Türkiye Bu Gruptan Çıkamaz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye Bu Gruptan Çıkamaz

fft104mm1903400.jpg

Türkiye Estonya maçını izliyorum, rakip çok zayıf ama biraz şanslı olsalar ilk yarım saatte 3-0 öne geçecekler. Hakem hata yapıyor ve 10 kişi kalıyorlar, Emre çıkan oyuncunun boşalttığı alandan golü buluyor. Hakem hatası olmasa o golüde bulacağımız yok.

Milli takımda sistem yok kollektif uyum yok takım savunması yok, doğru düzgün 11'imiz bile yok. Belli ki Abdullah Avcı herşeye sıfırdan başlamaya karar vermiş, kafasında belirli bir şablonu bile yok. Puan maçlarında bile denemeler yapıyor.

Futbolcularımız arasında gerginlikler var, Hamit küstürülmüş, Burak baskı altında, Selçuk yıpratılıyor. Tribünlerde yine bölünmeler var, Taraftar milli takıma tam konsantre değil.

Hollanda en kötü halinde bile bizi yeniyor. Zamanla kendi sistemlerini oturtup dizginleri ellerine alacaklardır. Romanya'yı izliyorum, 2 de 2 yapmaları önemli değil, belirli bir sistemleri var takım savunmaları çok iyi, bireysel hata yapmıyorlar. Grubu yenilgisiz lider bitirirlerse kimse şaşıırmasın.

Hollanda ve Romanya çok az kayıplarla ilk 2 de olurlar. Türkiye Macaristan ile çekişir en iyi ihtimalle 3. oluruz.

Bu futbol anlayışı ile kimse dünya kupasına katılmamızı beklemesin, Bakarsınız Romanya'da iç savaş gruptan çekilirler ancak o zaman dünya kupasına katılırız. Hollanda derseniz onlar zaten dünya kupası markası onlarsız dünya kupası olmaz.

Dünya kupası için hayal kurmaya gerek yok gerçekler ortada..

Cevap: Türkiye Bu Gruptan Çıkamaz

Valla bence de çıkamaz gibi geliyor. 10 kişi kalan est. karşısında ki skora aldanmasın kimse. Hiç organize atak yok, ruh yok. Herkes bi alemde. Çete reisi Emre başka alemde. Anlaşılan Dünya Kupasında yine gidip Ukraynayı falan destekleyeceğiz :eek:

Avci'ya milli gorev birkac beden buyuk geldi, bu cok acik. Yaptigi aciklamalar, takim uzerinde otoritesinin olmayisi, takimda arkadasligin sifirin altina inmesi Avci'nin eksileri.

Romanya dediginiz kadar iyiyse gidemeyiz tabii dunya kupasina, ama farzedelim Hakan Sukur bugun futbola geri donse milli takimda oynamasi icin baski kuracak cevreler, Avci'yi o koltukta tutarlar. Bizim gibi milli takim basarili olsun isteyen ve Hamit, Nuri, Selcuk gibi arkasi saglam olmayan oyuncular uzulecek yine.

Biz iyi değiliz tamam da Romanya da o iki maçı Estonya ve Andorra ile oynadı. Andorra'yı bizim 3. lig takımları yener, onu maçtan saymak bile hata. Kötü yönetilsek bile kadro kalitesi ile 2. oluruz bu grupta. 1.'lik ise hayal, buna katılıyorum. Kapasitemiz olmadığından değil, düzgün kadrolarla çıksak başabaş bir mücadele olur Hollanda ile ama işte.

Ayrıca Hollanda kötü falan deniyor da o kötü Hollanda'da Van Persie, Sneijder, Robben, Huntelaar gibi adamlar var. Kadroları bizden iyi hücum hattında, bunu kabul etmek lazım.

Romanyada Becalinin İntere önerdiği stoper vardi. 10 milyon euro istemislerdi. Chirichești ismi. İzleyen oldu mu? Nasil bir oyuncu?

Böyle bir kesin yargıya varmak yanlış bence. Zor grup falan ama öyle de çıkılmayacak bi grup değil.

ya yeter ya.3 turnuvanın birine katılıabiliyoruz sıkıldım valla bu işten.bu grup zor falan değil ama bence gayet kötü bir milli takım var şu an.hollandaya karşı kaos futbolu denedik 10 kişlik estonyaya karşı da bence iyi oynamadık.ardanın olmayacağı bir maç düşünüyorum da rakip değil estonya mozambik olsa yenemeyiz gibime geliyor

Böyle bir kesin yargıya varmak yanlış bence. Zor grup falan ama öyle de çıkılmayacak bi grup değil.

Normal şartlarda, normal bi teknik adamla 1. dahi çıkılabilir.

Ama başta avcı ve emre olduktan sonra ben çoookkktan soğuk suyu indirdim mideme.. Hayal kurmanın anlamı yok.

Bi eziğin daha egoları tatmin olsun diye bi şampiyonayı daha kaçıracağız. Zaman akıp gidiyor, olan bu millete oluyor.

Normal şartlarda, normal bi teknik adamla 1. dahi çıkılabilir.

Ama başta avcı ve emre olduktan sonra ben çoookkktan soğuk suyu indirdim mideme.. Hayal kurmanın anlamı yok.

Bi eziğin daha egoları tatmin olsun diye bi şampiyonayı daha kaçıracağız. Zaman akıp gidiyor, olan bu millete oluyor.

Dediğin gibi normal şartlar oluşturulursa bu gruptan çıkılır. Ama bizi "Dünya Kupasına Emre götürdü, Arda götürdü" diyebilmek için kahramanlık rolü emre ve Arda'ya verilmiş durumda. Dün de bunun bir örneğini gördük. Bu takımda emre ve Arda dışındaki oyuncular yan rol, yardımcı oyuncu. Dün maçta çok açık bir şekilde gördük bunu.

O değil de, Selçuk'u harcayacaklar.. Benim tek korkum o..

Türkiye'nin en iyi 3 teknik direktörü ve dünyanın en iyi hocalarından biri daha iyi kadrolarla gidemediler bazı turnuvalara:

Denizli----98 DK

Şenol Güneş-----2004 AŞ

Terim--------2006 ve 2010 DK

Hiddink-------2012 AŞ

Ama bu kez gideceğiz bence.

Türkiye'nin en iyi 3 teknik direktörü ve dünyanın en iyi hocalarından biri daha iyi kadrolarla gidemediler bazı turnuvalara:

Denizli----98 DK

Şenol Güneş-----2004 AŞ

Terim--------2006 ve 2010 DK

Hiddink-------2012 AŞ

Ama bu kez gideceğiz bence.[/QU

2006 icin Terim ile gidemedik demek bana nedense hic bir zaman dogru gelmiyor. Zaaten Terim gelmeden önce, grupta hemen hemen sansimiz mucizelere kalmisti. Ersun Yanal kalsaydi Play-Off bile oynamayacaktik büyük ihtimal. Terim son 3 mac kala gelmis, ve Takimi 2 deplasman galibiyeti ile Play-Off'lara tasimisti. Kaldi ki, kendi istedigi takim ile degil, Ersun Yanal'in sectigi kadro ile yapmisti bunu. Zaman kisitli oldugu icin, takim üzerinde fazla oynayamam diyordu. Bu yüzden hep Terim bizi 2006'ya götüremedi lafi ters gelmistir bana. Daha iyi kadrolar demissin birde ama unutmaki, Terim döneminde Milli Takim hic olmadigi kadar sakatlik sorunu yasamisti. Her mac öncesi en önemli oyuncularimiz hep sakatti.

Dandik dediğiniz Estonya takımı Euro 2012'de Slovenya ve Sırbistan'ı geride bırakarak İtalya'nın arkasından 2. sırada bitirdi grubu.Play-off oynadılar.Estonya'ya dandik demek biraz garip.Romanya ise Belçika'nın çok çok altında bir takım.

Milli takımda olması gerekenler ama: GG fizik olarak hazır duruma gelmeli

Hasan Ali kesilip Hakan Balta'nın oynaması

Selçuk ilk 11 başlamalı

Bunlar olursa 1.lik şansımız olur.

Dandik dediğiniz Estonya takımı Euro 2012'de Slovenya ve Sırbistan'ı geride bırakarak İtalya'nın arkasından 2. sırada bitirdi grubu.Play-off oynadılar.Estonya'ya dandik demek biraz garip.Romanya ise Belçika'nın çok çok altında bir takım.

Milli takımda olması gerekenler ama: GG fizik olarak hazır duruma gelmeli

Hasan Ali kesilip Hakan Balta'nın oynaması

Selçuk ilk 11 başlamalı

Bunlar olursa 1.lik şansımız olur.

Bize göre Estonya dandik, Macarlar Hollanda'ya 5 atardı..Bize bakarsan ohoooo:)

Üst Alt