Tuncay Temeller


tuncayyyzy3.jpgTuncay Temeller

Orta Saha - Defans

Galatasaray

1948 yılında doğdu. Başkent Ankara'nın yetiştirdiği önemli futbolculardan birisidir.

1970-1971 sezonunda Brain Birch döneminde 1970 'li yılların güçlü takımlarından ve Ankara'nın önemli temsilcilerinden olan PTT kulübünden Aydın Güleş ile birlikte Galatasarayımı'ın defansına transfer edildi. Güçlü fiziğinin yanı sıra teknik özellikleriyle de başarılı bir futbolculuk dönemi geçiren Tuncay Temeller Milli Takımımızın da önemli oyuncularından birisiydi. Galatasarayımız da defans oynamasına rağmen zaman zaman orta saha da da görev yaptı.. Defans oyuncusu olmasına rağmen Galatasarayımız'da golcü kimliği ile de ön plana çıkmıştır. Uzun ve kıvırcık saçları ile saha içerisinde dikkat çeken fiziki özellikleri de vardı. Çoğu zaman oyun kurucu görevini üstlenerek Galatasarayımızın ataklarına yön verirdi. Taraftarımız tarafından benimsenen ve takdir edilen bir futbolcumuzdu.

1976-1977 sezonunda Teknik Direktör Malcolm Allison döneminde PTT 'den birlikte geldiği Aydın Güleş ile birlikte Galatasarayımız'dan ayrılarak Diyarbakırspor, Rizespor derken Düzcespor'da futbol kariyerini noktaladı.

29 kez Milli Takımımızda görev yaptı.

Bu vesile ile değerli futbolcumuzu saygı ve sevgiyle yad ediyoruz.
 
Cevap: Tuncay TemellerAh benim sevgili Edip abiciğim. Hoşgeldin.Resimler, tarihimiz, anılarımız boynu bükük kaldı sen yokken.Tekrar hoşgeldin.
 
Cevap: Tuncay TemellerAbdullah Bey ; Pek toparlanamadım ama fırsat buldukça eksiklikleri ulaşabildiğim noktaya kadar devam ettirmeye gayret edeceğim.

Teşekkürler..

Sevgiyle kalın.
 
Üst Alt