Türkiye Uzay Ajansı Resmen Kuruldu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye Uzay Ajansı Resmen Kuruldu

Ne olacak şimdi Uzaya mı çıkacağız. ? Ayrıca Uzay ile ilgili yatırımları hafife alan arkadaşlarıma teessüflerimi bildiriyorum. Lütfen Bilime yapılan yatırımları kötülemeyin. Bu da bir adımdır. Her ne kadar AKP propagandası olarak görsem de bu işte taşın altına elini koyan bir kaç Bilim adamı ve Mühendisimize güveniyorum. Umarım başarılı olurlar.

Sen nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama o iktidar partisinin aldığı ilk oy. Yani 2002 seçimleri. Daha sonra hiçbir şekilde %40'ın altına düşmediler genel seçimlerde. O dediğiniz seçim de 7 Haziran 2015 seçimleri. Onda da %40.9 oy aldılar.
haklısın , aklımda yanlış kalmış

bu tarz tartışmalara girmem girmeyeceğim de

ama bu millet o kadar basit bir millet değil, çıkıp Dolmabahçe yi bilmem nereyi satsınlar ve ayaklanmasın

diyanetin bütçesini de bu kuruma verirlerse 10 numara iş yapmış olurlar.
Diyanet'in bütçesini tamamen vermesinler. Sonra saçma cemaatler yüzünden yıllarımız gidiyor. İnsanlara dini hakkı ile öğretsinler. Baktığım vakit Türkiye'deki Diyanet kurumu eksikleri olmasına rağmen oldukça iyi durumda, sadece bazı meselelerde çok sıkıntı var. Açıklama gereği duymuyorlar. Mesela benim en çok tanık olduğum ve şikayetçi olunan yegane durum Diyanete yapılan bağışlar ile ilgilidir.

Her ne kadar detaylar bulanık olsa da Türkiye füze teknolojisinde epey kademe katetti (kendine göre) yakın gelecekte Türkiye'nin yerli SLV'si veya Türkçe kısaltmasıyla UFA'sı (uydu fırlatma aracı) görücüye çıkacak bu sebeple böyle bir kurumun varlığı eş güdüm açısından elzemdi ki 20-25 yıl önce kurulmalıydı çok geç kalındı.

Akla hemen NASA, uzay çalışmaları, mars'a araç yollama falan gelmemeli. Sivil ve askeri uyduların yerli imkanlarla uzaya fırlatılması ve bu konuda dışa bağımlılıktan kurtulmak ana amaç an itibariyle. Diğer konulardaki çalışmalar içinde zemin oluşturacak projelerde geliştirilir tabi zaman içinde.

Bu gibi olaylara günlük bakmak yapılabilecek en büyük hata, ilk adımı atmak önemli 20-30 yıl sonra elde edilecek başarılar bugünden ilmik ilmik dokunarak elde edilecek, bugün optimal işletilmez vs bunlar ayrı konular. Bugün mesela Türk savunma sanayinin belirli bir noktaya gelmesi 74'ten hemen soonra başlayan 30-35 yıllık bir hikaye, bir günde olmuyor bu işler.

boşa açılmış burası. Cübbeliye verilse ne var ne yok anlatırmış kendisi öyle diodu

Diyanet'in bütçesini tamamen vermesinler. Sonra saçma cemaatler yüzünden yıllarımız gidiyor. İnsanlara dini hakkı ile öğretsinler. Baktığım vakit Türkiye'deki Diyanet kurumu eksikleri olmasına rağmen oldukça iyi durumda, sadece bazı meselelerde çok sıkıntı var. Açıklama gereği duymuyorlar. Mesela benim en çok tanık olduğum ve şikayetçi olunan yegane durum Diyanete yapılan bağışlar ile ilgilidir.

Cemaatlar hala var biri gidiyor biri geliyor diyanetin kendine hãyrı yok millete olsun.

trapüson we have a problem

halay-ceken.gif

Üst Alt