Tudor'dan 3'lü Savunma Sürprizi!


Tudor’dan 3’lü Savunma Sürprizi

14510226419e686cb6f0ad8eb8e82a34.jpg


Pazar günü yaşanabilecek tüm senaryoları gözden geçiren ve maçı kafasında oynayan Tudor, son antrenmanda 3’lü savunma organizasyonu denedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor’dan sürpriz hazırlığı… Cim Bom’un başında ilk büyük zaferine pazar günkü Fenerbahçe derbisinde imza atmak isteyen Hırvat hoca, maçı adeta kafasında oynuyor ve tüm senaryoları gözden geçiriyor. 39 yaşındaki çalıştırıcı son antrenmanda 3’lü savunma deneyerek aklında farklı bir plan olduğunu ortaya koydu.

Tudor’un bu düzeni maçın ilerleyen bölümleri için mi düşündüğü, yoksa karşılaşmaya doğrudan böyle mi başlayacağı henüz belli değil. Çünkü son karar yarın akşamki kamp öncesi yapılacak taktik provada verilecek. Ancak uygulanan son kurguya göre, geride Maicon, Serdar Aziz ve Denayer üçlüsü görev yapacak.

3-4-3’e yakın bir düzen

Üçlü savunmanın kanatlarında Mariano ve Tolga yer alacak. İki oyuncu da kendi koridorunu boydan boya kullanarak hem defansa hem de hücuma destek vermeye çalışacak. Orta sahanın merkezinde yine Fernando ve Ndiaye ikilisi olacak. Bu açıdan bakıldığında oyun sistemi 3-4-3’e daha yakın görünüyor. Hücum hattında Feghouli sağda, Belhanda solda, Gomis de ileri uçta şans bulacak. Ancak Feghouli ve Belhanda ikilisi, Gomis’e daha yakın oynayarak sürekli ceza sahasına girmeye çalışacak.

‘10 saniye içinde topu kap’

Bu oyuncular içeri kat ettiğinde, Tolga ve Mariano da çizgiden destek vererek ofansı kalabalık tutacak. Böylece ikinci ve üçüncü bölgedeki baskı önde başlayacak. Galatasaraylı oyuncular, top Fenerbahçe’ye geçtiğinde 10 saniye içinde meşin yuvarlağı geri kazanmayı hedefliyor. Florya’daki taktik idmanlar da genellikle bu plan üzerinden uygulanıyor.

Gamaspor
 
sacmalik yaparsa kazanamayiz. hatalarindan ders almayan tudor her büyük macta sivamasin lütfen. her galibiyete 3 puan verilen ortamda rakiplerin galatasaray'a karsi önlem almasi gerekirken biz kendi oyunumuzdan cok uzak olan seyler deniyoruz.
 
zaman zaman sahaya dağılışta uygulayacaktir. Bu tip farklı şeyler denemesi ve buna cesaret edebilmesini seviyorum bu adamın. Ancak hala o sistemi tam olarak sahada verimli şekilde oynayacak kapasite de değiliz. Zaman zaman denenebilir.
 
3'lü Savunma bize gitmiyor.
Hiç macera arama ya gerek yok.

Her derbi öncesi bir diziliş fantazisi yaşıyor GS T.D. 'lar nedense. Bir türlü çözemedim.


#EmeğeSaygı
#GSCHaberEkipi
 
Tudor hocam işini bilir

Anlaşılan Osmanlı maçındaki gibi adam yiyen taktiğiyle oynayacak lakin enerjimizi doğru kullanmakta önemli

Gereksiz risklere gerek yok risk alması gereken taraf biz değiliz
 
Tudor, 3-4-3 / 3-5-2 gibi sistemlerde Tolga yı WingBek oynatırsa bırak Pogba yı, Mustafa Sarp kadar verimli olmaz.

Rakip kaleye yakın oynamalı.
 
her maçtan evvel böyle provakatif haberler çıkıyor 3lü çıkacağını sanmıyorum. konya maçıyla fb maçının bir olmadığı bilecek kadar futbol bilgisi olduğuna inanmayan da yoktur heralde tudorun. art niyet yoksa tabi.
 
Son düzenleme:
______________Muslera
______Maicon__Serdar__Denayer
Mariano___Fernando__N'Diaye__Tolga
____Feghouli___Gomis___Belhanda
 
yapmayın kardeşim şu derbilerde düzeni bozmayın normal 3 puan maçı gibi çıkın şu maçlara önceki haftalarda başarıyı yakaladın mı ne gerek var fantaziye
 
Aslında Tudor'un sistemine net bi şekilde 3'lü veya 4'lü demek zor.
Fernando'nun sahadaki yeri sabit. Fernando dışındaki oyuncuların yerleri maçın gidişine göre değişiyor normal olarak. Takım öndeyse Fernando defansın arasında kalıyor, bekler de ileri çıkınca 3'lü gibi duruyor. Takım geriye geldiğinde bekler de yerine geçtiği için 4'lü gibi duruyor. Geçen sene denedi ama bu sene hiç bir dakika 3'lü defans kurgusunu uyguladığımızı görmedim.
 
Üst Alt