gelmiyor. buna karşılık ts dersine iyi çalışmış. prese rakip sahada başlayıp çok da güzel yardımlaşıp oyun kurmamıza izin vermediler. sonuç olarak da rakip 10 kişi kalana kadar tehlikeli 1 tane dahi atağımız olmadı

Üst Alt