Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nden Yabancı Futbolcu Açıklaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nden Yabancı Futbolcu Açıklaması

[h=1]ZATEN YABANCIYIZ![/h][FONT=&quot]Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği olarak bizler, Yabancı oyuncu sayısının serbest bırakılmasına karşı değiliz.

Bizler yabancı oyuncu sayısının sınırlanmasının değil, özgür bir ortamda, fırsat ve rekabet eşitliğinin sağlanmasının yanındayız.

Bizler, yabancı oyuncuların ödemeleri günü gününe yapılırken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oyuncuların maaşlarını ödemeyen kulüplere karşıyız,

Yabancı oyuncular Türkiye’de yaşadığı en ufak bir uyuşmazlıkta FIFA’ya başvurup çözüme ulaşırken yerli oyuncuların aynı haklara sahip olamamasına karşıyız,

“Sen bizim evladımızsın” deyip, her türlü fedakarlığı bekleyip, hakkını aradığında “hain” damgası yapıştıranlara karşıyız,

Yabancı oyunculara sesini çıkaramayanların, kendilerini kurtarmak adına yerli oyuncuları taraftar ve medyanın önüne atmasına karşısındayız,

Sadece bir yabancı oyuncuya vereceği parayla kulübünün altyapısından 10 oyuncu yetiştirebileceğini görmeyen, görse de kişisel egoları yüzünden görmezden gelen futbol yöneticilerine karşıyız,

Milli Takım’ı bu anlamsız gündemlerin yeri yapanlara, futbolun asıl sorunlarına kulak tıkayanlara karşıyız.

Yaklaşık 2.500 Profesyonel futbolcunun oynadığı alt liglerin yok sayılmasına, maçlarının yayınlanmamasına, bu çocukların futbolcudan öte mülteci gibi görülmesine karşıyız.

Sadece yerlilerin oynadığı bir ligde yerli kısıtlaması getirilmesine, bu yüzden futbolcu kardeşlerimizin Profesyonel futbol hayatlarını bırakmak yada futbolu bırakmak zorunda kalmalarına karşıyız.

3. Ligdeki yaş sınırı sebebi ile klüp bulamayan futbolcu kardeşlerimizin ailelerinin dağılmasının ve boşanmış olmalarının umurunda olmayanlara karşıyız.

Profesyonel olmalarına, aynı mesleği yapmalarına ve aynı statüde olmalarına rağmen 3. Ligde askerlik tecil hakkı bulunmayan futbolcuların tehdit edilmesine, şantaj yapılmasına, işlerinin ellerinden alınmasını umursamayanlara karşıyız.

Türkiye’de 3600'ün üzerinde profesyonel lisanslı futbolcu var. Yabancı sorunu konusu sadece Süper Lig’deki 400-450 kişilik elit kitleyi ilgilendirmekte. Türk Futbolu’nun yükselişini de çöküşünü de bu anlamsız gündem üzerinden tartışanları, futbolun gerçek sorunlarını görmeye, araştırmaya, tartışmaya ve çözümün bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Turkiye Profesyonel Futbolcular Derneği :|: Haberler - ZATEN YABANCIYIZ!

[/FONT]

Yanlış sularda yüzüldüğünü belirtip, çözülmesi gereken asıl onlarca probleme değinmişler, takdir ettim. :hat:

Şeytan Rıdvan dışında medyada da destekleyen yok yabancı sınırını. Güzel bir şey.

Aciklamalarda dogru görülebilecek yerler var.
Mesela Fifaya gitme olayi, profesyonle adamsin, yaptirma kendini evlat.
Bu basari olunca hoslarina gidiyor ama isler iyi gitmediginde kullanilinca pek hoslarina gitmiyor.
Paralarinin zamaninda ödenmemesi yine bu olay ile baglantili, sözlesmen var, sözlesmeyi fesih et git.
Rekabetten bahsedilmis, rekbaet paralarin ödenip ödenmemesi ile mi oluyor?
Madem Evlatsiniz o zaman aslinda sizin daha cok calismaniz, bu takimlari daha cok sahiplenmeniz gerekiyor.
Ama heryerden calismaktan kactiginiz haberleri geliyor, bunu ne yapacagiz sayin evlatlar ve esit rekabet isteyenler?
Dün sahada ki Ardanin, Ozanin, Okayin göbeklerini ne yapacagiz?
Milli takimi bu anlamsiz gündemlerin yeri yapanlar bizzat su anda faal olan profesyonel futbolcular.
Cikip o aciklamalari ben mi yaptim?
Kac tane yabanci oyuncu medyanin önüne atildi bugüne kadar.
Cikip bir tanesi türk oyuncular gibi basta taraftara karsi olmak üzere herhangi bir aciklama yapti mi?
En taze örnek Sneijder, adam giderken bile tek kötü kelime etmedi, hemde o sekilde gitmesine ragmen.
Bugün yedek kaldigi icin trip atan Selcuk var önümüzde, hemde bu takimin kaptani olarak.

Bu basari olunca hoslarina gidiyor ama isler iyi gitmediginde kullanilinca pek hoslarina gitmiyor.
Paralarinin zamaninda ödenmemesi yine bu olay ile baglantili, sözlesmen var, sözlesmeyi fesih et git.
Madem Evlatsiniz o zaman aslinda sizin daha cok calismaniz, bu takimlari daha cok sahiplenmeniz gerekiyor.
Ama heryerden calismaktan kactiginiz haberleri geliyor, bunu ne yapacagiz sayin evlatlar ve esit rekabet isteyenler?
Milli takimi bu anlamsiz gündemlerin yeri yapanlar bizzat su anda faal olan profesyonel futbolcular.
Cikip bir tanesi türk oyuncular gibi basta taraftara karsi olmak üzere herhangi bir aciklama yapti mi?
En taze örnek Sneijder, adam giderken bile tek kötü kelime etmedi, hemde o sekilde gitmesine ragmen.
Bugün yedek kaldigi icin trip atan Selcuk var önümüzde, hemde bu takimin kaptani olarak.

Rekabet eşitliği derken onların özellikle alt yapılarda sahip oldukları tesisler, metodlar, gelişim şansı gibi olanakları TFF'nin sağlaması gerektiğini söylemişler sanırım. 3. Ligdeki adamla süper ligdekinin de askerlik gibi konularda eşit şartlara sahip olması, 30 yaşında sonra futbola devam edebilmesi gibi. Ben öyle anladım.

Açıklama doğruları barındıyor olabilir ama yine herkes kendine menfaat sağlama çabasında; yaş sınırı, boşanma, maç yayınlanmaması, askerlik tecili vb. bu konuların yabancı sınırı ile ne alakası var. Herkes nalıncı keseri gibi kendine yontuyor.

Ayrıca yabancı oyuncuya verilecek parayla yapılacak alt yapı yatırımından bahsedilmiş de peki ya yabancı oyuncu sınırı varken Türk futbolculara ödenen bonservisler ile neler yapılırdı?

Rekabet eşitliği derken onların özellikle alt yapılarda sahip oldukları tesisler, metodlar, gelişim şansı gibi olanakları TFF'nin sağlaması gerektiğini söylemişler sanırım. 3. Ligdeki adamla süper ligdekinin de askerlik gibi konularda eşit şartlara sahip olması, 30 yaşında sonra futbola devam edebilmesi gibi. Ben öyle anladım.
Olabilir ama eger bunlar ise bunun yabanci siniri ile hic bir alakasi yok ki?

Hocam artık bütün yerlileride arda burak selcuk sahin ve diger lobiciler gibi insanlarla aynı kefeye koymaktan vazgecelim görende baska yerli oyuncu yok sanacak. Fazla dolduk ne kadar itelesekde bunlara rahatlayamıyoruz o doğru biliyorum

HTC Desire 816 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

sanki yerli futbolcuya verilen para ile alt yapıdan 10 oyuncu çıkartılamıyor ama yabancıya verilince para çöpe atılmış gibi anlatılmaya çalışıyor yahu kardeşim sen alt yapıdan adam gibi eğitim almış disiplinli oyuncu çıkardında rus mafyası geldi ayağınamı sıktı adamın seni yabancı oyuncu oynatmayamı zorladı?Yani milletin aklı ile dalga geçiyorlar taraftar,futbol seyircisi ne dersek diyelim adına,sahada iyi oynayan futbolcunun olmasını ister hep bu konuda kolay kolay kimse yerli yabancı ayrımı yapmaz hep daha iyi olanı görmek ister yerli futbolcular çıksınlar adam gibi çalışsınlar sahada hakkını versinler bizde onları destekleyelim yan gelip yatan adamın neresini destekleyeceğiz?

Hocam artık bütün yerlileride arda burak selcuk sahin ve diger lobiciler gibi insanlarla aynı kefeye koymaktan vazgecelim görende baska yerli oyuncu yok sanacak. Fazla dolduk ne kadar itelesekde bunlara rahatlayamıyoruz o doğru biliyorum

HTC Desire 816 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
yok benim derdim o ücüncü lig olaylari ile degil.
Benim derdim tam senin bahsettiklerin ile ve inan bana sadece o isimlerini saydiklarin degil.
Muhtemelen yüzde sekseni öyle türk futbolcularinin, hersey iyi giderken evlat olmak hoslarina gider, isler ters gidince oradan dem vururlar.

Tff'ye diyorlarki yabancı serbestliği kalsın boş boş işlerler uğraşmayın, bunlarla uğraşın. Türk futbolunun sorunları bunlar, yabancı serbestliği değil.
bakis acini simdi anladim, bu konuda ben bile destek veririm.
Ama iste o ücüncü lig, askerlik olaylarindan ayri yazilan, benim elestirdigim bölümler olmamis, insanlari kandirmasinlar.

Açıklamalar güzel gibi görünse de dikkatli okursanız yabancı sınırı gelsin anlamı taşıyor genel olarak..

Ben de soruyorum futbolcular birliğine;

- Elin yabancısı oynayacağı takım ararken yerli topçular neden kene gibi üstümüze yapışıyor..Hani paralarını alamıyorlardı peşimizi neden bırakmıyorlar ?

- Senin topçun 28 yaşından sonra götü göbeği neden salıyor ? Kendilerine iyi baksalar tff 2. ligde hatta süper ligde rahat rahat oynarlar. 3.lige düşmezler

-Evlat olayına gelirsek haklı gibi görünseler de evlat kontenjanından yıllarca takımda kalabiliyorlar ama yabancı en ufak kötü durumda şutlanıyor.. Bırakın parası da geç ödensin bir zahmet her iş profesyonel yapılacaksa aydınlar-sabriler türeyemeyecekti memlekette..Sadece bu yaz Sneijderle Selçukun duruşuna bakarsanız anlarsınzı farkı

- Ben amatör kümede 3 sene oynadım daha 22-23 yaşındaydım tamamen hobi amaçlı orada milletin durumunu gördüm ..3.ligin de az çok ne olduğunu bilirim.. Kendine bakmayan papazlar 3.lige kapak atıp gençleri ezecekler para yiyecekler.. Kendi arkadaş grubu ilk 11 başlayacak istemedikleri adam sürüncek yok öyle yağma..

- 31 yaşında futbolu bırakmak zorunda kalan Giray Kaçarın en son Göztepede neler yaptığını GS sözlükten okuyabilirsiniz..bir de Aydın Yılmaz efendi geliyor aklıma yıllarca Galatasaray gibi bir kulüpte kayırıldı neden şimdi alıcısı çıkmıyor..

-Haklı oldukarı 2 konu var.. Milli takımdaki başarısızlığı bu işe alet etmeleri ve de 3. ligdeki topçuların askerliğini tecil etme hakkı..Gerisi fasa füso

Son düzenleme:
Iyi aciklama demissiniz de resmen yabancilara gönderme yapiyorlar bir kac yerde.

Yine magduriyet kokan cümleler var. Biktim ya bu ülkede herkesin magduriyet edebiyati yapmasina.

Üst Alt