Türk Dizileri Amerikan Dizilerinin Ardından İhracatta Dünya 2.si Oldu! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Dizileri Amerikan Dizilerinin Ardından İhracatta Dünya 2.si Oldu!

Ha birde Kurtlar Vadisi. Yahu ölen figüranları saysan herhalde rahat bir ordu kurarsın ama Polat Alemdara isabet eden kurşun sayısı iki elin parmağını geçmez herhalde.

Eskiden iyiydi ama son dönemde mafya-aşk konusu dışında bir halt yok. Ek olarak süreler aşırı uzun ve baydırıyor. Hele ABD dizi sektörüyle kıyaslamak komik olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Vakti zamanında boktan Brezilya ve Hint filmleri furyası vardı... Şimdi bu kulvarda bizimkiler koşuyor. Ne kadar izlemesemde, benim çapıma göre bu dizler çok kötü görünsede bence muhteşem bir olay. Her ne olursa olsun Türkiye'yi fes takan, develere binen, çöllerde yaşayan arap bedeviler gibi sanan dünyanın diğer insanlarını ciddi ciddi bilgilendiriyor. Burada farklı olan durum o dizilerdeki gibi şaşaalı bir Türkiye gibi görüp, ülkeye geldiklerinde hayal kırıklığına uğramazlar umarım :D

Kurtlar Vadisi'ne laf atmayalım
:D :D

Bu arada ilk çıktığı zamanlarda ben de bakınıyordum kardeşim yalan değil :D Çünkü o ilk senelerdeki kadro hakiki tiyatroculardan oluşuyordu. İyi oyunculardı. Dolayısı ile en azından oyunculuk kalitesi yüksekti. Senaryo da fena değildi keza Gökhan Kırdar yapımı müzikler de öyle. Benim favori karakterim Mehmet Karahanlı idi. Zafer Ergin iyi oyuncu role de çok yakışmıştı. Yerli dizi tarihinin en karizmatik karakterlerinden biridir herhalde. Oyunculuğa gel;

https://www.youtube.com/watch?v=ahzierwOjjo

Yani bu diziyi Polat, Memati, Çakır vs... gibi saçma sapan atarlı giderli karakterler için değil de Karahanlı, Hüsrev, Laz Ziya, Arslan Bey gibi karakterler ve oyunculukları için izlemiştim. Sonra ülkedeki her yapımın olduğu gibi makus talihi sonucu boka bulandı. Abuk sabuk bir hale geldiler siyaset oyuncağı oldular. Hiç bakmadım bile. Yalan rüzgarına çevirdiler kaç sene sürdü la ben bilmiyorum :D

Yahu hater falan diyorsunuz ama seyirciye saygı yok bunu atlıyorsunuz.

Diziler 2-3 saat arası sürüyor, artı önünden nerede ise yarım bölüm uzunluğunda özet.

Eskiden reklamlar sıkıntı idi, şimdi birde dizi içerisinde sahneleri örneğin boş boş bakışmalar ile uzatıyorlar.

Sabahtan akşama kadar çalış, akşam bir kaç saatin var oyuncuların boş boş bakışmalarını izle.

Yabancı dizilerin süresi 40-45 dakika, fusuli sahneler yok, boş içerik ile sahneleri uzatma yok ve özet 30 saniye kadar.
doğrudur 239 dakika yazıyor kanalın program bilgisinde :asd: bunun nedeni ünlü olan oyuncuların bölüm başı 200.000TL'ye çıkan ücretleri yani aynı akşam 2 tane dizi koyma lüksü yok artık kanalların. zaten kıvanç,kenan,halit ergenç, engin altan, tolgahanı koymazsan izlemiyorlar.

ama entrika dedin mi akan sular durur

Üst Alt