Tüm Zamanların En İyi Filmi: Esaretin Bedeli - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tüm Zamanların En İyi Filmi: Esaretin Bedeli

Cevap: Tüm Zamanların En İyi Filmi : Esaretin Bedeli

Bu arada bu liste kullanıcı oyları ile belirleniyor ve daha detaylandırılabiliyor tabii ki.

Mesela 12-19 yaş arası bayan üyelerin verdiği oylar falan diye detaya girebiliyorsunuz çok değişiyor sonuçlar.

Veya bir filmi hangi cinsiyet veya yaş grubu beğenmiş gibi güzellikler de var.

Bu arada bu liste kullanıcı oyları ile belirleniyor ve daha detaylandırılabiliyor tabii ki.

Mesela 12-19 yaş arası bayan üyelerin verdiği oylar falan diye detaya girebiliyorsunuz çok değişiyor sonuçlar.

Veya bir filmi hangi cinsiyet veya yaş grubu beğenmiş gibi güzellikler de var.

Buraya ek yapmak gerekirse bu oylardan dolayı, modern filmler haksız bir avantaj yakalayabiliyor listede.

Dark Knight ve Inception gibi filmlerin kalitesine laf edemem ama orada olmayı hak etmedikleri açık. En iyisi direk siteye girip kişisel olarak detaylandırmak.

Yalniz imdb'nin en bktan yanı, yeni bi film ciktiginda - özellikle belli bir hayran kitlesi varsa - herkes seri sekilde 10puani basip manipüle ediyor siralamayi.

"The Dark Knight" mesela o kontenjandan girmis ilk 10'a. Güzel film lafim yok, ama ona gelene kadar bir sürü basyapit var, o sirayi hakedecek.

Cevap: Esaretin Bedeli, Tüm Zamanların En İyi Filmi

acayip sykynti basti :D sevdigim tür degil

mesela nuri bilge ceylan in dandik filmlerini sanat filmi diye millete yutturmasi gibi birsey bu filmde....

1- Alakası yok iki türün. Esaretin Bedeli baya da tempolu, sert, hatta yer yer aksiyona sahip bir film.

2- Nuri Bilge iyidir

The Lord of the Rings: The Return of the King'in, The Lord of the Rings: The Two Towers'dan önde olması aşırı saçma.

Serinin en iyisi Two Towers'dı. Canım sıkılınca hala açar izlerim.

Tabii orası öyle ama mesela ben bir diziye başlıyorum herkes diyor ki iyi örnek vereyim Battlestar Galactica.

Ben bunun ilk 6-7 bölümünde uyuyacaktım tanesi 40 dakikadan düşünün kaç saat eder. Ama dedim ki bunca insan bunu klasik yerine koyuyorsa biraz zorlayayım şans vereyim. Şu anda 3. sezondayım ve ilerledikçe anladım ki çok farklı ve güzel. Eğer sıkıldığım bunaldığım zaman bıraksaydım o güzel kısımları hiç izleyemeyecektim.

O yüzden bir filmin yarısını veya daha azını izleyip sevmedim bıraktım demek bana çok değişik geliyor. (nerden esti dersen bir kaç gün önce Cevher'le benzer bir diyalog yaşandı da)

Üstelik bu filmler (onunki de Prestige'di) "Klasik" olarak tanımlanmış insanların genelde "muhteşem" diye övdüğü filmler olunca hiç mi merak etmiyorsunuz abi devamında ne olacak diye :) Ben en kötü en rezil filmi bile başlayınca bitirmeden bırakamam mesela, değişik geliyor.

Tabii dediğin gibi herkes farklı, keyifler farklı, sadece çok değişik geliyor :)

dunyayiku.jpg

Üst Alt