Türk Futbolundaki Ekonomik Kriz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Futbolundaki Ekonomik Kriz

Bende dahil çoğumuz olayın ciddiyetini maalesef kavrayamadığımızı düşünüyorum, bu sebeple konu açmaya karar verdim.

Beni bu düşünceye sevk eden olayda şudur; biz ve diğer kulüpler şampiyonlar ligine gidebilmek için çatır çatır borçlanırken, yayıncı kuruluş maçı yayınlamamak için bin takla atıyor olması.

Düşünün sabit kur ile 5 yıl boyunca süper ligi yayınlama hakkı elde ediyorsun ama şampiyonlar ligi maçlarını yayınlamaya işine yanaşmıyorsun. (2017-2018 & 2021-2022 Yayın süresi)

Cidden biz ne diye şampiyonlar ligi için kendimizi kasıyoruz ki ? her sene elde ettiğimiz gelirin, x2 maliyetine zarar etmiyor muyuz ?

Kulüpler ve federasyon olarak neden buna dur diyemiyoruz ?

Avrupa futbolunun toplam borçları azalırken bizimkiler katlanarak artıyor. Kulüplerin toplam borcu 12 milyar lirayı aşmış durumda. Oyuncu satışından net bir gelirimiz yok, Avrupa’nın en yaşlı ligiyiz ve buna rağmen altyapıya ekonomik olarak en az yatırım yapan ligiz.

thumbs_b_c_c7093a2c565d770a59f0c5a98dada13d.jpg

Vergi oranımız bile başarıya hiç bir etki etmiyor, öyleyse ne gerek var ? niçin kemer sıkılıp, katı kurallar getirilmiyor?

Üst Alt