Türkiye'den Soğudum ! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Soğudum !

Su son olaylar dan sonra TÜRK devletine TÜRK halkina TÜRK gelecegine hic bir inancim kalmadi ne yazikki!! 58.madde yi oylamaya sunmak bile Vatana ihanettir.

Avrupalilar a kizariz begenmeyiz kendimizi daha üstün görürüz ama

avrupada böyle olsa 1o güne kalmaz düsürürlerdi onlardada yayin ihalesi var borsasi var parasi var!

kimse kusura bakmasin ama adamlar bizden daha SEREFLI cikti!

Federasyonbaskani BASBAKAN la görüsüyor 2 gün sonra 58.maddesi icin genel kurul karari aliniyor

Tape tape $ike belgeleniyor TARAF siz !! medya $ike var ama sahaya yansimamis diyor

Ankaraspor 2 günde küme düsürülüyor Fenerbahce kollaniliyor

Basketball de tapede adi gecen hakem gs-fb macina ataniyor ve kimseden ses cikmiyor

DIGITURK klüpleri tedit ediyor klüp baskanlari para icin bunu sineye cekiyor

Fenerbahce $ike yapmis düsmesi gerekirken baska bir takimin baskani $ike yapmayan takima salliyor

Adam! klüp baskanlarina köpekler birligi diyor o köpeklerde SAHIBINI yalniz birakmiyor

Klübümüz aciklama yapiyor medya bir transfer haberiyle bizi dizginliyor bizler ise hala yiyoruz

KLÜP icin namusunu serefini bir kenara birakabiliyorlar bazi taraftarlar

bir yönetici icin acilen tbmm yi toplayip yasa cikartiyorlar

....

bu liste böyle uzayip gider#

ATALARIM bu ülke icin savasti

bu ülkede namusuyla serefiyle

yasayabilecek nesiller yetisebilmesi icin

ve öteki dünyadan bize bakiyorlarsa

öteki dünyada onlarla yüzlesmek istemem

Cevap: Türkiyeden sogudum !

zaten geriden gelmemizin tek sebebide birilerinin k. yalamaktan geldi.

gözünün yasina bakmayan ülkeler aldi basini gidiyor.

Cevap: Türkiye'den soğudum !

Ya isin aci olan tarafi bence sadece insanlarin UEFA'ya guvenmesi. Bu gercekten cok køtu birsey. Ne federasyon ne diger kurumlar hic kimse guvenmiyor. Yani gene adalet saglayicisi olarak UEFA bekleniyor. Su da var tabi eger UEFA olmasaydi ( kendi icinde pislikleri var midir yok mudur bilmiyorum ki buyuk ihtimal vardir ) ve baski yapmasaydi bu olayi bir ay iceriside hic birsey yokmus gibi devam ettirirlerdi ve buna karsi cok fazla tekpki gelecegine federasyonun øzerkligi falan kaldirilacagina birsekilde oraya mudahale falan edilecegine inanmiyorum.

Yani isin køtusu Avrupali yapardi ederdiden daha cok adalet UEFA olmasaydi ( ki gene olup olmayacagi belli degil gørecegiz 58. maddeyi ) olmayacakti birsekilde ørtbas edilecekti. Uzucu olan bu. Kendi pisligini kendilerinin temizlemesi insan olsun grup olsun birey olarak kisiyi de bir grubu da ileri tasir. Fakat dissal kurumlarin baskisi vs. vs. sonucu oldugunda ben hani etik olsun farkli seyler olsun bir adim øne gidilecegine inanmiyorum. Sorun Avrupali yapardi yapamazdi degil sorun su anda bizim iyiki UEFA var dememiz.

Peki bu oylamaya gidecek trabzon ve biz bunu kabul etmiycez çoğunluk kalksın derse ne olacak ? bence o zamanda uefa devreye girecek.

Çünki;

Paraya tapan insanlar ülkede 1 numara...

verdiklerini sporun gelişmesi için değil; Ceplerinin daha çok dolması için veriyorlar...

Hep söylediğim lafı tekrarlamak istiyorum;

" Eskiden para kazanmak için futbol OYNANIRDI,

şimdi para kazanmak için futbolu OYNATIYOR birileri.. "

270138_259364830743670_258056980874455_1197165_6484600_n.jpg

Arkadaşlara katılıyorum ne yazık ki bu ülkede şerefi, haysiyeti, onuru bile paran varsa satın alabilirsin.

Icerigini okumadim yazinin. Sadece basliga bakarak yorum yapmak istiyorum.

Baslik hic ama hic olmamis. Her ne olursa olsun, "Türkiye`den sogudum" diye bir baslik atilmasini ben sahsen uygun görmüyorum.

@ Okan Özkan

Sen daha yeni mi soğudun Türkiye'den ? Burada bütün bürokratik işler ben kendimi bildim bileli böyle .

Ya şimdi insan kalitesi diyeceğim , yanlış anlaşılma olacak .

Nasıl desem ; yani burada insanlar hem maddi anlamda hem de sosyal anlamda fakir . İnsanların yaşam zevkleri yok , "kalite" çoğu Türk insanı için önemli değil .

Günde 12 saat çalışıp , sadece 25 tl para kazanan adamların çoğunlukta olduğu bir toplumu bir süre sonra çok kolay yönetirsin . Koyun sürüsü gibi .

Çünkü o adamların hayattaki en önemli önceliği , yegane amacı ; kısa yoldan çok para kazanıp , bu hayvani şartlarda çalışmadan , ailesine güzel bir yaşam sunmak [çok haklı olarak] .

Böyle evrimleştirilmiş bir toplumdan da sosyal anlamda duyarlı olmasını , bu toplumu kendi elleri ile evrimleştirmiş siyasilerin de vicdanlı olup da adalet dağıtmasını bekleme .

Adamlar tatil günü ; gecenin 3.30'unda ; 6 ay önceden çıkarttığı yasayı değiştiriyor yaa milletin gözünün içine bakarak .

Verilecek cezayı tayin etmek için , suçu işleyen suçlulara oy kullandırıyor bu ülkenin adaleti.

Kısacası , sen yine iyi dayanmışsın hocam . Ben çook daha öncesinden ümidimi kestim bu memleketten ve ilk fırsatta "toplumsal huzuru yüksek , güvenli ve maddi anlamda nispeten vasat üstü olsa da bana yetecek olan" yabancı bir ülkede kalıcı bir yaşam sürdürmek istiyorum . Çünkü burası böyle gelmiş böyle gider .

@ Selen Olsen

O kadar güzel bir noktaya değinmişsin ki . Türk halkı , kendi devletinin adaletine güvenmiyor ki bir kere .

Ama acı olan ne biliyor musunuz ? Bunu o kadar rahat söylüyoruz ki . "Türkiye'de adalet yok" hepimize çok sıradan geliyor artık . Esas tehlike de bence bu . İllegalite'nin sıradanlaşması .

"UEFA'ya güveniyoruz" diyoruz hepimiz . İşine gelince "El'in Gavuru'nun noel bayramını kutlamam ben yaa" diyenler , iş adalet olunca "El'in Gavuru"na güveniyor [Spesifik olarak kimseyi kastetmiyorum , genel olarak böyle] .

Şimdi gel de böyle bir ülkeden umudunu kesme . Kendi evinin önündeki çöpü temizleyemiyor da Avrupalı gelip adaleti sağlıyor bu ülkede .

Valla benim artık hiç bir şey umrumda değil .

Artık UEFA mı temizler bu işi , yoksa Mozambik Futbol federasyonu mu bilmem ama ; bir şekilde şu Fb amatör lige kadar düşsün de , gerisi umrumda değil .

Bu ülke her şeyde olduğu gibi , adaleti sağlamakta da dışarıya bağımlı zaten , değişmez .

Üst Alt