Turan - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Turan

Adamları ne kadar korkutmuşsak türkülerinde bili türklerin kozakları nasıl kestiğini ailelerine nasıl anlatacaklarını anlatıyorlar :)

Nabızlarımda vuran duygular ki tarihin
Birer derin sesidir, ben sahifelerde değil
Güzide, şanlı, necip ırkımın uzak ve yakın
Bütün zaferlerini kalbimin tanininde
Nabızlarımda okur, anlar, eylerim tebcil.

Sahifelerde değil, çünkü Atilla, Cengiz
Zaferle ırkımın tetviç eden bu nasiyeler,
O tozlu çerçevelerde, o iftira amiz
Muhit içinde görünmekte kirli, şermende;
Fakat şerefle numayan Sezar ve İskender!

Nabızlarımda evet, çünkü ilm için müphem
Kalan Oğuz Han'ı kalbim tanır tamamiyle
Damarlarımda yaşar şan-ü ihtişamiyle
Oğuz Han, işte budur gönlümü eden mülhem:

Vatan ne Türkiye'dir Türklere, ne Türkistan
Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir, turan.

Uğur Bir yanına şemsiye girdi ülkenin. Ülkü mü kaldı. Turan mı kaldı? Ekonomik kriz derinden vurduğu zaman. En iyi dostun yine kendin olacaksın. O nedenle boşver be hocam. Geçmişte kalan idealler hepsi. Ne Türklük kaldı. Nede bir çatı altında (ki gönül birliği manasında diyorum) toplanacak Türk kaldı. Turan olayı için son tren Sovyetler’in dağılma sürecinde kaçtı. Ki o tren bile uzun bir tren değildi. Bir lokomotif bir kompartman vardı. Artık sadece bir idea olarak kalacak. Ha dersen ki iyi olurmuydu. Olmazdı. Orta Asya ile ne kadar alakan oldu bilmiyorum. Ama Moğolistan’dan Türkmenistan’a Kırgızistan’dan tut Özbekistan’a kadar gezdim gördüm. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok diyoruz ya. O Türk’te Türkiye’de olan Türk gerisinde artık ırk milliyet gibi kavramlar artık önemsiz hale gelmiş. Moğollar Türk değil. En soyuna düşkünde onlar.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Uğur Bir yanına şemsiye girdi ülkenin. Ülkü mü kaldı. Turan mı kaldı? Ekonomik kriz derinden vurduğu zaman. En iyi dostun yine kendin olacaksın. O nedenle boşver be hocam. Geçmişte kalan idealler hepsi. Ne Türklük kaldı. Nede bir çatı altında (ki gönül birliği manasında diyorum) toplanacak Türk kaldı. Turan olayı için son tren Sovyetler’in dağılma sürecinde kaçtı. Ki o tren bile uzun bir tren değildi. Bir lokomotif bir kompartman vardı. Artık sadece bir idea olarak kalacak. Ha dersen ki iyi olurmuydu. Olmazdı. Orta Asya ile ne kadar alakan oldu bilmiyorum. Ama Moğolistan’dan Türkmenistan’a Kırgızistan’dan tut Özbekistan’a kadar gezdim gördüm. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok diyoruz ya. O Türk’te Türkiye’de olan Türk gerisinde artık ırk milliyet gibi kavramlar artık önemsiz hale gelmiş. Moğollar Türk değil. En soyuna düşkünde onlar.

Moğollar türk demedim ki?

Ekonomiyle alakası yok sonuçta parayla AB tutmadı parasız tutacak diyen mi var?

Turancılık bir birlik değildir farklı algılar olabilir ama bizim turancıların kastı İrredentizm'dir...

Ayrıca sovyet kültür politikası çok iyi işlemiş ve türkiye karşıtları da özellikle yeni nesil orta asyada ki fetöcüler de çok iyi beyin yıkamışlar kalan mümünler de vehhabi olmuş...Ama bizim kastımız askeri ve siyasi müdahale...Daha önce özbeklere ve azerilere yaptığımız gibi...Hürmetler üstat...

Moğollar türk demedim ki?

Ekonomiyle alakası yok sonuçta parayla AB tutmadı parasız tutacak diyen mi var?

Turancılık bir birlik değildir farklı algılar olabilir ama bizim turancıların kastı İrredentizm'dir...

Ayrıca sovyet kültür politikası çok iyi işlemiş ve türkiye karşıtları da özellikle yeni nesil orta asyada ki fetöcüler de çok iyi beyin yıkamışlar kalan mümünler de vehhabi olmuş...Ama bizim kastımız askeri ve siyasi müdahale...Daha önce özbeklere ve azerilere yaptığımız gibi...Hürmetler üstat...

Moğollar Türk dedin mi dedim?
Bak sana bir Çatı altında derkende gönül birliği dedim.
Ya beni okumuyorsun yada içinden kelime seçiyorsun. Orta Asya’yı şu şu ülkeleri gezdim. Moğollar’ Türk değil ve soyuna yani ırkına en bağlı onlar dedim. Türklük gönül birlikteliği olarak bile imkansız dedim.
Sen ise aynı ırktan gelen toplumlar olarak askeri ve siyasi müdahale ile tek bir ülke olma isteğinden bahsediyorsun. Bende diyorum ki siz biz her kim ise farketmez. Ne siyasal gücümüz var ne askeri...
Bir dönem devletlerin içişlerine müdahale şansımız oldu. Onda bile elimize yüzümüze bulaştı.
Ben sana gönül bağı bile olmuyor diyorum. Sen daha siyasal ve askeri müdahale bizim düşüncemiz diyorsun.
İrredentizm dediğin olgu ile orada yaşayan halkların alakası yok aynı bayrak aynı Ülkü altında birleşim düşünceleri Yok. Değil siyasi ve askeri baskı. Adamları işgal etsen. Ya ABD ya Rusya kapılarına koşar yardım çağırırlar.

Moğollar Türk dedin mi dedim?
Bak sana bir Çatı altında derkende gönül birliği dedim.
Ya beni okumuyorsun yada içinden kelime seçiyorsun. Orta Asya’yı şu şu ülkeleri gezdim. Moğollar’ Türk değil ve soyuna yani ırkına en bağlı onlar dedim. Türklük gönül birlikteliği olarak bile imkansız dedim.
Sen ise aynı ırktan gelen toplumlar olarak askeri ve siyasi müdahale ile tek bir ülke olma isteğinden bahsediyorsun. Bende diyorum ki siz biz her kim ise farketmez. Ne siyasal gücümüz var ne askeri...
Bir dönem devletlerin içişlerine müdahale şansımız oldu. Onda bile elimize yüzümüze bulaştı.
Ben sana gönül bağı bile olmuyor diyorum. Sen daha siyasal ve askeri müdahale bizim düşüncemiz diyorsun.
İrredentizm dediğin olgu ile orada yaşayan halkların alakası yok aynı bayrak aynı Ülkü altında birleşim düşünceleri Yok. Değil siyasi ve askeri baskı. Adamları işgal etsen. Ya ABD ya Rusya kapılarına koşar yardım çağırırlar.

Niye kızıyorsun ki? Moğolları örnek vermişsin de konuyla alakası yok ben de demediğime göreanlam veremedim...Sen örnek vermişsin onları teyit ediyorsun...Genel kanının aksine Moğolistan Orta Asya ülkesi değil Doğu Asya ülkesidir literatürde...

Turan adım adım olur...İlk hedefimiz Gürcistan-İran-Azerbaycan...Ermeni Karşıtlığı, Karabağ Sorunu ve Ahıska Türklerinin geri dönüşü en büyük silahımız olacak...Önümüzdeki çeyrek asırda bunları yaparsak Güneyde Mazandarana, Doğuda Hazara, Kuzeyde de Elbruza kadar ulaşmış olur Sonraki çeyrek asırda da hain türkmen ve kırgızları ezer geçer...Özbek, Kazak ve Uygurlara el atarız...Zaten uygurlarla manevi dostluğumuz var...Ayrıca tacikler ve peştunlarla da çok iyi komşu oluruz hiçbir sorunumuz yok...Orta Asya'daki slavlar da böylesi gelişmelerle kaçarlar...Ortalama allah ömür verir de insan ömrünü tutturursam göreceğim o günleri...

Böyle giderse ortalama bir ömür yaşarsak. Ya iç savaş göreceğiz yada batışımızı izleyeceğiz. Keşke senin dediklerin olsa.

Yok üstat sen dövizi söylüyorsan döviz düşmez zaten artık berat atandı bitti o iş...Ha ne olur yerel seçim sonrası kriz çıkar bir sonraki seçime kadar da unutulur halk fakirleşir...Bankalar sağlam batık krediler batar holdinglerden vatandaşın oturduğu eve kadar haciz yaparlar kamu maliyesi de sağlam vergileri düşürürler sosyal yardımlar azalır ama bundan ne iç savaş çıkar ne de türkiye batar...

Benim dediklerim ideoloji sonuçta kıbrıstan çıktık mı 25 cente muhtaç olduğumuz günlerde bile??? Afrinden yahut kuzey ıraktan çıkacak mıyız sence? Ancak hdp'nin filan iktidar olması lazım...O yüzden olabilir neden olmasın planlı hareket edilirse...

Kimi kastettin bilemedim ama biz turancılar tüm dış mihraklara karşıyız işte büyük bir turancı ve turancılık davası sanıklarından serdengeçtinin; Osman Zeki Yüksel Serdengeçtinin konuyla alakalı şiiri hemen sıcağı sıcağına yazmış; "Bu Kervan Böyle Gitmez" diye...

İster beni hoş görün, ister vurun öldürün,
İster bir cani gibi zindanda süründürün,
Yeter artık illallah! Şu yangını söndürün,

Amerikan doları bu yangına kâr etmez.
Ey meclis-i mebusan bu kervan böyle gitmez!

'l love you America' yazılı durur duvarda,
Donanmalar taşıdı yığın yığın hovarda,
Kızlarımız dansetti, salep içtiler barda,

Kimse görmez bunları, haya etmez, ar etmez.
Ey meclis-i mebusan bu kervan böyle gitmez

Bankalar mâbed oldu, daktilo sesi dua,
Adet oldu hırsızlık, dalkavukluk ve riya,
Yapmayanlar düz yolda kalıverirler yaya,

Vallahi bilmem amma bu millet iflah etmez,
Ey meclis-i mebusan bu kervan böyle gitmez! ..

Her yerde yükselirken âvaze-i sefalet.
Yurdu cennet gösterir radyo denen kör alet,
İlâhi bu ne halet, Ya Rab bu ne dalâlet?

Zorbalık, cebr-ü şiddet kimseye gık dedirtmez
Ey meclis-i mebusan bu kervan böyle gitmez! ,

Haykırırım hakkı her sözüm ağır olsa da,
Şaklasa kamçı, sırtım onmaz yağır olsa da,
Duyulmaz mı bu feryat insan sağır olsa da,

Bu derde çâre lâzım, nutuklarla iş bitmez,
Ey meclis-i mebusan bu kervan böyle gitmez!

Konuyla ve 6.filoyla alakalı kısımları bold yaptım üstat...Bizde kırık olmaz!!! Biz Turancıyız moskof da bir coni de...Ölene kadar!!!
istisnaları kaide olarak görmüyorum sözünü ettiğin turan kavramı dejenere olmuş bir kavram islam bile dejenere halde iken kaideleri görmezden gelirsek gerçeklikten uzaklaşmış oluruz.

istisnaları kaide olarak görmüyorum sözünü ettiğin turan kavramı dejenere olmuş bir kavram islam bile dejenere halde iken kaideleri görmezden gelirsek gerçeklikten uzaklaşmış oluruz.
Ontolojik bir hata yapıyorsun islam dejenere, turancılık dejenere diyerek zira sen müntesipleri yahut ihtimalleri kastederek mevhumun kendisine felsefi lakin mesnetsiz bir ithamda bulunuyorsun...

Dejenere; yaratılış formunun deforme olması...Turancılığın nesi deforme oldu ki? Pekiştirme amaçlı verdiğin islam örneğinde hele deformasyon yani dejenerasyon var demek kuran ayetlerinin tahrif edildiğini iddia etmektir...Bunu iddia etmiyorsan kavram kargaşası içindesin üstat...

"geldikleri gibi giderler"demek turanciligin bizim yasayacagimiz donem icinde gorulebilme ihtimalinden 1000 kat fazla bir somutluk icermesinden dolayi tartismanin bir anlami yok arkadaslar.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dejenere; yaratılış formunun deforme olması...Turancılığın nesi deforme oldu ki? Pekiştirme amaçlı verdiğin islam örneğinde hele deformasyon yani dejenerasyon var demek kuran ayetlerinin tahrif edildiğini iddia etmektir...Bunu iddia etmiyorsan kavram kargaşası içindesin üstat...
üstat tam kafamdayım gel tartışalım seninle dejenere sözlük anlamı olarak yozlaşmak anlamını içerir.Bazı şeyler kağıt üzerinde olduğu gibi değilde uygulama olarak farklı bir yönteme tabi ise biz buna yozlaşmış deriz başka bir tarifi varsa lütfen bilgilendir.
Benim bahsettiğim dönemde sosyalist kesim değil milliyetçi kesim turancılık akımına daha yatkındı turancılığın milliyetçilik ile aynı görüşte olmadığınıda bilmekle birlikte sonuç olarak destek gördüğü kesimin kimler olduğunu bilmekteyiz.Bu açıdan yozlaştırıldığını söylemek yanlış olmaz.

turancılık fikrine karşı değilim fakat bu akımın yanlış kişilerce temsil edildiği konusunda anlaşmamız gerek.

üstat tam kafamdayım gel tartışalım seninle dejenere sözlük anlamı olarak yozlaşmak anlamını içerir.Bazı şeyler kağıt üzerinde olduğu gibi değilde uygulama olarak farklı bir yönteme tabi ise biz buna yozlaşmış deriz başka bir tarifi varsa lütfen bilgilendir.
Benim bahsettiğim dönemde sosyalist kesim değil milliyetçi kesim turancılık akımına daha yatkındı turancılığın milliyetçilik ile aynı görüşte olmadığınıda bilmekle birlikte sonuç olarak destek gördüğü kesimin kimler olduğunu bilmekteyiz.Bu açıdan yozlaştırıldığını söylemek yanlış olmaz.

turancılık fikrine karşı değilim fakat bu akımın yanlış kişilerce temsil edildiği konusunda anlaşmamız gerek.
Turancılığı mesela kimler destekledi sence? Benim tanıdığım son gerçek turancı hayatta olan Enver Altaylı...

isim veremem arkasına düşen kitlelerden bahsediyorum ben.
İşte sıkıntı burada benim bu başlıkta paylaştığım isimlerin arkasından giden bir kitle yok ki...Biz hep azınlıktık...Üstat ne diyor?

"Bugün yollanıyorken bir gurbete yeniden, bir kemiğin ardından saatlerce yol giden itler bile gülecek kimsesizliğimize..."

İşte sıkıntı burada benim bu başlıkta paylaştığım isimlerin arkasından giden bir kitle yok ki...Biz hep azınlıktık...Üstat ne diyor?

"Bugün yollanıyorken bir gurbete yeniden, bir kemiğin ardından saatlerce yol giden itler bile gülecek kimsesizliğimize..."
azınlık olmanızın sizi istisna yaptığını belirttim bende zaten ilk mesajımda kaide ise çok farklı :)

Üst Alt