Türkiye Bir Cennet - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye Bir Cennet

Bizim halkımızın esas sorunu bu,değer bilmez ayrıca bilinçsiz ve dikkatsiz.Elimizden kaybedince anlıyoruz değerini...

Trafiğe çıktığınızda, bu çöp konusu söz konusu olduğunda neyi farkediyorsunuz biliyor musunuz? Aslında yıl 2017 olmuşken bile %90'ı hala reşit olmayan, akıl baliğ olmayan bir ülkeye 1920'lerde seçme seçilme hakkı veren adam asrın en lütufkar ve demokratik insanı olabilir.

Hatalı, pis, kötü insan demiyorum bakın. İyiyi ve kötüyü ayırt etme yetisi olmayan diyorum. Doğru ve yanlışı farkedebilme becerisi eksik diyorum.

Bir insan o kadar lüks arabaya binip şehrin göbeğinde muz kabuklarını üçer beşer nasıl arabanın camından atar lan!

Not: maddi 3 kuruş çıkarı farkeder o ayrı

Güney Kore'ye gitmis olanlar bilir. Disarida cöp kutusu bulamazsin ama sokaklar tertemiz, yerde cöp yok. Biraz da olay ahlaki mantalite.

Bilmiyorum bence bunun bilimsel bir açıklaması vardır ama insanlar yaşadığı hayatı ve haliyle yaşamını sürdürdüğü çevreyi sevmediği için böyle yapıyor hayattan keyif alma ile orantılı olduğunu düşünüyorum tamamen rasyonellikten uzak kendi fikrim bu yönde.

Üst Alt