Türkiye'mizin cennetleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'mizin cennetleri

Cevap: Türkiye'mizin cennetleri !

j7yl1l.jpg

c6fib.jpg

21l0rbo.jpg

11w3rx1.jpg

ayder.jpg

krater_golu_manzara.jpg

Rize - Ayder Yaylası kesinlikle gidilmesi gereken yerdir.

Yazları yaylada rahat kalabilirsiniz,zirvede kalmak isteyenler çadır kurmaları gerekir,yalnız zirveden kasıt ne olduğunu biraz açmamız gerekir yukarıdaki resimlerde gördüğünüz göllerin olduğu yere çıkmanız için 2 saatlik yol yürümeniz gereklidir ve orada kalınması yazın da olsa çok zordur,orada yağmur fırtına çok olur şansınız varsa 1-2 gün havalar iyi olur. Araba ile çıkılabilen zirveler çok güzeldir oralarda çadırla la çok rahat kalabilirsiniz hiç sıkıntı olmaz keza çadır ile konaklamaya gelenler hep oralarda kalırlar oradan yukarı çıkmaz gerçekten zordur,onun dışında otellerde kalmak isteyenler Ayder de çok rahat otel bulabilirler,oteller dağın göbek bölümünde oluyor,araba ile dağın zirvesine otelden 15-20 dk ya çıkabilirsiniz,otellerin olduğu bölümde her ihtiyacınızı karşılayabilecek marketler mevcuttur,ayrıca meşhur kaplıcalarla hemen dip dibedir.

Kısacası dışarıdan insanların gelmesi için Ayder'de her türlü hizmet mevcuttur.

Cevap: Türkiye'mizin cennetleri !

https://www.kaliteliresimler.com/data/media/66/krater_golu_manzara.jpg

https://www.istanbulcikisliturlar.com/KARADENIZ/ayder.jpg

https://i40.tinypic.com/11w3rx1.jpg

https://i40.tinypic.com/21l0rbo.jpg

https://i44.tinypic.com/c6fib.jpg

https://i44.tinypic.com/j7yl1l.jpg

Rize - Ayder Yaylası kesinlikle gidilmesi gereken yerdir.

Yazları yaylada rahat kalabilirsiniz,zirvede kalmak isteyenler çadır kurmaları gerekir,yalnız zirveden kasıt ne olduğunu biraz açmamız gerekir yukarıdaki resimlerde gördüğünüz göllerin olduğu yere çıkmanız için 2 saatlik yol yürümeniz gereklidir ve orada kalınması yazın da olsa çok zordur,orada yağmur fırtına çok olur şansınız varsa 1-2 gün havalar iyi olur. Araba ile çıkılabilen zirveler çok güzeldir oralarda çadırla la çok rahat kalabilirsiniz hiç sıkıntı olmaz keza çadır ile konaklamaya gelenler hep oralarda kalırlar oradan yukarı çıkmaz gerçekten zordur,onun dışında otellerde kalmak isteyenler Ayder de çok rahat otel bulabilirler,oteller dağın göbek bölümünde oluyor,araba ile dağın zirvesine otelden 15-20 dk ya çıkabilirsiniz,otellerin olduğu bölümde her ihtiyacınızı karşılayabilecek marketler mevcuttur,ayrıca meşhur kaplıcalarla hemen dip dibedir.

Kısacası dışarıdan insanların gelmesi için Ayder'de her türlü hizmet mevcuttur.

Cevap: Türkiye'mizin cennetleri...

akcay4.jpg

Balıkesir/Akçay.

Burası Akçay kordonun tam ortasında bulunan bir kayalık. Sonradan koyulma değil. Çok ilginçtir denizin iç taraflarında bu kayanın olduğu yerden temiz, tatlı , içme suyu çıkıyor. Tam da hizasında güneş batar. Oturur kumsalda güneş batışını izlersiniz.

4b.gif

Akçay kordon da burası olmakta. Baya devam ediyor kıyı şeridi. 6-7 km boyunca devam ediyor yerleşmeler. Daha sonra Ören,Burhaniye,Ayvalık diye devam ediyor. Tüm körfezi izlemek isterseniz Altınoluk yolu üzerinde Kaz Dağlarına çıkarken Saklıbahçe diye bir yer var. Gitmenizi tavsiye ederim. Körfezin balkonudur. Akçay'a gelirseniz de mesaj atın bi çay ısmarlıyım. :D

Sevgiyle kalın.

Akçay güzel yere benziyor,yazın tatil için ege turu atmayı düşünüyorum umarım oraya uğrarım,gelirsem çay kesmez hacı :) Bana kalacak yer ayarla :D

meric baskan balıkesirin suyu neden soguk yaz ayında bile buz gibi suyu var

Birisi Cennet mi dedi ? :p

3187463517_4a524633ee_b.jpg

4219022157_6af4233f92_b.jpg

4429975606_b640eac7cd_o.jpg

4306167060_9b79d479b1_o.jpg

4146589339_69637c8b38_o.jpg

3183288524_0cfdf74e71_b.jpg

3890560745_a2c8e4f9fc_b.jpg

3891334974_50209f341a_b.jpg

Kemer / Antalya harika bir kasaba diyelim, Bütün yaz ben burdayım ve acayip eğleniyorum :)

Akçay güzel yere benziyor,yazın tatil için ege turu atmayı düşünüyorum umarım oraya uğrarım,gelirsem çay kesmez hacı :) Bana kalacak yer ayarla :D

Ayıpsın dostum ya. Gel bizde kal reis. Kal demek abes kaçar eve girmeyiz genelde. Kumsalda sabahlar yada sızarız.

meric baskan balıkesirin suyu neden soguk yaz ayında bile buz gibi suyu var

Öyledir Ugurcum. Demir gibidir , şeyin donar ( ayak parmakların ) Nedenini bilmiyorum ama eylül ayına doğru acayip ısınıyor su.

Enes,Kemer'in orta sınıf otellerinde 1-2 hafta kalmak bize ne kadar patlar ? :) - tahminen -

Orta sınıf Oteler mesela 4 yıldızlı otelerden bahsedersek gecelik 2 kişilik bir odada 80 liradana başlıyor ... ama istersen tabiki Apart Oteler de var fiyatları uygun ama yemek içmek malesef yok ... Apart Otelerde ise 4 kişilik odada geçen sene geceliği 60 liradan ödemiştik...:b5:

Dev gibi beton otellere karşı Kale Surları, yarım metrelik makilerinize karşı 10 'larca metrelik gür ormanlarımız var. Buyrun size Yeşil ve Mavi 'nin karışımı: Amasra !

amasra_resimleri.jpg

ams03.jpg

amasra2xw7.jpg

15.jpg

Burdan girerim denize, yada mendirekten.

amasra.jpg

Bu da çarşısı, çoğu şey ahşap:

S6000425.JPG

cekicilercarsi.jpg

amasradd8.jpg

01.jpg

imperiaflex_0_4_1.jpg

@Refik

Güzel yer peki tatil için uygun mudur ? bizim gibi gençler için :)

Dışarıdan tatil için çok gelen oluyor mu ?

Güzel oteller,gece eğlencesi,dışarıdan gelen çıtır kardeşlerimiz :D:Dfilan bu ortamlar varmı :D

Kafa dinlemek isteyen varsa, Kaş'a gitsin.Eğlenmek için maalesef popüler yerlere gidiceksiniz :) (Bodrum,Kemer,Çeşme)

Cevap: Türkiye'mizin cennetleri

Bu da benim mmeleketim. Burada lüks oteller bulamazsınız ancak kafa dinlemek için çok güzel bir yer.

Uzungöl - Trabzon

uzungol.jpg

uzungol.jpg

b-18981-trabzon_uzungF6l.jpg

uzungol2a7zl.jpg

382758865_0610ba60ee.jpg

akcay4.jpg

Balıkesir/Akçay.

Burası Akçay kordonun tam ortasında bulunan bir kayalık. Sonradan koyulma değil. Çok ilginçtir denizin iç taraflarında bu kayanın olduğu yerden temiz, tatlı , içme suyu çıkıyor. Tam da hizasında güneş batar. Oturur kumsalda güneş batışını izlersiniz.

4b.gif

Akçay kordon da burası olmakta. Baya devam ediyor kıyı şeridi. 6-7 km boyunca devam ediyor yerleşmeler. Daha sonra Ören,Burhaniye,Ayvalık diye devam ediyor. Tüm körfezi izlemek isterseniz Altınoluk yolu üzerinde Kaz Dağlarına çıkarken Saklıbahçe diye bir yer var. Gitmenizi tavsiye ederim. Körfezin balkonudur. Akçay'a gelirseniz de mesaj atın bi çay ısmarlıyım. :D

Sevgiyle kalın.

Sevgili Meriç, Burhaniye-Ören'de bir yazlığımız bulunmakta. Yazın genellikle gitmeye çalışırım ailemle. Akçay,Burhaniye,Altınoluk,Ayvalık diye devam eden şeritte gerçekten cennet diyebileceğimiz yerler çok var. Akçay-Zeytinli, Kordon'da bir kaç tur atmışlığımız oldu doğal.

Burasıda Burhaniye-Ören sahili.

Burhaniye-Akçay tatilleri olduktan sonra, Cunda'ya uğramamakta olmaz tabii. İnci gibi namütenahi bir yer. Sahil'de Rakı-Balık Ayvalık yapmadık mı tadı çıkmaz bu işin :)

Çanakkale'den sonrası insanı alıp götürüyor. Ömürden ömür katıyor. :)

Üst Alt