Tudor'dan Latovlevici Kararı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor'dan Latovlevici Kararı!

174813_630x354_b1bec5eb-51ea-4184-8025-7360116bae97.jpg

Igor Tudor, Karabükspor maçında Tolga'nın sakatlığı nedeniyle yapacağı mecburi değişikliğin dışında ilk 11'e dokunmayacak.

Tolga Ciğerci'nin yerine Feghouli'yi ilk 11'e monte edecek olan Igor Tudor, sol bek bölgesindeki kararını da verdi. Latovlevici'nin, Bursaspor maçında ortaya koyduğu futbolu çok üst düzey bulmasa da, Igor Tudor Kardemir Karabükspor karşısında da Romen sol beke görev verecek.

Romen sol bekin eski takımı Kardemir Karabükspor'a karşı daha iyi ve üst düzey konsantrasyon ile oynayacağına inanan Tudor, sol bekte Martin Linnes yerine Latovlevici'yi oynatacak.

Futbol Arena

GSCimbom Portal

Lato içeride oynayabilir ama dışarıda büyük sıkıntı yaratır bize şu anki görüntüsüyle.

Bir de beklediğim teknik özelliklerini de henüz göremedim, tedirgin mi oynuyor nedir?

Lato fena maçlar çıkarmadı bence dahada iyi olacaktır takıma alıştıkça ortaları ile bombardıman yapacaktır iyice

Lato içeride oynayabilir ama dışarıda büyük sıkıntı yaratır bize şu anki görüntüsüyle.

Bir de beklediğim teknik özelliklerini de henüz göremedim, tedirgin mi oynuyor nedir?

Ben kendisini acikcasi rahat gördüm, top kontrolü cok iyi, ve kanatlarda rahat top tutabiliyor. Iki ayagini da kullaniyor. Ancak hücum anlaminda Tolga ile oradan etkili olmasi zorlasiyor, özellik ile deplasman maclarinda. Tolga cok kosuyor, geriye geliyor, ama Bursa´nin o hizli senjileri karsisinda ikisi paket olarak geri dönüslerde agir kaldilar dogal olarak.

Linnes ile arasindaki en büyük farki bana göre, Lato´nun daha iyi gidip, gelmesi. Linnes cok az cikiyor, cikinca etkili oluyor, ama cogu zaman orada eksik kaliyoruz. Zaten oyuncularin cok fazla defansif görevleri var, bekte fazla geri kaldiginda, iyicene eksiliyoruz bazi hücum pozisyonlarinda...

Dünkü macta Mariano, ile Lato´nun sürekli ileri önde pozisyon almasi, oyunun biraz genislemesini, ve acilmasini sagladi. Yani space genere edebildik. Bu sekilde Belhanda´da daha cok alan bulabildi. Linnes oralara cok gelmedigi icin, oyun alani daraliyor oyuncularin.

2 maçla yargılamak doğru olmaz ancak. İlk oynadığı maçta çok güzel ortalar açmıştı uyanamamıştı takım. Geçen maçtada 2-3 tane güzel ortası var. Zamanla alışıp performansını arttıracaktır. Beğeniyorum latoyu.

Ben kendisini acikcasi rahat gördüm, top kontrolü cok iyi, ve kanatlarda rahat top tutabiliyor. Iki ayagini da kullaniyor. Ancak hücum anlaminda Tolga ile oradan etkili olmasi zorlasiyor, özellik ile deplasman maclarinda. Tolga cok kosuyor, geriye geliyor, ama Bursa´nin o hizli senjileri karsisinda ikisi paket olarak geri dönüslerde agir kaldilar dogal olarak.

Linnes ile arasindaki en büyük farki bana göre, Lato´nun daha iyi gidip, gelmesi. Linnes cok az cikiyor, cikinca etkili oluyor, ama cogu zaman orada eksik kaliyoruz. Zaten oyuncularin cok fazla defansif görevleri var, bekte fazla geri kaldiginda, iyicene eksiliyoruz bazi hücum pozisyonlarinda...

Dünkü macta Mariano, ile Lato´nun sürekli ileri önde pozisyon almasi, oyunun biraz genislemesini, ve acilmasini sagladi. Yani space genere edebildik. Bu sekilde Belhanda´da daha cok alan bulabildi. Linnes oralara cok gelmedigi icin, oyun alani daraliyor oyuncularin.
Sıkıntı olan durum bu adamda ikinci hamle yok. Onun dışında oynayabilir ama daha akıllı ortalar bekliyorum ben açıkçası biraz rastgele açıyor gibi.

Bizim takımın genel sıkıntılarından biri altı pas üzerinden pek gol atamıyoruz zaten şu Garry'nin Kayseri maçında yaptığı tarzda. Çizgiye inmeden orta açıldığında da topun penaltı noktası ile altı pas arasında noktalar hedeflenerek gönderilmesi lazım, bu konuda çalışmıyor olabiliriz. Bunda kanatların ceza sahasına girmemesinin de etkisi var.

Linnes daha tempolu aslında bol bol git gel yapabilir ama mental anlamda maalesefki önemli eksileri var.

Sıkıntı olan durum bu adamda ikinci hamle yok. Onun dışında oynayabilir ama daha akıllı ortalar bekliyorum ben açıkçası biraz rastgele açıyor gibi.

Bizim takımın genel sıkıntılarından biri altı pas üzerinden pek gol atamıyoruz zaten şu Garry'nin Kayseri maçında yaptığı tarzda. Çizgiye inmeden orta açıldığında da topun penaltı noktası ile altı pas arasında noktalar hedeflenerek gönderilmesi lazım, bu konuda çalışmıyor olabiliriz. Bunda kanatların ceza sahasına girmemesinin de etkisi var.

Linnes daha tempolu aslında bol bol git gel yapabilir ama mental anlamda maalesefki önemli eksileri var.

Ya Mental, yada Fiziksel, belkide ikisi. Takim mac icinde cok kosuyor gercekten, Linnes bayaga pompaliyordu maclarda. Gomis adama hala gel gel gel, diye hareketler yapiyordu, adam bitmisti sürekli basmaktan. Biraz az geliyor... Linnes aslinda cok yetenekli, ama eksiklikeri var. Oyun zekasi bir bek icin anormal, kayseri macindaki assist tam bir sneijder pasiydi.

Su anki diziliste sifira inmek zorlasiyor. Garry zaman zaman kendisi yapiyor, ama pas ile kacirmak zor. Hem oyun zekasi biraz yetersiz, zor kavriyor cevresini, hemde tek kanatla oynadigimiz icin, rakip orayi daraltiyor. Rod´da sag kanattan calim atmakta hatta top tumakta biel zorluk yasiyor. Bos alan olup, oradan düz gönderceksin, o da hizi ile rakipleri gececek, ama kosmasi icin alan verilmedigi icin de, bunu yapamiyor. O alani buldugunda tutulmuyor zaten. Ama cok az o sans doguyor mac icinde. Solda zaten inemiyoruz, sagda inemiyoruz bundan dolayi cok fazla.

Cift kanat oynarsak, yada Feg´in Rod´a karsi oyun zekasi farki ile, kanatlardan daha etkili olabiliriz. Süreci merak ediyorum Feg´in takima girmesi özellik ile, oyun yapimizi illaki degistirecektir.

yeni geleni kesin eskisinden iyidir deme alışkanlığı yok bende linnes ten iyi futbol oynamadı oynadığı maçlarda geride çok açık verdi linnes daha tempolu oynuyordu

Lato dan kaynaklanan ve kaynaklanmayan sebepler var . lato tum ayagina gelen toplari asiri acele ortaliyor ,kafasini kaldirma konusu degil , yani bakmadan ortaliyor manasinda soylemiyorum , ortaliyor ama alel acele , bence biraz topa basip dusunmesi lazim , tamam defans yer almamali cabuk olunmali ama takimdan da ceza alanina girenler olmali

ikincisi bizim takim kimya olarak belki futbol izledigim 25 senedir ceza alaninda cogalma konusunda kotudur . yani bir tek gomis e bakiyoruz , o da hem asiri markaj altinda hem de kafa toplarinda nedense bir garip , ben ostersunds macinda da dikkat etmistim saci rahatsiz ediyor yuzunu gibi geliyor ama kanitim yok hissim bu

az forvetle ve uzun boylu ceza alanina giren adam olmadikca latonun da digerlerinin de ortalari isabet olarak az hasar verir karsi defansa

Az gülmedim kardeş yazdığına. Top kontrolu çok iyi ? puahhashdahsdahsh. Havadan 3-4 kere zor top geldi de bir kere net kontrol edemedi. Hücumdaki zaafını zaten cümle alem biliyor. Lato görev adamıdır kardeş. Ortaları da ortalamanın üstünde. O kadar :D

Az gülmedim kardeş yazdığına. Top kontrolu çok iyi ? puahhashdahsdahsh. Havadan 3-4 kere zor top geldi de bir kere net kontrol edemedi. Hücumdaki zaafını zaten cümle alem biliyor. Lato görev adamıdır kardeş. Ortaları da ortalamanın üstünde. O kadar :D

Bu tür yorumlara acikcasi sasirmiyorum, Türk taraftarinin ama nasil mac izleyip, degerlendirdigini biliyorum. O yüzden mesela Telles orta acmasini bilmiyor gibi, fantastik yorumlar cikiyor ortaya. Türk izleyicisi takintili, bir iki pozisyon gözüne carptiginda, adamin cok iyi kontrol ettigi 10larca pozisyonu görmez.

Sen maç yerine başka birşey izliyorsun galiba. Lato'nun top kontrolü Belhanda dahil takımdaki bir çok oyuncudan iyi.

Bu tür yorumlara acikcasi sasirmiyorum, Türk taraftarinin ama nasil mac izleyip, degerlendirdigini biliyorum. O yüzden mesela Telles orta acmasini bilmiyor gibi, fantastik yorumlar cikiyor ortaya. Türk izleyicisi takintili, bir iki pozisyon gözüne carptiginda, adamin cok iyi kontrol ettigi 10larca pozisyonu görmez.

sampiyonlar liginde 2 macta galibiyet alınca sokaklara konvoylara cıkan silah sıkan,yarı finalde kim gelse acaba diyen

ülkenin seyirci profilinden cok seyler beklememek lazım aslında,edirneyi gecince kafa yanıyor bizim seyircide

Üst Alt