Türk Telekom Arena İnşaatı Başladı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Telekom Arena İnşaatı Başladı

Seyrantepe'de yapımı süren Galatasaray'ın yeni stadının inşaatı nihayet yeniden başlıyor.

Yaklaşık iki sene önce temeli atılan fakat yaşanan ekonomik kriz yüzünden Eren Talu'nun inşaatı yarım bırakmasıyla duran çalışmalar yeni yüklenici firma Varyap-Uzunlar ortaklığıyla yeniden başlamak üzere.

11 Eylül'de yapılan ihalede en iyi teklifi veren Varyap-Uzunlar İnşaat ortaklığının geçen bir ay süreye rağmen inşaata başlamaması Galatasaray camiası ve taraftarlar arasında endişe duyulmasına sebep olmuştu.

Varyap'tan alınan bilgiye göre ise inşaat için gerekli olan ekibin toplanması aşamasında oldukları, gerekli fizibilite işlemlerinin de tamamlanmasıyla çalışmaların en kısa sürede başlayacağı yönünde.

Ayrıca TOKİ tarafından inşaatın bitmesi için tanınan 365 günün ihale tarihinden itibaren değil sözleşme imzalanma tarihinden sonra geçerli olduğu belirtildi. Bilindiği üzere TOKİ ve Varyap-Uzunlar ortaklığı arasındaki sözleşme geçtiğimiz perşembe günü imzalanmıştı.

Tüm bu gelişmelerden sonra 15 gün içinde stat inşaatının başlayacağı göz önüne alınırsa, Galatasaray yeni sezonun ilk 5-6 iç saha maçını Olimpiyat Stad'ında oynamak zorunda kalacak.

Kaynak : DHA

Cevap: Seyrantepe'de inşaat başlıyor!

Seyrantepe'de temel atıldı

Galatasaray camiasının yaklaşık 10 yıldır beklediği yeni stadın temeli düzenlenen törenle atıldı. Seyrantepe'de yapılacak stadın iki yılda bitirilmesi planlanıyor.

23434.jpg

Tarih : 13 Aralık 2007 Perşembe.

:rolleyes:

Ay sonu dedni simdi bi 15 gün daha, 15 gün sonra yine ay sonu denir....bu stad böylece devam eder..

bencede 2011-2012 ilk macında ancak oynamaya başlarız şuraya bak bi sene deniyor daha hala başlıcak diye bekliyoruz .

Torunlarım izler artık orada Galatasaray'ı...

Aynen öyle olacak...ben Stad ümidini coktaaaan kestim....artik ümitlenip bu stad mevzusunda kendimi üzemem...bu stad´in gidishati tahminen söyle olacak...

Ihale bittiginde bu Varyap aldigi Ihale, ay sonu baslanacak dendi...

simdi bir 15 Gün daha gececek,

15 Gün sonra ufak tefek evrak eksikleri ve hak sahibi su bu, isci eksikligi nedeniyle ay sonuna kalacak..

Ay sonu stad´in cok bekleyisi ve bu sirada asiri yagislar nedeniyle cok kötü hava sartlari nedeniyle bir cogu bölümü zedelenmistir ve bunun icin komple bir check up üretmemiz gerekiyor buda ekstrardan 1 ay sürecek diyecekler...

12. ayda stadin insaatina baslayacaklar...

gelecek yil 12. ayda bu stad bitecek...tabi araya baska bi nedenler sokulmaz ise...

kaba bir sekilde stad 2011 2. ayda teslim alinacak sonra ince islere gecilecek...bir kac hikaye anlatilacak örnegin ince is stadin kaba yapisindan daha cok zor ve biraz süre...ve 2011 10. ayinda stadin acilisi yapilacak....

bu sürec yine araya bisey girmemesi sartiyla sürecek süre diye tahmin ediyorum artik gecikme sebepleri bile uydurmasini ögrendim bu stad saayesinde...

Aynen öyle olacak...ben Stad ümidini coktaaaan kestim....artik ümitlenip bu stad mevzusunda kendimi üzemem...bu stad´in gidishati tahminen söyle olacak...

Ihale bittiginde bu Varyap aldigi Ihale, ay sonu baslanacak dendi...

simdi bir 15 Gün daha gececek,

15 Gün sonra ufak tefek evrak eksikleri ve hak sahibi su bu, isci eksikligi nedeniyle ay sonuna kalacak..

Ay sonu stad´in cok bekleyisi ve bu sirada asiri yagislar nedeniyle cok kötü hava sartlari nedeniyle bir cogu bölümü zedelenmistir ve bunun icin komple bir check up üretmemiz gerekiyor buda ekstrardan onarımı 1 ay sürecek diyecekler...

12. ayda stadin insaatina baslayacaklar...

gelecek yil 12. ayda bu stad bitecek...tabi araya baska bi nedenler sokulmaz ise...

kaba bir sekilde stad 2011 2. ayda teslim alinacak sonra ince islere gecilecek...bir kac hikaye anlatilacak örnegin ince is stadin kaba yapisindan daha cok zor ve biraz süre...ve 2011 10. ayinda stadin acilisi yapilacak....

bu sürec yine araya bisey girmemesi sartiyla sürecek süre diye tahmin ediyorum artik gecikme sebepleri bile uydurmasini ögrendim bu stad saayesinde...

Beton ve donatılar, yağmurda, 1 ay sürecek bir zedenlemeye mağruz kaldılarsa yıkıp tekrar yapsınlar stadı.Ayakta durmaz yoksa. :D

Yazdığınız sebepten dolayı 1 aylık bir gecikme olmaz,merak etmeyin :)

Beton ve donatılar, yağmurda, 1 ay sürecek bir zedenlemeye mağruz kaldılarsa yıkıp tekrar yapsınlar stadı.Ayakta durmaz yoksa. :D

Yazdığınız sebepten dolayı 1 aylık bir gecikme olmaz,merak etmeyin :)

Ya ne gecikmesi ben insaatdan anlammamki saadece kafamdan senaryo üretiyorum...yaani artik gecikmelere alistik demek istiyorum yarin rüzgar sert insaata devam edemiyoruz deseler inanacagiz...

Ya ne gecikmesi ben insaatdan anlammamki saadece kafamdan senaryo üretiyorum...yaani artik gecikmelere alistik demek istiyorum yarin rüzgar sert insaata devam edemiyoruz deseler inanacagiz...

Biliyorum öyle yaptığınızı zaten.O yazdığınız biraz abartı olduğu için yazmıştım.:)

Bu inşaatın 1 yılda bitmesi çok zor. Eniştem Çimtaş'ta çalışıyor, çatı ihalesine onlar da katılmış. Çatının üretim süresini 11 ay olarak vermişler. Diğer firmalar 12 ay olarak vermiş. O da gecikir ve o ihalede çatının açılır- kapanır biçimde tasarlanması fakat açılır-kapanır bölüm olmadan yapılacakmış. Yani stadın eylüle yetişmesi zor.

Ben anlamıyorum kimse bilmiyor bizmi biliyoruz çok net konuşmazlar birşey bilmeseler demi adamlar bitecek diyor işte 1 senede . Herşeyide biliyoruz zaten,mubarek bilmediğimiz konu yok !

Ben inanıyorum biteceğine he 1-2-3 ay gecikme olur onu anlarım doğal şeyler. Ama BİTECEK 1 senede.

Birde "Başlıyor" gibi başlıklar yerine "başladı" başlığını görmek için sabırsızlanıyorum :)

Üst Alt