Türk Kebapçılara Tokyo'da Gözaltı


Tokyo’da kebap dükkanında çalışan iki Türk yoldan geçenleri çevirip dükkana soktukları gerekçesi ile gözaltına alındı. İki kebapçı müşterilere nazikçe yaklaştıklarını savunurken, Tokyo'da pek çok TV kanalı ve gazete de olayı haberleştirdi. Gazete ve televizyonlarda Türk kebapçıların yoldan geçenleri neden içeri sokmaya çalıştıklarının anlaşılmadığına dair yorumlar yapılırken, bu davranışlarının 'şiddet' içerdiği de savunuldu.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan Kader Kebap dükkanında çalışan iki Türk yoldan geçenleri rahatsız ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Tokyo basınında yer alan haberlere göre Roppongi semtindeki kebapçının çalışanları hakkında iki ay içinde 27 şikâyet başvurusu üzerine polis harekete geçti. 24 yaşındaki Mehmet Isi ve 20 yaşındaki kardeşi Cengiz Isi gözaltına alındı.

594f64acc9de3d23a049fc76


Tokyo Reporter'ın haberine göre, Tokyo polisi iki Türk vatandaşının eğlence ve yiyecek işyerlerini düzenleyen kanun çerçevesinde gözaltına alındığını bildirdi.

Haberde kebapçı çalışanlarının yoldan geçenlerin önlerini kestikleri ve onları kolundan tutarak dükkana sokmaya çalıştıklarını yazdı.

Türk kebapçıların ise savunmalarında kötü niyetleri olmadığını ve nazikçe yaklaştıklarını söyledikleri bildirildi.

Turk kebapcılara Tokyo'da gozaltı - Dunya Haberleri

haber linkinde vidyo da var siteye ekleyemedim
 
Çok saçma bir usül tr dekilerde içeri tıkılmalı

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
uzak doğulularda fiziksel temas kabalık olarak değerlendirilir.çomarlar kendini harem otogarında zannetmiş.dua etsin yakuzalar falan olaya dahil olmamış yoksa samuray kılıcıyla ortadan ikiye ayırırlardı bunları.
 
Yaptıkları bu ticari yöntemden ziyade yabancı oldukları ülkede ne yapa bilip veya yapamayacaklarını araştırmamalı. Kaç kişi şikayete bulunmuş bide. İnsan dur arkadaş burası kemeraltı değil diye uyanmaz mı.
 
Üst Alt