Turan - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Turan

Özür dilemese miydim anlamadım...Hayır veririm yanılıyorsun...Ama cehape solcusuna vermem liboşlara vermem batı taraftarlarına vermem...Rahmetli Ecevite verirdim...Hikmet Çetine...Murat Karayalçına...Hatta Doğu Perinçeke, yalçın küçüke ve mümtaz soysala da niye kimi kemalist kimi maocu ama hepsi anti emperyalist...

Ayrıca Sultan Galiyev de komünistti ama turancıydı...Benim için en az zeki velidi togan kadar kıymetlidir lütfen önyargılı olmayalım...
cehape solcusu nedir ya :)solculuğun bir partisi falan mı var?neyse üstat tartışma modundan uzaklaştım uyku moduna girdim hayırlı geceler seni seviyorum biliyorsun.

tartışma değil de teati diyelim üstat hayırlı geceler
Atamizin da bu turancilik ile ilgili bir sozu var ustad. koşuklarda yer almaz. osmanlinin bile teknolojinin olmadigi donemde bileginin gucuyle basaramadigi hayali, yakin gecmiste basmaci hareketinin sonuclarini, siyasi, ekonomik, sosyolojik farkliliklari, liderlik koltuklarinda yasanacak savaslari, cikar gruplarini, ayrismalarin cok kolay saglandigini gormezden gelerek, soyu ayni olan kucucuk devletciklerin bile turanciliga aykiri hareket ettiklerini bilerek bu amacla tek care olan isgalleri gerceklestirmek gunumuz sartlarinda bizlerin degil yakin gelecekte gormek, ruyalanda bile gormesi imkansiz olan kulturel catisma sebebi bir fikirdir artik.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atamizin da bu turancilik ile ilgili bir sozu var ustad. koşuklarda yer almaz. osmanlinin bile teknolojinin olmadigi donemde bileginin gucuyle basaramadigi hayali, yakin gecmiste basmaci hareketinin sonuclarini, siyasi, ekonomik, sosyolojik farkliliklari, liderlik koltuklarinda yasanacak savaslari, cikar gruplarini, ayrismalarin cok kolay saglandigini gormezden gelerek, soyu ayni olan kucucuk devletciklerin bile turanciliga aykiri hareket ettiklerini bilerek bu amacla tek care olan isgalleri gerceklestirmek gunumuz sartlarinda bizlerin degil yakin gelecekte gormek, ruyalanda bile gormesi imkansiz olan kulturel catisma sebebi bir fikirdir artik.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Adım adım üstat...En karanlık dönemimiz 2002-2013'tü...Ermeni açılımı filan çok şükür kurtulduk...Gürcistan-İran-Azerbaycan diye gideceğiz yavaş yavaş ben inanıyorum 82 Türkiye + 10 Azerbaycan + 33 İran-Güney Azerbaycan = = = 125 milyonluk muhteşem bir türkiye...25-30 senede gerçekleşecektir sorasında turan hayalimiz daha gerçekçi olacak...Bu arada ermeni nüfusu 1.5 milyona, gürcistandaki müslüman nüfusu da %50lere gelecek demografik olarak pew researchün bulguları da bu yönde...

Not: Osmanlı ittihatçılar iktidar olana kadar zaten batı yanlısı hedonist bir antiteydi onları turan ülküsüyle bir tutmak zuldür unutma üstat 600 senede yapamadıklarını teşkilatı mahsusa 4 senede yaptı ve baküden tebrize kadar türk birliğini sağladı...Ayrıca kürtleri de 40 yıllık rus zulmü ve ermeni mezaliminden kurtardık...

Turancılık her ne kadar farklı manalar içerse de ve az önce Timur Hoca'dan paylaştığım içerikteki gibi Macar ve Finliler de bu mevhuma dahil edilmiş olsa da esasında pek tabii ki bir Turan Coğrafyasına da atıf yapılmaktadır...

Turan Coğrafyasının Entegrasyonu için de aşağıdakilerin yapılması gerekmektedir;

1. Türk Şurasına Özbekistan'ın dahil edilmesi
  2. Türk Şurasına Türkmenistan'ın dahil edilmesi
  3. İran'ın Parçalanması
Peki bunlar nasıl yapılacak? İran'ın etnik temelli bölünmesi uğraşılarına el altından destek vermek, İslam Kerimov'un ölümüyle yeni yönetimde söz sahibi olmak ve Türkmenistan İdaresini Turan fikrinin üniter bir yapı değil AB gibi bir konfederatif statü olacağına ikna etmek...

Böylece birbiriyle kesintisiz kara sınırı olan ve birbirlerinin iç işlerine karışmayan; ortak ordusu, ortak para birimi, ortak pazarı ve ortak vize alanı olan bir yapı teşekkül edecektir...

Bundan sonraki postlarımda bir bir örneklendirerek aslında Turan yolunda suyun zaman içinde nasıl akarak yatağını bulduğunu gözler önüne sereceğim her bir antiteyic case study olarak ortaya koyup...Hürmetler...

I.CASE = KAZAKİSTAN

Sovyetler Birliği dağıldığında biz turancıları en çok dündüren ülkeydi Kazakistan...Malum ülkenin sadece adında Kazak kalmıştı...Kazaklar ülke nüfusunun sadece %39'unu teşkil ediyor, Ruslar onları %38, Almanlar %6 ve Ukraynalılar da %5 ile takip ediyordu...

Ayrıca genel toplam nüfusu içinde müslümanlar azınlıktı %48 ile...Ortodokslar nüfusun çoğunluğunı teşkil ediyordu 1991'de...

Kazakistan yüz ölçümü en geniş ve nüfusu görece az ve kaynakları en fazla olan turan ülkesiydi...Dahası 27 nükleer başlık ve Baykonur Uzay Üssü sovyetler birliği dağılınca Kazakistan'da kalmıştı...

Ezcümle Kazakistan Amerikalılar tarafından bize yedirilmeyecek kadar büyük bir lokmaydı...60 sene ruslarla uğraştıktan sonra şimdi de bizimle uğraşmak istemiyorladı dolayısıyla rusların adamı olarak politbüro üyesi Nursultan Nazarbayev ile işbirliğine gitti amerikalılar...Her ne kadar Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Başbakan Süleyman Demirel, Bakanlardan Halil Şıvgın, Hikmet Çetin farklı çalışmalar yapsalar; sahada Enver Altaylı gibi turancı istihbaratçıları kullansalar da önce nükleer başlıklar rusyaya taşındı ardından da kademeli olarak Baykonur Uzay Üssünün idaresi borç para karşılığında ruslara devredildi...

Biz de tika ve yök üzerinden kültürel ve eğitimsel faaliyetlere giriştik... El Farabi ve Hoca Ahmet Yesevi üniversitelerini devlet bakanı Namık Kemal Zeybek başkanlığında kurduk ve türkiyede İhsan Doğramacının faaliyetleriyle denklik verdik...Her ne kadar Doğramacı ve Zeybek turancı olmasalar da bizim gibi yine de milliyetçi olarak bu faaliyetlerde büyük emekleri geçti...

Lakin zaman eşyanın tabiatına aykırı suni müdahaleleri boşa çıkardı...Önce Birleşen Almanya'ya eski sovyet coğrafyasındaki tüm almanlar göç etti böylece %6'lık alman nüfusu Kazakistan'da %1'e düştü :)

Ardından da %5'lik Ukrayna nüfusu benzer bir göç hareketiyle %1 seviyelerine geri çekildi benzer şekilde...

Rusların nüfusu hemen düşmedi taa ki Putin Rusya'sında refah seviyesinin artmaya başladığı 2000'lerin başına kadar...Şu anda Rus nüfusu en kalabalık etnik grup olmaktan çıkarak %18'e kadar düştü :)

Bu durum dini açıdan da demografiyi lehimize çevirdi...Müslüman nüfusu 1991'de sadece %42 iken (Hıristiyanlar %51, ateistler ise %7 idi) bugün müslüman nüfus %80'e çıkarken Hıristiyan nüfus % 17'a kadar düştü...Ateistlerin hemen hepsi 1991'de müslüman kökenli iken başta Suudi Arabistan olmak üzere çeşitli müslüman devletlerin propagandaları sonucunda hemen hepsi müslümanlığa kazandırıldı...Şu an ateist nüfusun genel nüfustaki oranı sadece %3'tür ve yarısı da müslüman değil ortodoks kökenlidir :)

Lakin seküler bir nüfusun olması da bizim lehimize zira radikal islamcılar yok sadece ateizmden dönen %3-4lük kesim ile komünizm döneminde dini değerlerine sahip çıkan %6-7lik bir kesim aşırı dindar... Bir %30 kadar da düzenli ibadet eden kesim var...Yani Türkiye ortalamasının altındalar Kazak Müslümanlarının %40 dindar %60ı ise sadece kafa kağıdında müslüman...

Nazarbayev ölüp, iktisadi bir krizle karşılaşınca nepotist ve bigotist rejim hızlı bir şekilde çökecektir...Tam bu ortamda kriz kronikleşirse kalan rusların 3-4 senede rusyaya kaçacağını tahmin ediyorum...Bu durumda milliyetçi bir iktidar doğal olarak rusya ile iyi geçinirse islamcılardan ve liberallerden daha şanslı olur...Hele ki bizim desteğimizi alırlarsa...

Karşılığında sadece mensubu oldukları Türk Şurasını konfederatif bir yapıya çevirmeyi teklif etmemiz kafi gelecektir Turan'ın sac ayaklarından birini bu bozkır diyarına atmak için...

NOT: 1992'deki Orta Asya Ethnolinguistic Haritasını da aşağı bırakıyorum...Hürmetler...

index.php

Moderatör tarafında düzenlendi:
II.CASE = İRAN

Trump'ın İkinci Döneminde çok beklenen ve Yeşil Karşı Devrim ile yapılamayanın fiziki müdahaleyle yapılması kuvvetle muhtemel...Böylesi bir durumda Türkiye ne yapmalı Turan Ülküsü adına???

index.php

Yukarıda İran'ın Ethnoreligious Haritası var...Görüldüğü üzere İran'ı güçlü kılan şey din...Yoksa kimse hevesli değil şerita...Ama genç nüfus çok fazla iran da ve inanılmaz bir tüketim toplumu iran ben hem 1990larda hem de 2000lerde iranda bulundum aşırı namussuz bir toplum ve aşırı bireyciler...Sistem kokuşmuş parasını verip yapamayacağın şey yok...

Dolayısıyla dışarıdan gelecek olan askeri bir müdahale ile toplum liberal bir devrimle parça parça olacak...Haritadan da görüldüğü üzere Güneydoğuda bir sünni devleti kurulacak Belucistan... Çeyrek asırlık bir silahlı örgütleri de var...Amaç hürmüz boğazının kontrolünü sağlamak bu kurulacak olan devlet sünni olacağından kuvvetle muhtemel islami bir yapıda kalır...

İkinci ayrılacak parça arapların ve lurların yaşadığı güneybatı...Bu bölgede ise inanılmaz zengin petrol ve doğalgaz yatakları var...Bu bölge halkı çok dindar...Kuvvetle muhtemel ırak ile birleşecek ve şia'nın yeni merkezi iran yerine ırak olacak zaten Sistani, El Hekim ve Sadr halihazırda Irak'ta ikamet etmekteler büyük ayetullahlar olarak...

Böylece bu iki parçanın ayrılmasıyla haritada da görmüş olduğunuz üzere İran'ın Basra Körfezine ve Hint Okyanusuna çıkışı kesilmiş oldu...

Şimdi gelelim Kuzeye...Kürt bölgesi ırak ve türkiye sınırı boyunca kuvvetle muhtemek PJAK kontrolünde olacak de facto olarak ama de jure olarak Irak Kürdistan Özerk Bölgesine bırakılacak...

Kuzeydoğudaki eski horasan coğrafyasından kalan Gülistan eyaleti ise sünni türkmenlerden müteşekkil olarak kuvvetle muhtemel Tükmenistan'a bağlanır...Turan'ın önemli bir adımı daha :) Silahlı güç afganistandaki nato yandaşı birlikler...

Gelelim bizi ilgilendiren kısma yani 30 milyon türkçe konuşan güney azerbaycan ve mazandaran sakinlerine...Güney Azerbaycan ancak ve ancak Turan Ülküsü temelinde İran'dan koparılabilir zira halk caferi...Milliyetçi duygularla en ufak Tractor Sazi Futbol Kulübü Maçında bile sokaklara dökülen türk milliyetçileri teyakkuzda zaten...

Böylece Batı Azerbaycan, Zencan, Tebriz, Erdebil, Gilan ve Mazandaran Vilayetleri kuzeyde hem Nahçıvan ile hem de Azerbaycan ile birleşmiş olacak...Ondan sonra Ermeniler dağlık karabağı alıp bir tarafına sokabilir zira hem İran'ın Ermeni Ambargosunu delmesinin önüne geçmiş olacağız hem Nahçıvan'ın Azerbaycan ile coğrafi bütünlüğü sağlanacak hem de Kuzey Azerbaycan ile Güney Azerbaycan birleşmiş olacak ve dahası dilucu sınırkapısı haricinde tüm van ve hakkari sınırı boyunca Birleşik Azerbaycan'ın komşusu olacağız...Böylece İran Hazar Denizinden de atılmış olacak...

Sonuçta liberal ve batı yanlısı denize kıyısı olmayan; iran diasporası tarafından desteklenen 50 milyonluk bir iran kurulmuş olacak...Yeraltı kaynaklarının cia haritası;

index.php

İşte sadece merkezdeki çöllük alandaki coğrafyadan ibaret kalacak iran;

index.php

Düşünsenize türkçe konuşabileceğiniz güneyde 30 kuzeyde de 10 milyon kardeşiniz daha olduğunu...Malum türkler lisan cahilidir :)

Cennete Selam Olsun;

Sandıklardan ve Bohçalardan çıkacak o bayrak Reis!!!

Eski Kültür Bakanımız Turancı Polad Bülbüloğlundan gelsin en güzel eserleri;

Sese bak sese...Konservatuar dediğin böyle olur; operetlik, oyunculuk, piyanistlik, keman virtüözlüğü, folklor, musiki...

Bir de canlı;

Sonrasında Rus Büyükelçisi oldu...

Toydan Sonra...

Alper Çağlar'ın tuzağa düşürdüğü bir anglo sakson delikanlı olan Lincoln Jaeger'den senfonik marşımızın restorasyonu...

Üst Alt