Türk Telekom'da Ek AKN Dönemi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Telekom'da Ek AKN Dönemi!

[h=3]Türk Telekom, Adil Kullanım Kotası yetmeyen kullanıcılar için ek AKN dönemini başlattı. Bu sayede belli ücretler ödeyerek mevcut kotanıza ek yapabiliyorsunuz![/h]
2018 sonu itibarıyla yürürlükten kalkacak olan AKN uygulaması için, bildiğiniz gibi geçtiğimiz Mayıs ayı itibarıyla bazı iyileştirmeler yapılmıştı. Şimdi de Türk Telekom, kotası yetmeyen kullanıcılar için ek AKN uygulamasını başlattı.
Bu sayede kullanıcılar, dilerlerse belirli bir ücret ödeyerek ek AKKalabilecek ve eğer AKK'si dolduysa tarifesindeki internet hızını kullanmaya devam edebilecek.
[h=2]Ek AKK paketleri ve fiyatları ne?[/h]Ek kota paketleri 10 GB, 25 GB, 50 GB ve 100 GB olarak sıralanıyor.
Fiyatlar ise 10 GB için 4 TL, 25 GB için 7 TL, 50 GB için 12 TL, 100 GB için ise 18 TL olarak belirlenmiş durumda. Açıklanan bilgilere göre, kullanıcılar ay içerisinde 10 kereye kadar ek AKN paketi satın alabiliyor.

ek-akn.png

Ayrıca EK AKN paketi alındığı anda mevcut hıza geri dönüş sağlanıyor. Tercih edilen EK AKN paketi kullanıldıktan sonra ise tekrar hız düşümü gerçekleşiyor. Kampanya ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

shiftdelete

Ben 75GB limitli ve 16 hızında internet kullanıyorum.Normalde her ay 30-45GB arası kullanıyordum ama yeğenler gelince 6-7 kişi kullandık ve gelen mesaja göre temmuza kadar hızım düşecekmiş.Fakat benim hız 16 ama bana gelen 3-5 arası..Bu durumda daha da düşecek midir?Şuanda işlem başladıysa sorun görülmüyor,hızım hala aynı..Herhalde 3-5 olan hızımı 1e indirmezler :asd22:

Türkiyede halen kota mı var normal ev hatlarda gerçekten? Yıl olmuş 2017. Milleti soymaya full hızla devam yani.

Ben 75GB limitli ve 16 hızında internet kullanıyorum.Normalde her ay 30-45GB arası kullanıyordum ama yeğenler gelince 6-7 kişi kullandık ve gelen mesaja göre temmuza kadar hızım düşecekmiş.Fakat benim hız 16 ama bana gelen 3-5 arası..Bu durumda daha da düşecek midir?Şuanda işlem başladıysa sorun görülmüyor,hızım hala aynı..Herhalde 3-5 olan hızımı 1e indirmezler :asd22:

16'lık paketin AKK hızı 5 mbit zaten bir şey değişmez; ama sürekli rahatsız edip hattınızın yenilenmesine uğraşın bence.

Önce kota dolumunda 8 mbit olayını hayata geçirsin Telekom da sonrasına bakarız

Hayatımda nefret çizgimde yer alan iki isim var DURSUN VE TTNET

Geçen yıl canım çıktı Ömer.Hızım 0.6-2 arası gidip geliyordu.Bazen 0.3e düşüyordu. Zorla 3-5 arasına getirttim.Burada o zaman fiber de yoktu,ben de en hızlısı 16 ve onu aldım.

Benim de eskiden 8 iken 3 veriyorlardı en fazla, arayıp rahatsız ettim sürekli. Hattınız yeterli değil falan diyorlardı. Daha sonra 16'lık pakete geçtim 14 mbit hız vermeye başladılar? Ee hani hattım yetmiyordu? Zaten azami hız dediklerinden aşağıya veriyorlar bilerek; ama size bayağı düşük vermişler.

ben geçen gün ek akn için aradım 50gb akn alıcaktım fiyatı 12 liraydı paketimi yükselttim 7 lira farkla 50gb den 100gb ye çıkarttılar akn yi.Ek akn paketi almadan öncelikle paket yükseltme seçeneklerinide deneyebilirsiniz.Sonuçta ek akn her zaman geçerli.

Nasıl bir şey bu ?

Ben mesela aylık sabit ücret ödüyorum.
120 mbit/s sınırsız down/upload ve nokta. Bu adil kullanım kotası buna benziyormu ?
Fatih, Almanyada bazi sirketlerde de var bu uygulama ama Türkiyede ki kadar genis kapsamli degil.
Mesela 100 GB sinirini astigin zaman Torrent baglantilarinin hizi kisitlaniyor.

Fatih, Almanyada bazi sirketlerde de var bu uygulama ama Türkiyede ki kadar genis kapsamli degil.
Mesela 100 GB sinirini astigin zaman Torrent baglantilarinin hizi kisitlaniyor.
İps farklı bir şey. Bu almanyadaki söz ettiğin sınırlamayı vpn ile engeleye biliyorsun. İptv de bu olabiliyor bazı şirketlerde. Vpn kur sorun kalmaz. Bu türkiyede ki akk farklı bir uygulama galiba.

Üst Alt