Türk Teknik Direktör İsteyen Fenerlidir! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Teknik Direktör İsteyen Fenerlidir!

Yerli hoca alınmasın diye herhangi yabancı hoca istemekte güzel kafa. Hoca tercihi kalite ve diger faktör ile belirlenmeli sadece yerli yabanci olmasi değil

oyle ama yonetim kurulu yeni hocayi tartisirken bile yerli-yabanci isteyenler diye ikiye bolunmusken taraftarin boyle dusunmesi normal.

bir de su an getirebilecegimiz en iyi yerli hoca ersun olarak gosteriliyorken, cok daha genis secim imkanimizin oldugundan ve mevcut sartlarda takimi tanimasi icin gerekli sure fazlasiyla oldugundan yabanci hocalar uzerinde durulmasini mantikli buluyorum.

yerli hoca diyerek aslinda tercih havuzumuzu oldukca daralttigimiz gercegini kabul etmelisin.

Isin ilginc yani bu ki, yabanci sayisi 1.2.3 seviyesindeyken, sampiyonluklar konusunda domine eden yabanci hocalar, daha fazla yabanciya müsade edilmesinden itibaren, genel anlamda sampiyonluklari yerli hocalar kazanmistir Lig genelinde. Yabanci sayisi yükseldikce, yerli teknik direktörlerin basarisi artmis. 8 yildir bu ülkede hic bir yabanci hoca sampiyon olamadi.

Ilginc... 1964´den beri, yani yaklasik 51 senedir, sadece 3 tane yerli Teknik Direktör ile sampiyonluk yasadi Galatasaray. Denizli, Hamza, ve Terim. Bunun disinda genel anlamda agirlik olarak yabancilar tercih edilmis, ve getirilen yerli hocalar da basarisiz olmustur...

Şahsen bu batan gemiyi yabancıya vermek pek anlamlı gelmiyor

Sezon sonuna kadar kaliteli yerli, sezon bittikten sonra kaliteli yabancı ile devam edilmeli imho

Kaliteli , cesur , futbolu bilen biri olsun. Irkına bakmıyorum...

Ama tecrübeler üzerine konuşacak olursak yerlilerin %99'u çöp...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Fatih Terim ve Şenol Güneş'i ayrı yerde tutarsak, Ersun haricinde katılıyorum. Karakterini eleştirebilirsin, ama hocalığına laf edilmez. Futbolu bilen nadir Türk hocalardan birisi...

Bende yabanci istiyorum, cünkü en azindan biraz zirlama durmus olur. Yabancinin kredisi taraftarin gözünde, sonuc olarak 3 kat fazla. Baslarda cikip sahanin ortasina bokunu bile yapsa, bunun arkasinda derinlik arayacak insanlar olacak...
Sonuc olarak Türk´lerin scapegoat zihniyeti degismeyecektir. Kredisi fazla olur, ama takim bocalayinca, sonuc anlaminda o da linc olur, linc yer.

Prandelli´den sonra, buna benzer konular acilmisti, ters anlaminda... 1.5 senede istenilen olmayinca, burada da taraftar baslamistir linc etmeye.

Eger mantikli düsünülürse...
Süperlig tarihinde agirlik anlamda yabanci teknik adamlar daha basarili olmustur. Yinede en basarili iki tanesi Türk´dür... Terim, Özyazici. Ancak son 20 yilda, ve özellik ile son 8 yilda, yabanci TD´ler ile basarili olan kulüp sayisi bir hayli azdir.

Son düzenleme:
Adem yorumun bazı noktalar ile katılıyorum ama iyi yerli hoca sayısı çok az ve iyi yabancı sayısı çok fazla olduğu için insanlar genelde iyi yabancıyı tercih ediyor. Tabi yeter ki nefes alsın ve yerli olmasın diye yeni nesil Galatasaray taraftarı da var. Fazlasıyla var.

Benim için en önemlisi iyi olması.

Son düzenleme:
Bende yabanci istiyorum, cünkü en azindan biraz zirlama durmus olur. Yabancinin kredisi taraftarin gözünde, sonuc olarak 3 kat fazla. Baslarda cikip sahanin ortasina bokunu bile yapsa, bunun arkasinda derinlik arayacak insanlar olacak...
Sonuc olarak Türk´lerin scapegoat zihniyeti degismeyecektir. Kredisi fazla olur, ama takim bocalayinca, sonuc anlaminda o da linc olur, linc yer.

Prandelli´den sonra, buna benzer konular acilmisti, ters anlaminda... 1.5 senede istenilen olmayinca, burada da taraftar baslamistir linc etmeye.

Eger mantikli düsünülürse...
Süperlig tarihinde agirlik anlamda yabanci teknik adamlar daha basarili olmustur. Yinede en basarili iki tanesi Türk´dür... Terim, Özyazici. Ancak son 20 yilda, ve özellik ile son 8 yilda, yabanci TD´ler ile basarili olan kulüp sayisi bir hayli azdir.

Bunun yerli yabancısı ile alakası yok. Stancu gibi yabancılarla da, Sercan gibi yerlilerle de başarılı olamazsın. Bunun kalite ile alakası var. Kaliteli yabancı getirirsen başarılı olursun. Prandelli gibi gerizekalı birini getirirsen olmazsın. Bu kadar basit. Evet genele bakarsan yerli antrönürler daha başarılı gözükecektir de neye göre? Fatih Terim, Şenol Güneş, Ersun Yanal. Hadi Aykut ve Ertuğgrul'u da sayalım. Başka çıkarabildiğimiz kaliteli Türk TD? Aynı isimler senelerdir döngü içinde. Yeni birisi yok. Yabancı hocalar daha başarısız gözüküyor çünkü kaliteli yabancı hoca gelmiyor.

Türk hocaların evlatcılık felsefesi, futbol eğitimlerinin olmayışı vs gibi onlarca etkenden dolayı millet artık yerli hoca istemiyor.

Aynı üslupla cevap veriyorum: yabancı td isteyen west bromwich albionludur... Evet...

Tamam klavye var önünüzde ama biraz da aklınızla basın tuşlara...

Aynı üslupla cevap veriyorum: yabancı td isteyen west bromwich albionludur... Evet...

Tamam klavye var önünüzde ama biraz da aklınızla basın tuşlara...

lol...

diyen kişinin Avatarı ırkçı Hamza...

Galatasaray eğer bu hallere düşmüşse hep vasat sevicilerin yüzünden. Yanlış anlama seninle kişisel bir problemim yok ama şu beğenmediğiniz yabancı hocaları en azından fizik olarak iyi hazırlıyor. Bakınız Vitor Periera. Beğenirsiniz beğenmezsiniz ama adam bir sistem oturtmuş tıkır tıkır işliyor. Adamlar gol yemiyor...

Ersun'un gelmesi için vatandaşlıktan mı çıkması lazım yav bırakın da bir ağız tadıyla futbol izleyelim renktaşlar

lol...

diyen kişinin Avatarı ırkçı Hamza...

Galatasaray eğer bu hallere düşmüşse hep vasat sevicilerin yüzünden. Yanlış anlama seninle kişisel bir problemim yok ama şu beğenmediğiniz yabancı hocaları en azından fizik olarak iyi hazırlıyor. Bakınız Vitor Periera. Beğenirsiniz beğenmezsiniz ama adam bir sistem oturtmuş tıkır tıkır işliyor. Adamlar gol yemiyor...

O kadro bizim elimizde olsaydi suan 15 puan farkla ondeydik. O kadroylada birak sistem oturtuversin Turkiye liginde. Koy bakayim Pereirayi bizim takimin basina ne oluyor.

Üst Alt