Tüm Zamanların Şampiyonlar Ligi Puan Durumu - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tüm Zamanların Şampiyonlar Ligi Puan Durumu

Cevap: Tüm Zamanların Şampiyonlar Ligi Puan Durumu

Senin yazdıklarının geçerli olabilmesi için fenerbahçe ve Beşiktaşın CL de bizim kadar maç yapmalarını beklememiz gerekiyor.

84 Maç yapmalarını bekleyelim ve başarılarını ölçelim:)

Ama 2 takımın toplam galibiyetleri bile bizden az.

Yani 2 sini toplasan 1 GALATASARAY etmiyorlar:)

"Oran" diye bir şey var. Bilmem hiç duydun mu? Ortaokul da falan öğretiliyor ilk olarak.

Senin dediğin mantık şu;

Atıyorum; Mersin İdman Yurdu CL ye katıldı. Ve ilk senesinde 13 maçta 13 galibiyet alıp şampiyon oldu.

Bu durumda senin mantığına göre BJK + FB + MİY < Galatasaray oluyor. Neden? Çünkü Galatasaray'ın Galibiyet sayısı daha fazla.

:D

"Oran" diye bir şey var. Bilmem hiç duydun mu? Ortaokul da falan öğretiliyor ilk olarak.

Senin dediğin mantık şu;

Atıyorum; Mersin İdman Yurdu CL ye katıldı. Ve ilk senesinde 13 maçta 13 galibiyet alıp şampiyon oldu.

Bu durumda senin mantığına göre BJK + FB + MİY < Galatasaray oluyor. Neden? Çünkü Galatasaray'ın Galibiyet sayısı daha fazla.

O zaman Şampiyonlar Liginde bir golcü çıksın ilk maçında 3 gol atsın sonra bir daha oynayamasın..O zaman bu adam maç başı gol ort. 3 olduğu için gelmiş geçmiş en iyi golcü mü olacak ?

Oran önemli bir kriter ama burada katılmak daha da önemli...Çok maç yapmışız demek ki bu maçları yapmaya hak kazanmışız ama diğer takımları toplasan bizim kadar maç yapmamışlar demek ki onlar hak kazanamamışlar...

Senin dediğin mantık şu;

Bak Ben Sana Oranı Göstereyim

Halit DELİORMANLI Nickli Üyeden Alıntı

:gs:

21.Galatasaray--------84---24--21--39----93

36.Fenerbahçe----------40---11--6---23----39

50.Beşiktaş-------------24----7---2---15----23

FB+BJK Toplamı : -------64----18---8--38----62

Maç Başına Galibiyet Oranına Bakalım

GS : 24/84 :0,286

FB+BJK : 18/64 : 0,281

Neymiş GALATASARAY daha başarılıymış.

Bide Maç Başına Alınan Puan Oranına Bakalım

GS: 93/84: 1,107

FB+BJK : 62/64 : 0,967

Neymiş GALATASARAY daha başarılıymış

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama eğer çocuğun varsa SENİN OKUDUĞUN ORTA OKULA GİTMEMESİ İÇİN ELİNDEN GELENİ YAP. pardon yaşın 34 müş...

İstersen İkametini bizim alt daireye alalım buradan sana okul beğenelim.

Fazla REDBULL içme KANATLANIYORSUN...

FB + BJK Toplam CL de 1 GALATASARAY etmez

Umarım anlatabildim:)

O zaman Şampiyonlar Liginde bir golcü çıksın ilk maçında 3 gol atsın sonra bir daha oynayamasın..O zaman bu adam maç başı gol ort. 3 olduğu için gelmiş geçmiş en iyi golcü mü olacak ?

Oran önemli bir kriter ama burada katılmak daha da önemli...Çok maç yapmışız demek ki bu maçları yapmaya hak kazanmışız ama diğer takımları toplasan bizim kadar maç yapmamışlar demek ki onlar hak kazanamamışlar...

Burada da istatistik bilgisi devereye girer. Tek maçta atılan 3 gol değerlendirilmeye alınmaz. Değerlendirmeye almak için alınması gereken minimum maç sayısı hesaplanır ve o kadar maç oynamış kişiler arasından bir istatistik çıkarılır.

Bildiğim kadarıyla sadece Bülent Korkmaz' ın Şampiyonlar Liginde oynadığı maç sayısı Fenerbahçe' nin oynadığı maç sayısından fazla.

Ne istatistiği ne oranından bahsediyorsunuz siz ya? :D

Ben bunu en son güncellediğimde Bursaspor'un oynadığı sezonun tüm maçlarına göre hazırlamıştım. Yani geçen sezon ve bu sezonki maçların hiçbiri listeye eklenmedi. Uygun bir zamanda ekleyip son halini çıkartabilirim..

Burada da istatistik bilgisi devereye girer. Tek maçta atılan 3 gol değerlendirilmeye alınmaz. Değerlendirmeye almak için alınması gereken minimum maç sayısı hesaplanır ve o kadar maç oynamış kişiler arasından bir istatistik çıkarılır.

İşte kendi ayağınla geldin bizim de bahsettiğimiz olay bu...Bizim oynadığımız maç sayısına göre Fener-Bjk bizle aynı kategoride olamaz... Onları daha az maç oynamış takımlarla kıyasla... Biz fazla geliriz ..

Senin dediğin mantık şu;

C.L.'ye katılmak da bir meziyettir. Nitekim ön eleme turu geçemeyen fb daha C.L.'ye katılamıyor ki nasıl galibiyet alacak...Yani etki-tepkiyi doğurur...

İşte kendi ayağınla geldin bizim de bahsettiğimiz olay bu...Bizim oynadığımız maç sayısına göre Fener-Bjk bizle aynı kategoride olamaz... Onları daha az maç oynamış takımlarla kıyasla... Biz fazla geliriz ..

Offf! Daha fazla uğraşamayacağım.

Bir oran kurmak için herkesten aynı sayıda veri alınmasına gerek yoktur. Standart sapma denen bir şey var. 84 maç yapmış bir takım ile 6 maç yapılmış bir takımın istatiksel analizinde standart sapma çok yüksek çıkar. Ama 84 maç yapmış bir takım ile 40 maç yapmış bir takım arasındaki standart sapma düşük çıkar dolayısıyla kıyalanabilirdirler.

Neyse fazla uzatmayalım... Gereksiz yerlere gidiyor tartışma zira.

Offf! Daha fazla uğraşamayacağım.

Bir oran kurmak için herkesten aynı sayıda veri alınmasına gerek yoktur. Standart sapma denen bir şey var. 84 maç yapmış bir takım ile 6 maç yapılmış bir takımın istatiksel analizinde standart sapma çok yüksek çıkar. Ama 84 maç yapmış bir takım ile 40 maç yapmış bir takım arasındaki standart sapma düşük çıkar dolayısıyla kıyalanabilirdirler.

Neyse fazla uzatmayalım... Gereksiz yerlere gidiyor tartışma zira.

Asıl ben özür dilerim 40 maç yapmış akımla 80 maç yapmış takımı kıyaslama cürretine girdiğim için... Özür dilerim camiamızdan..:)

Asıl ben özür dilerim 40 maç yapmış akımla 80 maç yapmış takımı kıyaslama cürretine girdiğim için... Özür dilerim camiamızdan..:)

O zaman şöyle örnekleyeyim;

Seçim anketleri makisumum 100-200 bin kişi üzerinden yapılır. Ama seçmen sayısı 40 milyon civarındadır.

Anket sonuçları ile seçim sonuçlarını karşılaştırdığınızda standart sapma 2-3 puanı geçmez. Yani ankette %52 çıkan oy oranı; seçim sonucunda %50 çıkar veya %54 çıkar.

Şimdi bu anket çalışmaları yanlış mıdır diyoruz yani? Sizin mantık öyle diyor da...

Seçim anketleri makisumum 100-200 bin kişi üzerinden yapılır. Ama seçmen sayısı 40 milyon civarındadır.

Anket sonuçları ile seçim sonuçlarını karşılaştırdığınızda standart sapma 2-3 puanı geçmez. Yani ankette %52 çıkan oy oranı; seçim sonucunda %50 çıkar veya %54 çıkar.

Şimdi bu anket çalışmaları yanlış mıdır diyoruz yani? Sizin mantık öyle diyor da...

Bak Ben Sana Oranı Göstereyim

Halit DELİORMANLI Nickli Üyeden Alıntı

21.Galatasaray--------84---24--21--39----93

36.Fenerbahçe----------40---11--6---23----39

50.Beşiktaş-------------24----7---2---15----23

FB+BJK Toplamı : -------64----18---8--38----62

Maç Başına Galibiyet Oranına Bakalım

GS : 24/84 :0,286

FB+BJK : 18/64 : 0,281

Neymiş GALATASARAY daha başarılıymış.

Bide Maç Başına Alınan Puan Oranına Bakalım

GS: 93/84: 1,107

FB+BJK : 62/64 : 0,967

Neymiş GALATASARAY daha başarılıymış

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama eğer çocuğun varsa SENİN OKUDUĞUN ORTA OKULA GİTMEMESİ İÇİN ELİNDEN GELENİ YAP. pardon yaşın 34 müş...

İstersen İkametini bizim alt daireye alalım buradan sana okul beğenelim.

Fazla REDBULL içme KANATLANIYORSUN...

FB + BJK Toplam CL de 1 GALATASARAY etmez

Umarım anlatabildim:)

Al Sana İstatistik :) İstatistiklerde de biz birinciyiz

Kendi kendinizi çelişkiye düşürüpte hala kendinizi haklı duruma getirmeye çalışıyorsunuz ama nafile.Bence parmaklarınızı daha fazla yormayın ;)

Şampiyonlar Ligine katılmak bile başlı başına 1 yıllık emeğin ürünüdür..1 yıl şampiyon olursun sonra katılma hakkı elde edersin... Yuvarlak hesap Fenerbahçe 40 biz 80 kez katılmışız ... Katıldığınız döneme göre maç başına fazla puan bile almış olsanız sizin 2 katınız maç yapmış bir takımla mukayese edilemezsiniz... O takım zaten sizden Şampiyonlar Ligi konusunda apaçık üstündür...

Hele ki seçim konusu çok saçma olmuş..Seçime katılmak için bir eleme mi var ? Yaşı uygun olan herkes katılabiliyor ama Şampiyonlar Ligine katılmak için önce belli bir aşamadan geçmek gerekiyor(lig şampiyonluğu veya ön elemeler)

Üst Alt