Türkiye Uzay Ajansı Resmen Kuruldu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye Uzay Ajansı Resmen Kuruldu

Basligin altindaki yorumlara bakinca siyaseti elestirmeye sira gelmeyecek diye dusunuyorum acikcasi

Akli selim sanirim 2 ya da 3 yorum var

Bence güzel birsey.

En azindan uzay muzay ne gerek var buna diye düsünmüyorlarmis bunu görmüs olduk bu bile yeterli ilk adim icin.

Ulan zoruma giden olay bunun bile birkaç yıl sonra yabancı sermayeye satılacağı gerçeği. Yakında ben TSK'nın, TBMM binasının, Dolmabahçe'nin, Anıtkabir'in falan bile Araplara satılacağını düşünüyorum. Öyle bir şey olmaz falan demeyin bu adamlardan her şey beklenir. Şu anda Dolmabahçe satılsın mı diye referandum olsa, evet demeyen vatan hainidir derler medyada ve sokaklarda bangır bangır ve hoooop %55 evet oyu çıkar. Bittik biz beyler bittik. Ülke satıldı ülke.

yahu cumhurbaşkanlığı seçiminden önce yapılan son parlamenter seçimde 2. defa seçime gidilmedi mi?

%34 aldılar koalisyon kurulamadı,sonra tekrar seçime gidildi

yeter millete koyun dediğiniz

Isteyen onu da desin de , ben bir kez bile bu iktidar partisine oy vermemis biri olarak sikayet edilen seyi anlamiyorum

Basitlestireyim ;

100 kisinin yasadigi ve parlamenter olsun baskanlik olsun , oy verme secim sistemi ile yonetenlerin secildigi bir ekosistemde

Varsayalim dunyadaki gelismeleri takip eden , entellektuel sermayesi yogun olan , ayrica ureten ve deger katan 20 kisi var

Hic bir teknolojik gelismeyi takip etmeyen , evlilik programi izleyen , yahut kahvede zaman geciren , cogu ilkokul bile okumamis 70 kisi var

10 tane de o veya bu sebeple oy kullanmayacak kisi var

Ve 2 tane de aday var (basitlestirmek icin rakamlari dusuk tutuyorum)

Bu A ve B adayi icin hic bir yorumda bulunmuyorum , hangisi iyidir kotudur oraya girmiyorum

20 kisi A adayina , 70 kisi de B adayina oy veriyor , 10 kisi de secime katilmiyor

20 tane yukaridaki ozelliklere sahip aday kaybediyor ve 70 kisinin oy verdigi kazaniyor

Peki artik bu B kisisi o 100 kisiyi de yani 100 kisinin icinde bulundugu sistemi yonetme hakkina sahip midir ? Buna evet dediginiz surece (ki dunyanin her yerinde , her medeni ulkesinde oy ve secim sistemi vardir) bu devran boyle donecektir

Beklentinin ne oldugunu anlayamiyorum . Daha cok kisi akpartiye oy verdigi halde daha az kisinin oy verdigi parti mi yonetime gelmeli ?

Mesele kimin yönettiği değil nasıl yönettiği. O yüzden medeni ülkelerin anayasalarında sadece demokratik vb. ifade yerine bizdeki gibi demokratik, laik...hukuk devletidir ifadesi var. Yani sadece demokratik olması yetmiyor. Demokrasi doğal olarak çoğunluk iradesinin tecellisini mümün kılıyor ancak oradaki hukuk ifadesi ise azınlık ya da çoğunluk farketmeksizin herkesi iktidarı elinde tutanlara karşı güvenceye alan ve geleceğe dair öngörüde bulunma imkanı tanıyan birşey.

Koyunlukla, çoğunluk ne isterse yapar arasında git gel yapmak zorunda değil modern vatandaşlık sahibi insanlar.

Iyi yonetmedikleri zaten gorunuyor . Peki bu neyi degistirir ? Halk yine 50%+ oy verirse , gecmiste kotu yonettiler ,Oy alsalar da iktidar olamazlar diye bir madde mi var

Kisaca ben kim iyidir kotudure girmeden soruyorum , halkin oy vermemesi disinda bir yol yok cozum olarak

Oy alip iktidara gelen gucu elinde tutar

Yonetirse ne yapacaksin ? Diyelim ki yasama yurutme bendim yargi da benim dedi mesela

Yaptirimin ne ? Yok . Bir sonraki secimde bu tavra ragmen yine ayni oyu alirsa demek ki ulkenin cogunlugu durumdan memnun demektir

Memlekette 1 kisinin bile hakki yeniyorsa burada sorun vardir ama cozum yine halktan gelirse gelir , baska bir B plani yok

yahu cumhurbaşkanlığı seçiminden önce yapılan son parlamenter seçimde 2. defa seçime gidilmedi mi?

%34 aldılar koalisyon kurulamadı,sonra tekrar seçime gidildi

yeter millete koyun dediğiniz

Sen nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama o iktidar partisinin aldığı ilk oy. Yani 2002 seçimleri. Daha sonra hiçbir şekilde %40'ın altına düşmediler genel seçimlerde. O dediğiniz seçim de 7 Haziran 2015 seçimleri. Onda da %40.9 oy aldılar.

Üst Alt