Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ? - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Cevap: AW: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Bende almanyada kaliyorum.

3500 Euro hatiri sayilir bir meblağ.

Bence bu standarda alişmiş bir hayatin varsa 1650 lira yetmez sana.

Birkaç sene çaliş burda para biriktir sonra o kiralayacağin dükkani satin alırsın.

Ben yöneticilik yapiyorum burda.

Hanim'a dükkan açtim.

Sağolsun bazen benden fazla kazaniyor.

2700 Euro ben aliyorum.

Bende senin gibi izmire yada marmarise yerleşmeyi düşünüyorum.

Ama giderken birikmiş parayla gideceğim, yazliğim ve dükkanim olsun istiyorum.

Senin durumunu bilmiyorum ama bence sende bunlari bi düşün.

Bu arada işin hoşuma gitti.

Send from my HTC OneX using Tapatalk 2

biriktirmeye basladim bile , bende artik birseyler yapma pesindeyim para getirecek , arsa alacam Allahin izniyle.

sagol kardes

Cevap: AW: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

sorun degil ya . kardes demende uygundur renktas'da takmam ben kafama o kadar :)

öyle bir yer biliyorum bizim Bolu'daki köy :) insanlar ayni dedigin gibi halen.

ama Izmir Toros'da öyle yeminle. herkez birbirine bagli. sokaktan gecince kapiyi aciyorum gel cay icelim balkonda felan diyorlar. amcalar yengeler.

Bolunun neresindensin abi?

Cevap: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Bekar adam için geçim sıkıntısı olur ama evli kişiler bir şekilde hayatlarını idame eder.Bekar adam bir sürü gereksiz şeye para verir ama aileler planlı programlı hareket eder.Ben kendimden biliyorum evlenmeden önce diesel kot alır verdiğim 200 lirayı umursamazdım ama evlendikten sonra elbise olsun önemli değil diyip çoğu zaman hiçbirşey almıyorum.Üniversitedeyken aylık 600 700 lira az geliyordu evlendikten sonra 600 700 lira sadece kendi şahsıma harcamıyorum .Kısaca bekar olmak ayrı evli olmak ayrı.Birde hayat çok fazla hesap kitap yaparak yaşanmaz.Biraz akışına bırakman lazım.Kimi ay 4 5 bin lira yetmez kimi ay 300 400 lira ile kral gibi geçinirsin.Çok fazla takma kafana.Ne yapacaksan adım at ve başla.

Hangi işi kurmayı düşünüyosun abi,giyim demiştin ama daha kesin karar vermedinmi

marka giyimi tabiki original degil , ben Avrupali Türklerin ne giymek istedigini bilirim. trdeki genclerin de ne tür giydiklerini az cok bilirim. aldigim giyisilerin her biri waww dedirtecek cinsten olacak ona eminim. bay bayan kot T-shirt , short gibi seyler genelde. misal ben bir Gri renginde Armani T-shirt aldim sade önde Armani yaziyor , hayranim o t-shirte gercekten mükemmel yapilmis , bunun gibi t-shirtler hemen gider aldigim kot'da ayni oda taslanmis gri renginde. süper görünüyor , bu tür yani

marka giyimi tabiki original degil , ben Avrupali Türklerin ne giymek istedigini bilirim. trdeki genclerin de ne tür giydiklerini az cok bilirim. aldigim giyisilerin her biri waww dedirtecek cinsten olacak ona eminim. bay bayan kot T-shirt , short gibi seyler genelde. misal ben bir Gri renginde Armani T-shirt aldim sade önde Armani yaziyor , hayranim o t-shirte gercekten mükemmel yapilmis , bunun gibi t-shirtler hemen gider aldigim kot'da ayni oda taslanmis gri renginde. süper görünüyor , bu tür yani

Anladım abi Allah kolaylık versin tekrar,inşallah beklediğini bulursun Türkiye de.

ya abi ben doğma büyüme izmirliyim ama toros dediğin yer neresi bilmiyorum. mahalle adı mı bu toros? hangi ilçeye bağlı?

versace gibi adamsin

Üst Alt